Tomasz Terlikowski: Antropologiczna rewolucja w Kościele - zdjęcie
24.04.19, 13:00

Tomasz Terlikowski: Antropologiczna rewolucja w Kościele

27

Kardynał Joseph Tobin to jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich kardynałów. Paliusz kardynalski otrzymał w 2016 roku od papieża Franciszka; został wówczas też arcybiskupem Newark - archidiecezji, którą kierował w latach 1986-2000 były kardynał Theodore McCarrick.

Tobin wypowiedział się teraz na rzecz zmiany nauczania Kościoła katolickiego w kwestii homoseksualizmu.

Stwierdził w wywiadzie z telewizją NBC, że Katechizm Kościoła Katolickiego określając homoseksualne skłonności mianem "nieuporządkowanych" sięga po język "nieszczęśliwy" i "raniący". Tobin stwierdził też, że Kościół musi się zastanowić, jak należy traktować związki jednopłciowe. Jest dla niego poza wszelką wątpliwością, że katolicy są <<wezwani>> do tego, by zapraszać osoby żyjące w takich związkach do Kościoła. 

Kardynał Tobin w ubiegłym roku zamieścił wpis na Twitterze o treści: "Dobranoc, kochanie. Kocham cię". Szybko go usunął i tłumaczył potem, że słowa te były skierowane "do siostry". Wkrótce media rozpisywały się z kolei o doniesieniach, według których... w apartamentach należących do kardynała mieszkał w celach "pobierania nauki języka" młody, włoski aktor.

Z kolei w 2016 roku, na krótko przed otrzymaniem nominacji na arcybiskupa Newark, kard. Tobin przyjął w katedrze w tejże archidiecezji homoseksualistów odbywających "Pielgrzymkę LGBT". Zyskał sobie tym poklask znanego progejowskiego działacza, ks. Jamesa Martina SJ.

,,Antropologiczna rewolucja w Kościele trwa. Już nie tylko o. James Martin SJ, ale także progresywni amerykańscy kardynałowie wprost sugerują, że trzeba zmienić język Katechizmu Kościoła Katolickiego, którym opisuje on homoseksualizm'' - skomentował to na facebooku Tomasz Terlikowski.

,,Wypowiedź ta uświadamia, że dla części katolickich hierarchów fundamenty antropologii biblijnej są nieakceptowalne. Zmiana języka w tej sprawie oznacza bowiem, i trzeba mieć tego świadomość, odrzucenie rzeczywistości'' - dodał.

bsw/LifeSiteNews

Komentarze (27):

