To już totalny nokaut! PiS liderem kolejnego sondażu. PO traci - zdjęcie
09.10.19, 15:42Zdj. Twitter/PiS_ORG_PL

To już totalny nokaut! PiS liderem kolejnego sondażu. PO traci

32

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w kolejnym sondażu. Tym razem badanie zostało przeprowadzone przez sondażownię IBRiS dla portalu Onet.pl. Do Sejmu weszłyby cztery ugrupowania. 

Na PiS głosowałoby 44,3 proc. respondentów. To wynik bez zmian w stosunku do poprzedniego badania. Traci za to Koalicja Obywatelska, która z wynikiem 22,7 proc. uplasowała się na drugim miejscu. Oznacza to spadek o 1,6 pp. w porównaniu do poprzedniego sondażu. 

Podium zamyka Lewica, która cieszy się poparciem 13,8 proc. Polaków i odnotowuje wzrost o 1,8 pp.. Do Sejmu weszłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 6,2 proc. głosów, odnotowując niewielki wzrost (+0,3pproc.).

9,5 proc. respondentów nie wiedziało na kogo odda swój głos. Konfederacja odnotowała 3,5 proc. poparcia i zaliczyła spadek o 0,1 pp.

Zapowiadana w sondażu frekwencja to 58 proc. uprawnionych do głosowania.

Badanie przeprowadzono 8 października metodą CATI.

yenn/Onet.pl, Fronda.pl

Komentarze (32):

