Terlikowski: Pozbawić Urbana obywatelstwa polskiego - zdjęcie
25.08.13, 05:04

Terlikowski: Pozbawić Urbana obywatelstwa polskiego

63

Opowieści o tym, że paląc polskie godło i wyśmiewając się z "Pierwszej brygady" chciał on polemizować z kibicami Ruchu Chorzów jest absurdalne. Jeśli komuś nie podobają się zachowania z konkretnego klubu może spalić ich szalik. Ale jeśli niszczy szalik z godłem Polski, to uderza w państwo i naród, a nie w kibiców. I choć nie ma w tym nic zaskakującego, bowiem Jerzy Urban od dawna pokazywał, że nie jest kimś, komu zależy na Polsce, kto by się z nią identyfikował, i od zawsze służył wrogom Polski, to gest ten ostatecznie pokazał, że należy go traktować jako kogoś pozbawionego godności Polaka.

I dlatego, choć niestety nie wiem, czy jest to prawnie możliwe, należałoby, po surowym skazaniu go w normalnym procesie, odebrać mu na koniec polskie obywatelstwo i wsadzić z biletem w jedną stronę w pociąg, który powiózłby go do kolegów z dawnego Związku Sowieckiego. Władimir Putin przyjąłby go z pewnością z otwartymi rękami, a my przestalibyśmy udawać, że ten ewidentny zdrajca polskich interesów narodowych, sowiecki pachołek, ma cokolwiek wspólnego z naszą Ojczyzną.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze (63):

anonim2013.08.25 5:24
Odważny tekst, za który obecne władze mogą nie Urbanowi, ale właśnie panu red. Terlikowskiiemu odebrać obywatelstwo i wsadzić do pociągu z biletem w jedną stronę, np. do CHRL. Przecież Jerzy Urban, to ich patron.
anonim2013.08.25 5:29
Jerzy Urban vel Jerzy Urbach to typowy przedstawiciel Narodu Wybranego, który "zasymilował" się w Polsce wyłącznie po to, aby szkodzić naszym narodowym interesom. Robił to przez całe swoje życie, w sposób zakamuflowany i jawny. To jest typ człowieka, którym przyzwoici ludzie nie podają ręki! Mam jeszcze kilku takich na swojej prywatnej liście, jak choćby Jacek Żakowski czy Adam Michnik. A w Polsce niechaj sobie mieszkają. Jesteśmy wszak gościnnym, tolerancyjnym Narodem.
anonim2013.08.25 6:03
Gdy USA prowadziły wojnę w Wietnamie, obywatele słusznie protestowali. Wojna była bez sensu i jak wyszło na jaw, okazało się, że sami wojskowi uznali, że jest ona nie do wygrania. Mimo tego kontynuowali ją (wiadomo: wojskowy lubi strzelać, pokazać, że jest potrzebnym, a i kasa od zbrojeniówki płynie). Zostało oskarżonych chyba dwóch studentów za spalenie flagi USA. Sąd Najwyższy uznał jednak, że jest to prawomocna i usprawiedliwiona krytyka władz kraju. W USA, gdzie znacznie bardziej szanuje się flagę, gdzie Amerykanie dumnie z nią kroczą, uznano, że obywatel ma prawo nawet w taki sposób wyrazić swoją dezaprobatę, wstyd z tego powodu, że ktoś tą flagę hańbi właśnie nieodpowiednimi działaniami, a nie samym spaleniem, które jest już konsekwencją pewnych działań władz. Także nie czyńmy nietykalnym czegoś, co jest już brukane w znacznie gorszy sposób. Wolę, aby ludzie palili flagę, niż sami siebie z rozpaczy.
anonim2013.08.25 6:05
Już on dobrze wiedział, że można mu będzie naskoczyć. Wszak ma dobrych prawników. Ale faktem pozostaje, że przy okazji okazywania pogardy kibicom Ruchu Chorzów, pokazał gdzie ma nasze symble narodowe. Analogicznych symboli pewnego kraju na bliskim wschodzie nigdy by tak nie potraktował.
