25.09.18, 20:12Zdj. screenshot Periscope.tv/The White House

To trzeba zobaczyć!!! Reakcja Niemców na słowa Trumpa o Nord Stream 2

Podczas wystąpienia prezydenta Stanów Zjednoczonych na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w oczy rzuciły się nie tylko słowa Donalda Trumpa na temat Polski. 

 

 

Warto zwrócić uwagę na zachowanie przedstawicieli niemieckiej delegacji podczas przemowy amerykańskiego przywódcy. Przypomnijmy, że Donald Trump zabrał głos również w sprawie Nord Stream 2. Druga nitka Gazociągu Północnego jest niekorzystna nie tylko dla Polski czy w ogóle naszego regionu Europy, ale i dla USA, ponieważ Trumpowi zależy na transporcie drogą morską amerykańskiego skroplonego gazu ziemnego. Podczas wspomnianego wystąpienia na forum ONZ Donald Trump zwrócił jednak uwagę przede wszystkim na ryzyko uzależnienia państw Europy od Rosji.

"Opieranie się na jednym zagranicznym dostawcy może narazić państwa na wymuszenia i zastraszanie, dlatego gratulujemy państwom europejskim, takim jak Polska, że prowadzą budowę bałtyckiego rurociągu, tak aby kraje nie były zależne od Rosji w celu zaspokojenia swoich potrzeb energetycznych"- podkreślił amerykański prezydent. Następnie polityk ostrzegł Niemców:

"Niemcy będą całkowicie uzależnione od rosyjskiej energii, jeśli natychmiast nie zmienią kursu"- podkreślił. 

Powyżej umieściliśmy transmisję wideo z wystąpienia prezydenta Stanów Zjednoczonych opublikowaną na jego oficjalnym koncie na Twitterze. Warto przewinąć film do ok. 20:36. Wówczas zobaczymy, jak zachowali się przedstawiciele niemieckiej delegacji po słowach Trumpa o Nord Stream 2.

yenn/Twitter, Fronda.pl