Polexit2019.10.10 10:17
Jak widzę tę panią w różowym obok Pana Prezesa, to odechciewa mi się głosować na PiS.
eRKa2019.10.9 21:15
Tylko polski poseł lub europoseł pracuje uczciwie dla dobra Polski i jej suwerena, a udający Polaków - pseudo-Polacy, zdrajcy, kłamcy i kapusie oraz szmalcownicy i sprzedawczyki naszego narodowego dziedzictwa, majątku narodowego Polski i suwerena - NIE, bo oni chcieli i nadal chcą dla niemieckiej unii z Polski zrobić kolonię niewolników w RP, która byłaby pozbawiona gospodarki, narodowości i wartości moralnych i oni nam mówią, po co w Polsce polskie stocznie, skoro są niemieckie, lub po co polskie lotnisko pasażerskie, skoro jest w Berlinie, albo po co nam przekop Mierzei Wiślanej, skoro jest port u Rusków i tak można wiele wymieniać, bo... kolonia RP nic nie potrzebuje, a ma tyrać dla dobra Niemców wg. niemieckiej unii. Tak mówią eurodeputowani jak Lewandowski /był w SLD a teraz w PO/ i jemu poplecznicy z PO-KO = Koalicja Obywatelska, SLD = Lewica Razem i PSL= Koalicja Polska. Oni wszyscy razem wzięci wstydzą się być Polakami i już pod zmienionymi "nowymi szyldami" dążą do władzy, biecują ludziom różne puste nie spełnione obietnice, aby później u sterów władzy pod dyktat Brukseli ponownie niszczyć naszą gospodarkę i unicestwić nasz kraj, wymazać historię Polski, a Polaków puścić z pustymi torbami na żebry za granicę, bo wg. ich - oszustów i złodziei, to nie dramat Polaków, a zwiedzanie krajów. DLATEGO co rząd PiS zaczął robić, to KONIECZNIE musi sam dalej kontynuować, ale bez "zd//radzieckich przystawek", żeby suweren Polski uwierzył, że żyje w swoim wolnym i niepodległym kraju, a nie w kolonii niewolników na potrzeby niemieckiej unii. Marzenia się spełniają, tylko trzeba chcieć i być zawsze DUMNYM, że jest się Polakiem, a nie niemieckim zbrodniarzem wojennym, kolaborantem, folksdoiczem, szmalcownikiem i kapusiem, który dla kasy i własnych korzyści sprzeda matkę, dziecko, a nawet wyrzeknie się swoich narodowych korzeni. Dlatego weźcie rodziców oraz babcię, dziadka i idźcie zagłosować na PiS - ludzi prawych, którzy służą i pracują dla interesu Polski i dobra narodu, a nie dla kolonistów, którzy chcą mieć kolejną kolonię wyrobników, pozbawioną swojej gospodarki i suwerenności. ZAPAMIĘTAJCIE, że tylko człowiek wolny jest szczęśliwy i żyje w swoim niepodległym kraju, a wyrobnik - niewolnik, pozbawiony wolności, czci i wiary jest smutnym efektem kolonizatora, któremu ma służyć aż do usranej śmierci i to wszystko dla dobra Niemca i niemieckiej unii. Czy to trudne do zrozumienia /? raczej nie.
KOSZERNA GNIDA2019.10.9 19:36
ta gumowa kaczka to jakis zapyzialy zydek chyba bolka kuzyn bo bredzi od rzeczy
KOSZERNA GNIDA2019.10.9 19:28
TY NIE JESTE AGNIESZKA TYLKO ICKA ZYDOWKA TY WOGOLE NIE MYSLISZ PO POLSKU JUDASZKO.
anonim2019.10.9 19:49
gnido -pozdrowienia dla mamy od chłopaków z Gdyni-była boska
khfr42019.10.9 22:52
To nie Agnieszka, to Lech Keller ! Znów rżnie głupa, sam do siebie pisze o różnych nickach ! Mało sie pomyliłeś, on przecież jest Żydem, tylko co go w Polsce trzyma !?
gumowa kaczka2019.10.9 18:23
pis nie jest tak wspaniały ,raczej nie ma z kim przegrać Rozdawnictwo kontra nieudolność. Brakuje partii ,która zajęłaby się pracującymi ludźmi ,często za grosze. Kogo obchodzi LGBT ,którą zajmuję się "lewica" ,jakoś nie walczy np.o obecność związków zawodowych w każdym zakładzie pracy . Dlaczego sprowadzamy Ukraińców zamiast aktywować ludzi do pracy?-lepiej rozdać kasę nierobom niż obniżyć podatki pracującym rodzicom.? Może mamy się jeszcze złożyć na naiwniaków z kredytem we frankach?
babcia z dowodem2019.10.9 18:14
Trzynastego Polacy dowody w dłoń i do urn!
Jack Em2019.10.9 17:19
Jeden z reporterów pyta Sketynę, aby wymienił w 3 lub 4 punktach co zrobiła PO dobrego dla Polski i Polaków w czasie ich 8 lat rządów ? Sketyna zamilkł, a potem długo się zastanawiał, ale nic nie wymyślił ! A przecież to takie łatwe panie Sketyna: - podwyższenie wieku emerytalnego wszystkim do 67 lat, -tylko w ciągu 3 dni ukradli Polakom 153 MLD zł z OFE beszczeszcząc Konstytucję, - pozwolili mafiom watowskim wykraść 260 MLD zł z budżetu państwa, - ok. 42 afery korupcyjne i złodziejskie na wiele MLD zł. Podnoszenie podatków, wyrzucanie Polaków z mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), ograbianie Polaków z ich oszczędności (Amber Gold, GetBack), itd, itp, itd.