anonim2013.08.25 6:08
Po co zabierać obywatelstwo. Trzeba to bundowskie g. wrzucić do kibla i spuścić wodę.
anonim2013.08.25 6:20
@Tomasz Terlikowski - mało to rzeczy, przeciw którym można protestować? Może to była jego forma dezaprobaty dla piłkarzy (tak to wygląda, skoro i szalik i piłka). Przecież ładuje się taką kasę w ten sport, w którym sukcesów nie mamy. Jest lekka atletyka, siatkówka, etc. Nawet, gdyby to była prywatyzacja Lasów Państwowych - też miałby prawo do takiej krytyki, bo to kwestia nawet poważniejsza niż ci pajace w narodowej jedenastce.
anonim2013.08.25 7:52
Bycie Polakiem to nie żadna godność tylko uwarunkowana prawnie, niezbywalna cecha, którą "otrzymuje się" w chwili narodzin. Autor raczy sugerować, że mieszkańcy naszego kraju są jednolitym narodem wybranym, w którym nie wolno mieć własnego zdania, istnieje tylko jeden, słuszny pogląd.
anonim2013.08.25 7:52
Nie ma jak to miłosierdzie Pana TPT
anonim2013.08.25 7:53
@Elliza Pani musi czytać tylko GW, bo tam stale przypomina się o paleniu książek w brunatno-socjalistycznych Niemczech. To istotnie było barbarzyństwo godne potępienia. GW jednak nie pisze pisze co działo się w czerwono-socjalistycznym Kraju Rad? W pierwszych latach po rewolucji bolszewickiej wycofywano z bibliotek nie tylko Biblię i Platona, ale wszystkich poetów i pisarzy pochodzenia szlacheckiego, a więc Tołstoja, Turgieniewa i oczywiście Puszkina i Lermontowa. W tym bezbożnym dziele niszczenia literatury rosyjskiej bardzo aktywną rolę odegrała Nadieżda Krupska, żona Lenina, która zawsze uchodziła za osobę łagodną i niewtrącającą się do polityki. Tylko w latach 1938-39 wycofano 7806 "politycznie szkodliwych" dzieł 1860 autorów. Dodatkowo 4512 tytułów zostało oddanych na makulaturę, razem ponad 24 milionów książek. Socjalizm ma wiele imion i kolorów. Jerzy Urban jest przedstawicielem różowego socjalizmu i kiedyś brał czynny odział w niszczeniu polskiej kultury i takich pisarzy jak Józef Mackiewicz.
anonim2013.08.25 7:57
To prawda, ale dotyczy ona także znacznej części współczesnego społeczeństwa. Część Polaków ma więc posłać na banicję inną część? Bez wojny domowej trudno to sobie wyobrazić.
anonim2013.08.25 8:03
Nieźle to już doszło na Frondzie do wyrzucania "jednostek niepatriotycznych" z kraju. Majątku mu aby się nie powinno też skonfiskować?
anonim2013.08.25 8:13
Jaki to Polak!!??? To spolszczony komunistyczny żyd!!!!!.
anonim2013.08.25 8:27
@Elliza kobieto, a może nie jest Urbach (Urban) Żydem? nikt nie napisał tu nieprawdy;
anonim2013.08.25 8:29
Elliza: Urban zasłużył na banicję nie z powodu szalika, czy jego słów. Problem w tym, że ludzie jego pokroju zdążyli zainfekować już istotną część społeczeństwa. Pani jad sączony w obronie miłości jest tego dowodem. Dlatego banicja jest niemożliwa, choć obawiam się, że skala nieprawości spowoduje w końcu eksplozję nienawiści...
