To już oficjalne! Zdrojewski zawalczy o przywództwo w PO - zdjęcie
23.12.19, 20:09zdj. screen Youtube/Telewizja Echo24

To już oficjalne! Zdrojewski zawalczy o przywództwo w PO

3

Bogdan Zdrojewski oficjalnie poinformował, że będzie kandydował w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. To trzeci kandydat, który zamierza walczyć o stery największej partii opozycyjnej w Polsce.

"Potwierdzam złożenie stosownych dokumentów wraz ze zgodą na kandydowanie w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej"-napisał na Twitterze Zdrojewski, który na Facebooku podziękował osobom, które go popierają.

"W szczególności dziękuję za wsparcie na wniosku otrzymane m.in. Kraków (Marek Sowa, Ireneusz Raś), Białystok (Krzysztof Truskolaski - Poseł na Sejm RP), Poznań (Waldy Dzikowski), Gdańsk (Kazimierz Plocke), Łódź (Cezary Grabarczyk), Opole (Danuta Jazłowiecka), Wrocław (Renata Granowska), Szczecin (Leszek Czarnobaj), Mazowsze (Czesław Mroczek), a także zgromadzone podpisy członków i sympatyków nie będących w Radzie Krajowej m. in. samorządowców: Arek Poprawa (burmistrz Obornik Śl.), Robert Adach (Przew. Rady Powiatu Trzebnickiego), Agnieszka Rybczak (radna RM Wrocławia), i nie tylko. Od dziś, mniej formalnie, można wpisywać się, także pod tą informacją, za co serdecznie dziękuję i pozdrawiam"-dodał polityk.

Pierwsza tura wyborów odbędzie się 25 stycznia, a druga, jeśli będzie potrzebna 8 lutego. Do tej pory swój start zapowiedzieli Borys Budka i Joanna Mucha. Swoje kandydatury można zgłaszać do 3 stycznia. Oficjalnie startu nie potwierdził Grzegorz Schetyna, jednak jego współpracownicy zdradzają, że zamierza walczyć o reelekcje. Media spekulują, że ostatnim kandydatem może być Bartosz Arłukowicz.

yenn/Tysol.pl

Komentarze (3):

Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.23 22:02
Nie ma to jak demokratyczne wybory na szefa PiSu - tam walka o zwycięstwo toczy się do ostatniej chwili i jest pełno kandydatów niebojących stanąć przeciwko prezesowi!
B522019.12.23 23:56
ja czekałem od 89 roku żeby lewactwo zaliczyło glebę teraz ty cierpisz i gitara życzę podobnego wyniku jaki ja miałem
zatroskany2019.12.23 21:34
Oni jeszcze nie POjęli że źle czynią.