Dominika2019.10.9 16:57
Apel do rodziców : Mój syn był lemingiem, chciał głosować 13.10.2019 na PO. Wyleczyłam go, ja – jego matka . Jeżeli dotknęło was nieszczęście i macie dziecko-leminga, to właśnie podano prosty sposób, jak sobie z tym problemem poradzić. Okazuje się, że leming rzucony na "głęboką wodę" samodzielnego życia, jest w stanie bardzo szybko zmienić poglądy polityczne i zrozumieć, co tak naprawdę funduje mu miłościwie panująca Platforma Obywatelska. Dowiedziałam się 3 miesiące temu, że syn (19 lat – cały czas na rodziców garnuszku) oznajmił dumnie, że będzie głosował na Platformę Obywatelską” . Skoro syn pobłądził, matce nie pozostało nic innego, jak dać mu prostą, ale wyjątkowo skuteczną, lekcję życia. „Oznajmiłam mu, że od jutra, jako pełnoletni dorosły człowiek, ma sam siebie utrzymywać” Jak się szybko okazało, zmagania leminga z rzeczywistości nie trwały długo. „Po około miesiącu od naszej rozmowy przyszedł z podkulonym ogonem i zapytał – mamo, co na obiad? Odparłam, że zupa z obietnic, pieczeń wyborcza w sosie platformerskim podana ze ściemą, a na deser szczaw i mirabelki – i postawiłam przed nim pusty talerz, dodając: smacznego lemingu” I tak oto syn po miesiącu zmienił poglądy wyborcze. Polecam – to działa...
Agnieszka2019.10.9 17:11
Super. :) Zafundowałabym ten sposób jeszcze młodym wielbicielom Korwina, ale do tego przydałaby się tym młodocianym, liberalno-gospodarczym lemingom jeszcze posiadanie kilkorga dzieci na utrzymaniu a tego przed najbliższymi wyborami już nie wykombinujesz nawet podstawiając kilka ponętnych panienek na raz.
Sabina2019.10.9 23:11
Ja tak samo zrobiłam z moim młodym bo chciał głosować na pis! Też poskutkowało!
PePe2019.10.9 16:56
Politycy-jełopy z PO są już tak skompromitowani (ostatnio Czaskowski i Budka), że na nich będą głosować jedynie: byli funkcjonariusze SB i WSI, kasta sędziowska, urzędnicy ratusze wraz z rodzinami, kilku celebrytów i aktorów i parę ogłupiałych TVN telewidzów. Ta partia i jej nazwa oraz ci ludzie muszą, powtarzam: muszą opuścić polską scenę polityczną, i to jak najszybciej – najlepiej zaraz po wyborach !!!
Zyg2019.10.9 16:55
Odezwa Krzysztofa Brejzy, szefa kampanii wyborczej POKO pod hasłem „SilniRazem”. Ludzie, zwolennicy POKO, nie idźcie na wybory ! Nawet jeśli jesteście zwolennikami Now., Razem, Wiosny SLD, PSL. Zostańcie w domach, bo jesteście tak durni (jak pokazali wam światowej sławy aktorzy W. Pszoniak, J. Gajos, R. Jankowski, O. Łukaszewicz) w klipach „Nie świruj , idź na wybory”, że możecie się pomylić i zagłosować na PIS. Wasz Krzysztof, organizator farmy troli w ratuszu inowrocławskim. Jedziemy razem z Człapką w Polskę. Po drodzę wstąpimy do Inowrocławia, bo muszę mojej mamusi, instruktorce hejterów farmy, powiedzieć, że ją kocham .
Zosia2019.10.9 16:54
Apel do wszystkich przeciwników PIS !!! Ja, Jerzy Owsiak, apeluję do wszystkich przeciwników PIS-u o niekorzystanie z programów socjalnych i samorządowych ! Kochani, zrezygnujcie z pobierania 500 zł miesięcznie na dziecko i 300 zł rocznie na wyprawkę do szkoły. Rezygnujcie z 13-tki, albo przekazujcie te pieniądze na orkiestrę świątecznej pomocy lub moje prywatne konto, niepełnosprawni niech rezygnują z 500 zł pomocy comiesięcznej, bojkotujcie transport autobusowy w małych miejscowościach i bojkotujcie remonty dróg gminnych, nie zgadzajcie się na wyższą PIS-owską płacę minimalną tylko pracujcie dalej na stawce PO 1750 zł, nie zgadzajcie się rolnicy na pełne dopłaty z UE – i nie bądźcie frajerami, nie zgadzajcie się biznesmeni na obniżki PIT-u i ZUS-u i płaćcie jak dotychczas. I na koniec, gdyby PIS przegłosował ustawę o obowiązkowym wycieraniu odbytu papirem toaletowym, to nie róbcie tego, choćbyście byli osrani po pachy ! Wasz Jurek https://www.facebook.com/photo.php?fbid=139995300534393&set=a.100883917778865&type=3&eid=ARBcJwCh6Hj8-mXbXbMTYgB3H7FjjtphLghZ1w-AcDCV1R2_mB8p3xWk8Em-ioZvh1rXnW8RbeNBRY6D