anonim2013.08.25 8:50
Szanowny Panie Tomaszu, kieruję do Pana słowa aprobaty i wsparcia. Gdy czyta się komentarze tej rozszczekanej hałastry nie można pozostać obojętnym. Przebija w nich styl esbecki i pewnie poesbecki. Sami opluci jadem gotowi są szargać wszystko, co dobre, prawdziwe i święte. Ciekawe czy z taką determinacją broniliby ks. Popiełuszki ofiary Urbana ? A gdyby Jezus żył w dzisiejszych czasach, to oni krzyczeliby :"na krzyż z Nim" ! Smutne jest tylko to, żę to Pana dzieci będą musiały ich utrzymywać na starość. Bo sami, przecież tacy "nowocześni" i "wyzwoleni", mają, co najwyżej po dwoje. Dziękuję Panu za odważną i jednoznaczną postawę. Gdy ślepy prowadzi ślepedgo, to obaj w dół wpadną, ciekwe dokąd ten groteskowy patron (Urban) ich zaprowadzi ? Pytanie retoryczner, bo wiadomo dokąd !
anonim2013.08.25 8:55
@Elliza- Ondraszek napisał prawdę.
anonim2013.08.25 8:56
@ Faustyna Ty i tobie podobni zaniżają poziom dyskusji. Proponuję znaleźć odpowiednie towarzystwo na pudelku tudzież onecie.
anonim2013.08.25 8:57
Dziekuje Panie Tomaszu za opinie. Od dawna czekalem na tak odwazne slowa, ktore mowia prawde. To przyklad na brak w III RP dekomunizacji i lustracji. Ta czerwona swinia musi poniesc kare za swoje czyny.
anonim2013.08.25 8:59
Tą bolszewicką gnidę Urbana (a z nim wielu innych) powinno się w 1989r. wywieźć gdzieś z Polski w bydlęcym wagonie, ale tak się niestety nie stało.
anonim2013.08.25 8:59
Marek22 - > a możesz powiedzieć buraku co masz do rekonstruktorów z różnych epok? Trochę więcej szacunku - w końcu dosyć spory odsetek z nich stanowią ludzie wcielający się w pobratymców twojego dziadka związanego z avkiem:).
anonim2013.08.25 9:02
A co do Urbana - źle że on i podobne gnidy od weteranów KBW i UB aż po zabójców Popiełuszki i górników nie dostali zasłużonej nagrody bo już jest na to prawie za późno. Za parę lat trzeba będzie zajmować się polszewią która broniła komuchów i sprawieniem by dostali to czego esbeki nie dostały zasłużenie w 1989.
anonim2013.08.25 9:13
Pani Ellizo, twierdzenie, że Pan Urban jest spolszczonym komunistycznym Żydem jest prawdziwe bądź fałszywe i tylko w takich kategoriach powinno być rozpatrywane. Powinno to być zrozumiałe dla osoby z wykształceniem ścisłym (chociaż przyznaję, że nie musi być oczywiste dla humanistycznej ateistki). Dlaczego lewicowcy oraz ateiści zawsze muszą obalać argument odwołując się do politycznej poprawności a nie do meritum sprawy? Zgadzam się, że Pana Urban nie należy pozbawiać obywatelstwa. Sądzę nawet, że należy dopuszczać tego rodzaju gesty w ramach wolności wypowiedzi - nawet źle pojętej - ale powinno to dotyczyć wszystkich stron debaty. Ciekawe, czy publiczne spalenie tęczowej flagi, albo spalenia flagi Unii wywołałoby jakieś konsekwencje? Co do wydalenia Urbana z kraju. Powinien zostać w Polsce, skoro tutaj się źle czuje niech zostaje i dalej się męczy.
