Tomasz Terlikowski: Media podkręcały konflikt z lekarzami na rzecz rządu, ale ludzie doszli do wniosku, że Arłukowicz nie ma racji - zdjęcie
07.01.15, 09:38Tomasz Terlikowski (fot. archiwum)

Tomasz Terlikowski: Media podkręcały konflikt z lekarzami na rzecz rządu, ale ludzie doszli do wniosku, że Arłukowicz nie ma racji

6

Tak o narastającym konflikcie pomiędzy lekarzami a ministrem zdrowia mówił Tomasz Terlikowski. Redaktor naczelny Telewizji Republika dodał, że lekarze mają oczywiście świadomość tego, jak bardzo podstępny jest rak, ale przecież nie będą kierować pacjentów na „ryzykowne” badania.

Terlikowski przekonywał, że spotkanie Bartosza Arłukowicza z Ewą Kopacz to nie tylko efekt zbliżających się stu dni rządu, które trzeba podsumować. Jego zdaniem, mimo medialnego nakręcania konfliktu, ludzie zauważyli, że minister zdrowia nie do końca ma rację.

Redaktor naczelny Telewizji Republika uważa, że minister zdrowia nałożył na lekarzy wiele dodatkowych obowiązków, ale to nie znajduje odzwierciedlenia w finansach. Przypomina, że nie tylko lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego ostrzegają, że bez dotacji przychodnie bez dotacji państwa będą padać.

MaR/Telewizja Republika

Komentarze (6):

anonim2015.01.7 9:50
minister Arłukowicz to niekompetentny człowiek on się nie nadaje na takie stanowisko na zmywak się nie nadaje on jest zwyczajnie do niczego
anonim2015.01.7 10:17
Media w obronie rządu skupiały się na negatywnym przedstawieniu lekarzy, że zamykają gabinety a nie na tym, jaka jest przyczyna co rocznego problemu podpisywania umów. Czy otwarcie gabinetów nie wiąże się z darmowym leczeniem przez lekarzy, za które nie mają zapłacone aż do podpisania umowy. Czy to jest normalne w XXI w. Zawsze jakaś część niemyślących Polaków uwierzy nieuczciwej propagandzie. Czy nie o to chodzi?
anonim2015.01.7 10:27
IMO żadna ze stron nie ma racji - bo chcą działać w ramach koncepcji państwowej służby zdrowia, która z założenia jest droga i niewydolna. To jest spór o za krótką kołderkę - kto bardziej naciągnie w wymarzonym przez siebie kierunku. Już widzę malkontentów, którzy będą lamentować, że w sprywatyzowanej służbie zdrowia, biedacy będą umierać na ulicach. Służba Zdrowia JUŹ jest w dużej części prywatna, a problemami są: płatnik - monopol płatnika, przymus "ubezpieczeń", regulacje ministerstwa zdrowia i niechęć wielu ludzi do oddania "zdobyczy" socjalnej jaką jest PSZ - grab nagrabielnoje. Biedacy już TERAZ zdychają na izbach przyjęć, albo w kolejkach do specjalistów.
anonim2015.01.7 10:58
zyczę Terlikowskiemu zdrowia bo na rozum już za późno.
anonim2015.01.7 11:59
Cóż mogę życzyć niektórym osobą broniących PO, braku pieniędzy i leczeniu w NFZ bez pieniędzy. Czy wówczas racje polityczne będą dla nich tak ważne. Zacznijcie myśleć. W żadnym państwie Służba Zdrowia jest nierentowna i trzeba ją dotować. Problem w tym ze rządy PO i PSL nie chcą dawać naszych pieniędzy na nasze leczenie.
anonim2015.01.7 12:38
@ufam- Trzeba powiedzieć otwarcie. Arłukowicz to nieudacznik, który już dawno powinien być wywalony z rządu na zbity pysk, ale to marzenie ściętej głowy.