JPIII2019.04.25 2:03
Przecież ten jego ryj to antropologiczna małpa.
Stanislaw znad Dunajca2019.04.24 15:24
Terlikowski, tak usilnie węsząc za zboczeniami seksualnymi, utrwala bardzo złe przesądy wojującego ateizmu, że naprawdę jest bardzo źle. Może rzeczywiście żyje w środowisku złych księży - więc współczuję i radzę je sobie zmienić - dla ochrony własnej osobowości. Ja w swoim życiu nie spotkałem "kościelnego" homoseksualisty. Jeżeli już, to z innych kręgów: jakiś fotograf (nawet dwóch), jakiś biznesmen... Ta inkwizycja ze strony pobożnych dusz (bo wojujący antykatolicy to inny problem) więcej szkody niż dobra przynosi!
Danuta2019.04.24 14:01
Najwyższy czas na ostrzeganie ludzi przed fałszywych wilkami w owczej skórze ! Kardynał Joseph Tobin udając fałszywe miłosierdzie chce omotać i zwieść podstępnie ludzi na zatracenie! Trzeba publikować ich nazwiska!
ZarostTerlikowskichMnieNieZwiedzie2019.04.24 13:39
Kto jest na zdjęciu? Terlikowski czy Terlikowska? Trzeba być dzieckiem Terlikowskiego i Terlikowskiej, żeby to tylko po twarzy odróżnić. Reszta nie wie, kto to podnieca się wizjami homoseksualnych potrzeb jakiegoś klero-zboka z Ameryki.
Angelus2019.04.24 13:25
Przeczytałem artykuł, ale w gruncie rzeczy nie wiem o czym to jest. Czyżby sensacją było, że arcybiskup ma na pokojach młodego kochanka? Przecież to nawet w małych mieścinach się proboszczowi zdarza. Czasem jest to kuzynka, ale zdarzają się i kuzyni. Czyżby T.T. dopiero teraz odkrył hipokryzję duchownych katolickich?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 13:04
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
asd2019.04.24 17:29
Zwyrodniałe to są osoby takie jak Ty wprowadzając zamieszanie moralne w społeczeństwie, sprowadzając nawet najmłodszych na złą drogę proponując im homoseksualny styl życia. Gorszącym lepiej przywiązać kamień młyński do szyi i rzucić w morze. To są mocne słowa ale adekwatne do herezji którą głosisz i szkody jaką może wyrządzic Jeszcze Kościół moze głosić swoją nauke i nic ci do tego. Jesteś chory z nienawiści przez swoje porządliwości ciała. Opamiętaj sie nieszczęsny bo potem obudzisz sie ze swiadomością zła jakie wyrządziłeś i będziesz sie uciekał do samobójstwa z żałości i wstydu
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 13:04
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️10960zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 13:03
"Homoseksualizm to obrzydliwość" - stwierdził piękny Terlik z równie śliczną żoną😝
alcapone2019.04.24 13:26
Warto mieć świadomość że zniszczenie przez Boga Sodomy i Gomory jest faktem oczywistym. Zniszczenie z powodu homoseksualizmu jej mieszkańców. Poniżej link do jednego z wielu filmów na ten temat. Co ciekawe jeszcze kilka lat temu była na you tube polska wersja tego filmu, znikła. Film polecam szczególnie różnym "dumnym gejom". https://www.youtube.com/watch?v=tZKBHyIBrHA
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 13:47
Jakbyś dziubku jeszcze nie zauważył, delikatnie mówiąc nie interesuje mnie katoideologia
Jarek2019.04.24 13:58
Nas zaś nie interesuje homoideologia ... wymiataj więc ze swoimi parszywymi sloganami do portali antychrześcijańskich.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 14:05
Nie ma czegoś takiego jak homoideologia, a poza tym fronda jest portalem stricte politycznym, proPiSowska tuba propagandowa w wyjątkowo żenującym wydaniu
Jarek2019.04.24 14:16
LGBT to jedna wielka homoideologia. Ten przymiotnik jest powszechnie używany , natomiast katoideologia to mit dewiantów i buntowników.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 14:19
Każda religia jest ideologią, w związku z czym także katolicyzm = w skrócie katoideologia. Natomiast nie ma czegoś takiego jak homoideologia, gdyż ponieważ homo jest cechą przyrodzoną, a nie zbiorem poglądów. Kompromitujesz się Jaruniu raz za razem. Czekam na kolejne faile w twoim wydaniu :)
jaca2019.04.24 13:28
22. Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! - to powiedział Bóg. To Stary Testament, Księga Kapłańska. Można sobie szydzić, ale można też objawiać indolencje i głupotę.
Naczelny2019.04.24 13:44
Nie będziesz łączył dwóch gatunków bydląt. Nie będziesz obsiewał pola dwoma rodzajami ziarna. Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici. Kpł 19,19 Stosujesz się?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 13:51
Zgadza się zwyrodniałych treści biblijnych jest od pyty, to co wkleiłeś to dopiero początek góry lodowej: "Człowiek ten zatem zabrawszy swoją żonę wyprowadził ją na zewnątrz. A oni z nią obcowali i dopuszczali się na niej gwałtu przez całą noc aż do świtu. Puścili ją wolno dopiero wtedy, gdy wschodziła zorza. Kobieta owa, wracając o świcie, upadła u drzwi owego męża, gdzie był jej pan, i pozostała tam aż do chwili, gdy poczęło dnieć. Pan jej, wstawszy rano, otworzył drzwi domu i wyszedł chcąc wyruszyć w dalszą drogę, i ujrzał kobietę, swoją żonę, leżącą u drzwi domu z rękami na progu. «Wstań, a pojedziemy!» - rzekł do niej, lecz ona nic nie odpowiadała. Usadowiwszy ją przeto na ośle, zabrał się ów człowiek i wracał do swego domu. Przybywszy do domu, wziął nóż, i zdjąwszy żonę swoją, rozciął ją wraz z kośćmi na dwanaście sztuk i rozesłał po wszystkich granicach izraelskich." Sdz 19, 25-29"
Jarek2019.04.24 13:50
Każdy NORMALNY człowiek reaguje wstrętem na zboczenie zwane homoseksualizmem.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 14:02
Nikt normalny nie narzuca obcym ludziom swoich preferencji
Jarek2019.04.24 14:18
Człowieku PRZECIEŻ ty to robisz notorycznie na tych forach! Pobudka!!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 14:21
Zacytuj choćby jedno moje zdanie, gdzie tak czynię? To homofoby ciągle mi próbują wmawiać, że lepsza jest jakaś inna orientacja. A to nieprawda, najlepsza dla mnie jest moja własna orientacja, czyli homo :)
Jarek2019.04.24 14:38
Narzucasz , narzucasz swoją natarczywą , bezczelną homopropagandą. A nie widzisz tego , ponieważ nie nazywasz zła złem.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 15:29
Kłamiesz nikomu nie mówię, że hetero jest złem, grzechem, zboczeniem. Nikomu nie mówię, żeby został gejem. A wy to robicie tylko w drugą stronę, więc łgasz jak pies bezczelny hipokryto!
Jarek2019.04.24 14:44
I nie zasłaniaj się tą marną tarczą o nazwie 'homofobia' bo wymyślili ją sami zboczeńcy aby usprawiedliwiać grzech.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 15:31
Homofobiczne zaczadzenie jest faktem i ty jesteś jednym z tego propagandzistów. Biblia jest homofobiczna, określenia typu "grzech" niczego tutaj nie zmieniają. Kłamstwo pozostaje kłamstwem. Homoseksualność to prawidłowa normalna orientacja.
Jarek2019.04.24 16:03
A koń jest psem.