anonim2013.08.25 9:14
A co będzie jak kibicom też przyjdzie pomysł palenia jakiegoś symbolu bliskiego Urbanowi. Dziwimy się jak ludzie pokroju Urbana potrafią szybko zmienić swoją służalczość ze wschodniej na zachodnią. Wszystkich tych ludzi łączy kosmopolityzm i poglądy lewicowo-liberalne. Dlatego mają taki duży ciąg do globalizacji - międzynarodówki. Tacy ludzie nie pracują dla dobra własnego kraju, wręcz przeciwnie oni wykorzystują go do własnych celów. Nas zwykłych obywateli traktują podmiotowo potrzebnych do zdobycia władzy, pieniędzy. Nie ważne, że żyje nam się coraz gorzej. Za nasze podatki z których oni żyją jak królowie, nie ma dobrej opieki zdrowotnej jest coraz biedniej. Na naszych oczach państwo podupada pod każdym względem, uzależniając się od globalistów. Jak myślicie skąd się biorą kryzysy? Kryzysy wywołują ludzie z którego czerpią korzyści a politycy mają na kogo zgonić. Jak byłbyś bogaty nie brałbyś kredytów, a tak musisz. Banki zarabiają politycy się nie wysilają bo zganiają na kryzys i tak to się kręci. Od nas zależy kogo wybieramy w wyborach, jak za w czasu nie wyciągniemy wniosków z obecnej sytuacji, to w przyszłości nie miejmy pretensji do nikogo tylko do siebie. Definicja kosmopolita http://sjp.pl/kosmopolita człowiek nieczujący więzi z krajem, z którego pochodzi lub którego jest obywatelem, deklarujący swą więź z kulturą świata; obywatel świata. ---- # Perkins - Hitman wyznania ekonomisty od brudnej roboty "Ekonomiści od brudnej roboty” - pisze John Perkins - "są wysoko opłacanymi profesjonalistami, którzy wyduszają z różnych krajów świata miliardy dolarów. Narzędzia ich pracy stanowią kłamliwe sprawozdania finansowe, fałszowane wybory, przekupstwo, wymuszenia, seks i morderstwa”. http://chomikuj.pl/nbogdanus/*23++Perkins+-+Hitman+wyznania+ekonomisty+od+brudnej+roboty
anonim2013.08.25 9:16
@akia, żaden z ateistów nie żądałby ukrzyżowania Jezusa, bo jak i wtedy, tak i teraz ukrzyżowaliby go teiści, ludzie wierzący. Dlaczego? Bo gadanie jakiegoś mężczyzny/kobiety ateisty nie urazi ale może skrzywdzić "uczucia religijne" teistów. Z resztą... czy ateiści mordują ludzi w walkach religijnych? Ateiści nie rozpoczęli krucjat...^^
anonim2013.08.25 9:25
Czołowym szkodnikiem siejącym w Polsce nienawiść i zło jest Pan Urban. Takie są fakty.
anonim2013.08.25 9:34
Dodam tylko, ze w normalnych, cywilizowanych krajach wobec takich osób jak Urban stosuje się ostracyzm, natomiast przerażające jest to, że niektóre osoby na tym forum wyrażają się o tym duchowy karle z uwielbieniem.
anonim2013.08.25 9:35
Cieszę się , że moje idee znajdują oddźwięk https://www.facebook.com/renata.cygan/posts/10201871203768589?comment_id=7001127&offset=0&total_comments=16&notif_t=share_comment
anonim2013.08.25 9:44
"a nie ktoś, kto miałby prawo czy możliwość określać się Polakiem (bo to jest godność, na która trzeba sobie zasłużyć)" Nie. Bycie Polakiem jest kwestią tylko i wyłącznie świadomej tożsamości człowieka. Popełnienie zaś najgorszych nawet zbrodni, choćby i zdrady stanu, nie sprawia że Polakiem być się przestaje.
anonim2013.08.25 9:50
Pani Ellizo, dla Pani, osoby o umyśle ścisłym, ważne powinny być kategorie prawda fałsz, a nie jakaś polityczna poprawność, która sprowadza się do negowania faktów lub ucinania dyskusji. Panie antolek, w normalnych krajach takie narzędzia jak bojkot oraz ostracyzm towarzyski są jak najbardziej na miejscu. Chyba, że Pan przez kraje "normalne" rozumie kraje z ograniczoną przez polityczną poprawność wolnością zachowań (oczywiście nie chodzi o zachowania skierowane przeciwko wolności, życiu/zdrowiu i mieniu innych osób).