Agnieszka2019.10.9 17:30
No i bardzo śmieszne.... Nawet przeciwnicy PiS-u mają prawo korzystać ze swoich pieniędzy, bo one są ich czyli z budżetu państwa nie ze składek PiS-u. A jakby ktoś mi chciał wypominać, że nie idę już więcej na wybory, choc piS apeluje o poparcie i "każdy glos się liczy itp" a potem gadać takie farmazony, to niech przyjmie do wiadomości, że jestem zwolenniczką tych programów społecznych, choć bym je poprawiła, żeby zamiast ładnych sloganów realna pomoc trafiła do ludzi często bardziej potrzebujących. Jestem ich zwolenniczką mimo ich ułomnośc, bo wiem że pomagają wielu ludziom i cieszę się ich szczęściem, choć mojej krytycznej sytuacji zagrażającej życiu nie poprawiły nawet o ciut, bo się o mnie nawet nie otarły i nie otrą, bo nie o ratowanie czyjegokolwiek życia władzy w nich chodzi, ale dobry pijarek i kupienie głosów u najbardziej licznego elektoratu.
Agnieszka2019.10.9 17:45
Ba co "śmieszniejsze" to ci bohaterowie, co odzyskiwali z narażeniem życia ten VAt na programy społeczne a nie mają np. dzieci niepełnoletnich czy emerytury, to jak im przyjdzie doświadczyć zemsty bandytów za swoja walkę i np. osamotnieni, bez zdrowia, bez pracy/ możliwości zatrudnienia wylądują samotni i chorzy na ulicy, to też żadnych tych zbawczych programów, na które poświecili życie nie uświadczą od PiS-u a na koniec przyjdzie takie coś korwinopodobnoego, co im powie, że nie pozwoli się dla takiego darmozjada okradać przez państwo ze swojej wycwaniakowanej, budżetowej pensji poselskiej... Niemożliwe? Zaoszczędzono przecież na emeryturach zweryfikowanych SBeków a czy coś dotychczas zrobiono choćby dla weteranów Solidarności, którym medale się najwyżej przyznaje, ale pośmiertnie. Nawet jednego domu na samotną chorobę i starość im nie zbudowano. Mogą spokojnie zdychać na ulicy niczym bezpańskie psy jak są poza układem albo w układzie już nieużyteczni.
gumowa kaczka2019.10.9 18:24
racja kaczyński rozdaje nasze podatki
Agnieszka2019.10.10 0:30
Przynajmniej icj mafiom nie daje rozkradać (albo nie w takim stopniu jak poprzednicy) czego owe mafie przeboleć nie mogą, napuszczając na programy socjalne naiwnych liberałów gospodarczych. Aż im się do władzy wracać nie chce z tym obciążeniem socjalnym, to się dla nich Korwin dwoi i troi i jak mus to nawet super katolikiem został.
Iza2019.10.9 16:51
Nawet jeśli lubisz seks, nie dawaj się dymać byle komu, szanuj się. Jesteś Polakiem, jesteś Polką. To zobowiązuje. Co możesz zrobić? Wyciągaj wnioski. Myśl samodzielnie. Weryfikuj informacje zanim łykniesz je jak młody pelikan. Nie łykaj gotowców jak tabletek, wyrób sobie własne poglądy. Jeśli jesteś facetem, wyhoduj sobie jaja. Jeśli jesteś kobietą, poświęć w tygodniu dwie godziny, które tracisz na ,,Barwy szczęścia" albo kolejny głupawy teleturniej, który nie daje ci nic oprócz rachunku za stracony czas - na poczytanie mądrej książki, na przykład historycznej, nie polecanej przez ,,Agorę". Miej odwagę nie chodzić zawsze za tłumem tylko dlatego, że to tłum. To jeszcze nie wszystko. Ale to już bardzo dużo.
Agnieszka2019.10.9 17:03
Racja, ale co potem z tego wynika jak wiesz i widzisz za dużo, więc bez złamania swojego sumienia nie masz na kogo głosować?
Polak Ateista Durny Gej2019.10.9 16:47
Podglądam ostatnie sondaże przedwyborcze i widzę, że w prawie każdym ok. 10% pytanych na kogo będziesz głosować, odpowiada: „nie wiem”. Trzymam się więc za głowę i myślę sobie, czy dzisiaj, po 4 latach rządów PIS-u , kiedy wszystkie obietnice wyborcze są zrealizowane i to z nawięzką, jest aż tak trudno rozróżnić 8 lat rządów lewackich złodziei i kłamców z PO i PSL, którzy zdradzali i zdradzają nadal naszą ojczyznę, kradli miliardy, każąc Polakom pracować do 67 lat przy ogromnym bezrobociu i biedzie, - i 4 lata rządów ludzi PIS, którzy są prawdomówni i wiarygodni i zrobili więcej dobrego dla Polski i Polaków niż inni kiedykolwiek. Pytam więc niezdecydowanych: To co jeszcze