To był intensywny weekend szkoleniowy dla WOT - zdjęcie
18.11.19, 08:55Screenshot Youtube

To był intensywny weekend szkoleniowy dla WOT

6

Terytorialność wpisana w nazwę naszego rodzaju sił zbrojnych ma dla nas wymiar szczególny. To nie tylko obszar na mapie, czy odległość z domu do pracy. W WOT rozumiemy to jako przynależność do regionu i zamieszkującej ją społeczności, z których się wywodzimy, które znamy „jak własną kieszeń”.

Terytorialność dla żołnierzy WOT oznacza gotowość do obrony i wspierania rodzin, bliskich i sąsiadów – stąd wprost wywodzi się misja formacji: „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Żołnierze formacji mają świadomość tego, że w ten sposób wnoszą wkład w kształtowanie bezpiecznej przyszłości Polski.

Ten weekend był dla żołnierzy WOT kolejnym szkoleniowo bardzo dynamicznym czasem. Na terenie dwunastu województw szkoliło się osiem tysięcy żołnierzy. Duża część szkoleń była prowadzona w stałych rejonach odpowiedzialności, poza terenami wojskowych koszar czy poligonów.

Jednym z takich szkoleń było to prowadzone w Aleksandrowie Kujawskim przez żołnierzy 8 Kujawsko – Pomorskiej Brygady OT.

Wojska Obrony Terytorialnej jako piąty rodzaj sił zbrojnych, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Specjalnych powstały z początkiem 2017 roku. Obecnie formacja jest w jednym z najbardziej dynamicznych okresów budowy. W tej chwili w Wojskach Obrony Terytorialnej służbę pełni blisko 23 tys. żołnierzy.

ppłk Marek Pietrzak – rzecznik WOT

media.terytorialsi.wp.mil.pl

Komentarze (6):

Michal2019.11.18 19:22
WOT jest super. Tylko czasem są wysokie pingi do białoruskich serwerów.
OstrzałGrochowąBędzieProwadzonyWPekaesie2019.11.18 13:25
Propagandowa papka wojskowo-rządowa, jak za sanacji. Rzucali szyszkami z krzykiem "bum", rozpoznawali na zdjęciach twarze Ukochanych Przywódców PiSocjalistycznych, kapelan wyruchał paru ćwiczebnie zagubionych w młodniku, odczytano list od Antoniego MONcierewicza nadany w wariatkowie i koniec zajęć.
Tasman2019.11.18 12:27
Zastanawiam się, co jest grane? Niedawno w dolnośląskim pełna mobilizacja, teraz WOT intensywnie się szkoli, a na horyzoncie nie widać żadnego agresora. Może to na wypadek, gdyby Dud nie wybrano na drugą kadencję? W końcu jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych...
eunoroom2019.11.18 13:34
W razie "nieudanych" wyborów będzie można wyprowadzić przeciwko niezadowolonym na ulice.
Tasman2019.11.18 18:39
Pokombinuj (jak koń pod górkę), dlaczego w każdym wariancie owych "nieudanych" wyborów, Twoje zdanie to nonsens na poziomie przedszkola :D
eunoroom2019.11.18 9:31
Mieli ładną pogodę, nikt nie zmarzł. Obyło się bez ofiar w ludziach i sprzęcie.