anonim2013.08.25 10:15
@Elliza Proszę sie nie podpierać dumą TT,gdy samemu nie ma sie argumentów co do przeszłości Uhr-bahna!!. Wiecej wiedzy o Polsce!!.
anonim2013.08.25 10:34
Annaiwona Tym samym co Twoj idiotyzm od powszechnego.
anonim2013.08.25 10:39
Annaiwona : Tym że np pachołki sowieckie razem z niemieckimi socjalistami zwanymi obecnie dla zmyłki faszystami wspólnie i w porozumieniu rozpętały drugą wojnę światową. Dzięki temu udało im się zabić około 100 milionów ludzi.
anonim2013.08.25 10:42
@Eliza A ja się nie dziwię panu Terlikowskiemu,ze napisał coś takiego, bo rzeczywiście gazeta Urbana nie nadaje się na papier toaletowy. To gazeta ziejąca jadem nienawiści. ze dwa razy w kiosku otworzyłam to coś i na tym skończyło się moje zainteresowanie, ale jak widać Urban ma kasiora a część Polaków podziela jego poglądy. Facet będzie miał ciężką śmierć o tym co po drugiej stronie nie wspomnę. Warto się za niego pomodlić. Zresztą Kościół to robi w słowach do matki Bożej po różańcu .... i za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i ... Pozdrawiam!
anonim2013.08.25 11:28
@Quis ut Deus Mylisz pojęcia. Obywatelem państwa nie musi być osoba z pochodzenia Polakiem. Obywatelstwo jest również stanem prawnym. Dostając polski paszport, mieszkańcy państwa oświadczają że uznają człowieka za swojego, który tym aktem może korzystać z pełni praw i obowiązków. Z wszystkich dotychczasowych wypowiedzi Urbana odnoszę wrażenie, że bycie obywatelem polskim, to żaden dla niego zaszczyt. Mam wrażenie że uważa siebie za jakiegoś kosmopolitę. Dlatego odebranie obywatelstwa takiej postaci byłoby dla niech karą chyba mało dotkliwą, ale dla nas honorową.
anonim2013.08.25 11:53
Z Urbanem należao zrobić porządek już dawno, dawno temu... Ale cóż, każdego dni są policzone. Urbana również.
anonim2013.08.25 11:54
Artur.db7 Chcesz powiedzieć że mniej złe jest zabijanie ludzi, wsadzanie do łagrów, mordowanie lub wysiedlanie całych wsi i miast od wymyślonego przez NKWD "nie potępienia napaści" ? Przecież socjaliści rosyjscy pomogli zbrojnie socjalistom niemieckim zdobyć Polskę i tego co wtedy zabrali do dzisiaj nie oddali. Znasz jakieś inne fakty? NKWD zapomniało że Watykan musiałby i ich potępić za 17 września?
anonim2013.08.25 12:08
@Zmoorka Nie mówię o obywatelstwie, mówię o narodowości. Żeby przynależeć do Narodu Polskiego nie trzeba być, moim zdaniem, Polakiem z pochodzenia. Narodowość jest dla mnie kwestią świadomej przynależności do danego narodu, zaakceptowaniem jego historii, kultury, języka i obyczajów oraz przyjęcia ich za swoje. I dlatego uważam że choćby John Godson nie jest Polakiem w żaden sposób ani trochę mniej, niż ktoś kto jest Polakiem z dziada pradziada i ma wśród przodków cały poczet polskich patriotów. Uważam też że nie można podchodzić w ten sposób, że jak ktoś popełnił jakieś straszne czyny, to nie jest już Polakiem. Jest, Polacy też dopuszczają się przecież różnych zbrodni, choćby i przeciw swojemu narodowi. Nikt chyba nie zaprzeczy iż np. Targowiczanie byli Polakami. Ba, oni byli święcie przekonani iż działają dla dobra Polski. Tak więc póki Jerzy Urban wyraźnie i wprost polskości się nie wyrzeknie, to będzie Polakiem, co bym o nim nie myślał (a mam o nim jak najgorsze zdanie). A jeśli chodzi Ci o obywatelstwo i kwestie prawne, to obywatelstwa nikogo pozbawić nie można – jest to explicite wyrażone w art. 34. ust. 2. Konstytucji – a i na zrzeczenie się go zgodę musi wyrazić Prezydent (vide art. 137.).
