Terroryści chcą zająć Jerozolimę. Czy Grób Chrystusa jest zagrożony? - zdjęcie
03.07.14, 07:49fot. Youtube, NYT

Terroryści chcą zająć Jerozolimę. Czy Grób Chrystusa jest zagrożony?

2

Muzułmańscy ekstremiści z grupy ISIS zapowiadają, że nie poprzestaną na walce na terytoriach Syrii i Iraku. Ich ostatecznym celem jest zdobycie Jerozolimy. W najnowszym filmie wideo opublikowanym w internecie terroryści twierdzą, że przekroczą wszystkie granice państwowe na Bliskim Wschodzie, byle tylko dotrzeć do Izraela.

Plan ten ma, Bogu dzięki, niezwykle skromne szanse na realizację. W przeciwnym razie zagrożony byłby sam grób Chrystusa w Jerozolimie.

Tak czy inaczej, jeżeli terrorystom z ISIS uda utrwalić się swoje panowanie nad częścią terytoriów Iraku i Syrii, może to doprowadzić do poważnego kryzysu na Bliskim Wschodzie. Kilka dni temu ekstremiści proklamowali bowiem powstanie kalifatu – Państwa Islamskiego. Obszar, na którym rozciągną swoją władzę, może stać się centrum bliskowschodniego terroryzmu: zwłaszcza, że idea kalifatu jest niezwykle nośna wśród radykalnych muzułmanów na całym świecie.

Władze Izraela traktują groźby terrorystów poważnie. Wcześniej król Jordanu, Abdullah II wyraził obawę, że ISIS może zacząć działać także w jego kraju. Wówczas to premier Izraela, Benjamin Netanjahu, zapowiedział budowę muru wzdłuż części izraelsko-jordańskiej granicy.

pac/kath.net

Komentarze (2):

anonim2014.07.3 12:48
Myśle, że Izrael faktycznie potraktuje to poważnie i zlikwiduje szpitale dla "powstańców syryjskich" na wgórzach Golan i przestanie koordynować ataki lotnicze na Syrię z powstańcami. Pytanie czemu jihadyści (al qaida, al nusra, isis) nigdy nie zaatakowali Izraela ani w żaden sposób nie próbowali pomóc palestyńczykom (nigdy nic takiego się nie zdarzyło) tylko atakują kraje muzułmańskie albo od wielkiego dzwonu zachodnie ?
anonim2014.07.3 15:22
czy obywatele Izraela są wysyłani do Polski ?