musiałoby się stać, żeby tych 10% Polaków uwierzyło w prawdę ?! Prawdę, która jest przecież oczywista i namacalna ! /pieniądze z programów socjalnych dla dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych, a także 13-tka dla seniorów trafiają systematycznie na konta zainteresowanych, starsi mogą iść na emeryturę już w wieku 60 i 65 lat, młodzi do 26 lat nie płacą podatków, przedsiębiorcy mają wiele ułatwień, ludzie w wieku produkcyjnym mają zapewnioną pracę (bezrobocie tylko 5%), płace rosną w dobrym tępie, a gospodarka rozwija się w tępie >4% PKB. Pozatym uruchomiono programy budowy mieszkań, dróg lokalnych, transportu szczeg. w Gminach, pomoc dla rolników, zdrowe powietrze i wiele innych /. Niezdecydowani, powiedzcie więc nam, co jeszcze musiałoby się stać ?!!!!
Agnieszka2019.10.9 17:00
Ja nie mogę - najbardziej chamski gejuś na frondzie ujawnia się w końcu jako zwolennik PiS/twardy elektorat a może nawet członek partii a nawet jej zarządu. Niezłe. Prawie tak dobre jak pocałunek śmierci od Wałęsy dla PSL-u :)
Myślenie nie boli.2019.10.9 21:25
Jeśli Pani nie widzi, że on sobie robi jaja - i w którym miejscu komentarza jest to wybitnie widać - to znaczy, że już w ogóle nie widzi Pani obiektywnej rzeczywistości i przyklaskuje tylko jak słyszy "vivat PiS". Widać wymaga polotu, aby napisać dowcip tak, aby Ci mniej skorzy do refleksji sami się zbłaźnili, tak jak polotu wymaga jego zrozumienie.
DCF2019.10.9 22:45
On robi sobie "jaja" ?? A jeszcze je ma w tym wieku 70+ ??
Agnieszka2019.10.10 0:25
A pana chyba myślenie bardzo boli skoro uważa pan, że teksty tego pana traktuję na powaznie i odpowiedziałam mu poważnie. Ma pan wybiórcze poczucie humoru, które jak widzę funkcjonuje tylko w towarzystwie podejrzanego elementu. Dobrze się bawicie?
Marian2019.10.10 8:13
To jest Agnieszko Durny a nie Dumny Gej
Irena2019.10.9 16:45
Wyborcy PiS idą na wybory. Bardzo dobry wynik jest lepszy, niż dobry sondaż:)
Agnieszka2019.10.9 16:19
A co ma na celu dawanie tego głupiego zdjęcia jako związanego z tematem skoro Jarosław Kaczyński na każdym kroku podkreśla, że nie ma się nimi co cieszyć i nie wolno nimi dać się uśpić, bo wybory wygrywa się przy urnach a nie sondażami. mam do niego wiele żalu za zmarnowana przez te 4 lata ogromna szanse dla Polski, ale za takiego idiotę jak wy i zapewne ta pani z tła na tym zdjęciu, to go nie mam, żeby myśleć, że tak jak na tym zdjęciu podchodzi do sondaży i łatwo go byle czym napompować do samozadowolenia jak zakompleksionego chłopczyka. bardzo nietrafiony dobór zdjęcia do tematu - zwłaszcza wobec jego dojrzałych wypowiedzi o sondażach. zresztą nawet jak chcieliście go dać roześmianego, to ma dużo fajniejsze zdjęcia, więc nie wiem czy ta pani z tła tak chce się znów jego kosztem u was promować czy o co chodzi z powtarzaniem tego zdjęcia?
Agnieszka2019.10.9 16:28
A moze panstwo z frondy chca zdemobilizowac PiSowski elektorat, bo: 1. Sondaże są dobre, to i tak się nic nie stanie jak nie pójdę na wybory. 2. I po co iść na wybory i głosować na PiS skoro obok pana Kaczyńskiego dojdą do władzy a potem schedę po nim przejmą, bo już siedząc obok mają wpływ na niego, takie osoby jak ta pani ze zdjęcia.
Agnieszka2019.10.9 16:40
Pani kłamczuszka od zadań specjalnych: - bardzo brzydkiego neutralizowania "niekontrolowanych" i kanalizowania nastrojów społecznych po Smoleńsku w marszach, co tylko doprowadziły do ostatecznego wyrzucenia Krzyża i modlitwy spod Pałacu Prezydenckiego jej rękami; - pani od neutralizowania pro-lifeowskich tendencji w PiS-ie ze szczególnym uwzględnieniem komisji ds społecznych, do której wlazła chyba tylko po to (bo nic tam dobrego nie powstało a do naprawy wiele spraw), by z przewodniczącą czuwać nad swobodą zabijania w Polsce nienarodzonych dzieci podejrzanych o choroby. W nagrodę jedna dostała stanowisko ministra a druga rzecznika. No to sami sobie idźcie głosować. Żydzi za zdradę przy 447 i tak wam dadzą władzę na lata - przynajmniej na lata zagrabiania polskiego majątku. Ja ich zasłoną dymną nie będę ze swoim, głosem.
mike2019.10.9 16:41
yeah!