anonim2013.08.25 12:08
Elliza : Źdzbło w oku bliźniego widzisz a belki w swoim nie? Urban reprezentuje wszystko co komuna wymyśliła ludziom. Czyżby strzelanie do robotników, tysiące internowanych w stanie wojennym, skrytobójcze mordy opozycjonistów czy księży były ci miłe? Znaj proporcjum, mocium panie!
anonim2013.08.25 12:19
Polska może być ojczyzną dla każdego ale nic na siłę. Jeśli kogoś życie w Polsce męczy i wzbudza w nim uczucie nienawiści i pogardy - nie musi tu mieszkać i zaśmiecać środowisko. Jako chrześcijanin byłbym przeciwny w takich razach stosować ostateczne rozwiązanie jakie zastosował Hitler ale bilet w jedną stronę jak najbardziej. Bo to sprawiedliwe i humanitarne. Pewnie odezwą się obrońcy zwierząt z krytyka , że tak nie wolno bo prawa człowieka itd. Ale prawa nie mogą istnieć bez obowiązków ani nie mogą łamać innych praw.
anonim2013.08.25 12:28
Pani Ellizo, ma Pani prawo do brzydzenia się poglądami Pana Terlikowskiego i może Pani nie podawać Panu Terlikowskiemu ręki. Ale tutaj już popada Pani "polityczną poprawność", dla której termin "Żyd/żyd" podpada pod tabu": Jest Pan dumny z takich wpisów? To jest błogosławiony owoc Pana pracy na pańskim poświęconym portalu. Ondraszek1 napisał. Sie 25, 2013, 10:13 rano Jaki to Polak!!??? To spolszczony komunistyczny żyd!!!!!. Otóż zdanie Pana Ondraszka1 jest albo prawdziwe albo fałszywe i w takich kategoriach powinno być rozpatrywane. Zwłaszcza przez umysły ścisłe.
anonim2013.08.25 12:31
Redaktor Terlikowski ma zasadę zabierania głosu w sprawach, o których nie ma zielonego pojęcia. W polskim porządku prawnym nie ma czegoś takiego jak odebranie obywatelstwa. Konstytucja naszego kraju stwierdza jednoznacznie, że jedynym sposobem utraty polskiego obywatelstwa jest jego zrzeczenie się. Państwo samo z siebie zrobić nic nie może. Wydawałoby się, że dla każdego myślącego Polaka te sprawy powinny być oczywiste. Jednak nienawiść do ludzi odbiera redaktorowi trzeźwy pomyślunek. Nawet jak redaktor tego nie wiedział... to uzyskanie tej informacji, w dobie internetu, zajmuje minutę! Jednak Terlikowski woli bredzić coś o pociągach.... Godne pożałowania. Jestem zdegustowany. PS: Widać, jak już tu w komentarzach zauważono, że redaktor Terlikowski ujawnił się z mentalnością PRL-owską. Prawo PRL przewidywało liczne sytuacje, w których możliwe było odebranie obywatelstwa.
anonim2013.08.25 12:45
Panie Terlikowski, to że pan sobie coś jak zwykle interpretuje na swoją modlę i odmawia innym wytłumaczenia się ze swego gestu wcale NIE ZNACZY, że ma pan rację! Za to ja dam panu radę. Proszę wbić sobie do głowy, że NIE JEST pan NIEOMYLNY, ani w kwestii wiary, ani w kwestii polityki i NIKT inny też nie jest!!! Za pana fanatyzm to już się tylko modlić można i TRZEBA, bo zaślepienie ideologiczne odbiera panu już nie tylko wizję prawdy, ale też po prostu zdrowego rozsądku. :(
anonim2013.08.25 12:48
Quis ut Deus Niestety! Ale taki zapis konstytucji powinno się zmienić. Pozbawianie obywatelstwa było stosowaną karą od czasów starożytnych. :) Jeszcze jedną karą, która niestety nie miałaby szans w dzisiejszej cywilizacji to skazanie na zapomnienie :) Crimen maiestatis, wielokrotnie krytykowane przez 'oświeceniowych' publicystów, w rzeczywistości wpływało na spójność państwa. Dawniej dotyczyło władców (suwerenów), dzisiaj taki majestat symbolizuje państwo.
anonim2013.08.25 12:57
A ja bym przytoczył przykład Chestertona, który mówił, że pokochał Polskę jeszcze zanim ją poznał bo wszyscy ludzie, który na nią pluli budzili taką jego niechęć, że od razu uznał, że ta Polska musi być całkiem fajna skoro tacy niefajni goście po niej jadą. :)
anonim2013.08.25 13:15
@Elliza Jakież łaskawe to dzisiejsze lewactwo - kiedyś strzelali w tył głowy, a teraz tylko nie podałoby ręki przeciwnikowi. Lubią także przesiadywać na oszołomskich forach i na pewno nie z miłości. Dla nich walka wciąż trwa.
anonim2013.08.25 13:15
Czytałem gdzieś, że red. Urban jako propagandysta pierwszej komuny robił medialne podglebie do zbliżającego się morderstwa na księdzu Popiełuszce w 1984 roku. Ciekawe, czy to prawda.
anonim2013.08.25 13:19
Panie Tomaszu Urban ma zbyt wielu popleczników albo inaczej trzyma zbyt wiele haków. Nikt go nie ruszy. Cierpliwości niedługo stanie przed sądem - jedynym sprawiedliwym.
anonim2013.08.25 13:39
Z tego co obserwuję, Urban gardzi nie tylko Polakami, katolikami, ale nawet żydami. To facet, który w swym nihilizmie poleciał tak daleko, że gdybym nazwał go szmatą, to pewnie by się nie obraził.
anonim2013.08.25 13:42
Milosierdzie wobec blizniego w typowo katolickim stylu.
anonim2013.08.25 14:27
Panie Redaktorze - reaserch do bani! W końcu jest pan dziennikarzem na boga! "I dlatego, choć niestety nie wiem, czy jest to prawnie możliwe," - a googla pan nie masz?!? Zgodnie z obowiązującym obecnie prawem nie mozna nikogo pozbawić obywatelstwa za karę! I po co pan serwuje takie wypociny?
anonim2013.08.25 14:55
Przecież on spalił szalik kibiców drużyny narodowej. Jego gest miał dotyczyć wszystkich kiboli nie tylko klubowych. Nie spalił godła tylko szalik. Czy jeśli kibol w szaliku z godłem narodowym dopuszcza się czynów przestępczych, to też znieważa Polskę i trzeba go deportować. Terlikowski manipuluje jak zwykle. W Warszawie jest ulica JPII, a na niej seks shopy, Czy to jest obraza uczuć? Seks shopy istniały jeszcze przed zmiana nazwy.
anonim2013.08.25 15:48
[email protected] nadajesz bezpośrednio z Moskwy czy z placówki KGB w Warszawie?
anonim2013.08.25 17:24
Być może red. Terlikowski zagalopował się ze swoim postulatem pozbawienia obywatelstwa imć Urbana, niemniej postępek Jerzego Urbana można kwalifikować jako czyn podlegający karze. Art. 28. Konstytucji RP stanowi: " 1.Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu. 2.Barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony. 4.Godło, barwy i hymn Rzeczypospolitej Polskiej podlegają ochronie prawnej." A więc nieważne, że ten wizerunek znajdował się na szaliku, pomimo tego podlegał prawnej ochronie. Zauważyła to również prokuratora: "Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura zapewnił portal naTemat, że sprawą zajmie się policja i prokuratura. "Jak zapoznamy się z nagraniem, podejmiemy stosowne działania. (...) Taki czyn jest ścigany z urzędu. Kto znieważa, niszczy bądź usuwa godło Polski, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do jednego roku"" (za: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/727308,jerzy-urban-tygodnik-nie-kibice-godlo-szalik-pilka.html" No more comments.
anonim2013.08.25 17:38
Pani Ellizo, mniej emocji więcej argumentacji. Jeżeli jest Pani umysłem ścisłym to proszę dać sobie spokój z zarzutami typu "obrzydliwa wypowiedź". Czyjeś rozumowanie może być poprawne albo niepoprawne. Informacje mogą być prawdziwe albo nieprawdziwe, czasami niepotwierdzone (wtedy należy poczekać na ich potwierdzenie). I kolejna Pani emocjonalna zagrywka stosowana często jako knebel - PO HOLOKAUŚCIE. Rozumiem, że po holokauście należy przyjąć apriori, że wszyscy Żydzi to święte krowy, które nigdy nie kłamią, nie postępują nierozsądnie, nie działają na niekorzyść państwa, w którym mieszkają również jako obywatele. A termin "Żyd/żyd" jest zakazany i podlega karze ukamienowania podobnie jak imię Boga JAHWE w ST.
anonim2013.08.25 18:00
Pochodzenie Urbana nie ma nic do rzeczy. To, co zrobił to zwykłe chamstwo, głupota i arogancja.
anonim2013.08.25 21:10
A Pan znów, Panie Tomaszu, wypełnia przestrzeń ewangeliczną miłością bliźniego i głosząc słowo boże (nie wiem tylko, którego boga) tchnie w ludzi pragnienie poprawy. To była ironia lub nawet sarkazm. Tak dla jasności
anonim2013.08.25 21:16
I od kiedy szalik jest symbolem narodowym? Czyżby ostatnio była jakaś nowelizacja Konstytucji lub ustawy o o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych? Nie wszystko co białe i czerwone podlega ochronie. Polecam art. 4 ustawy. Oczywiście kierując się słusznym gniewem można zapomnieć o takich drobiazgach jak ustawa, bo najważniejsze, żeby komuś dowalić.
anonim2013.08.26 5:53
@Elliza "Pani Elizo -kocham Panią!">Pan Sułek!
anonim2013.08.26 7:48
Tym bardziej że ruch chorzów identyfikuje się z Niemcami nie z Polską
anonim2013.08.26 9:47
Bardzo odważny tekst. Szacunek dla Pana, Panie Terlikowski. Szanuję odważnych ludzi. Pozdrawiam.
anonim2013.08.26 12:21
Zgoda, panie Terlikowski. Urban powinien zostać pozbawiony obywatelstwa polskiego i polskiego paszportu. On nigdy Polakiem nie był, nie jest i nie będzie. Panie Gkur, niech Pan oszczędzi nam swojej obrończej mowy w interesie wyjątkowego antypolaka. Niedobrze mi się robi, kiedy zaraz wrzeszczycie o "antysemityzmie" i straszycie ligą antydefamacyjną. Pan Urbach /sorry, ten cham nigdy nie był i nie będzie panem, chyba na zebraniu Bnei Brit/ stosuje zwykłe u żydów i znane im postępowanie gezera shava. Goje nie rozumieją w czym rzecz, my chcemy związku przyczynowo skutkowego prostego, Urbach wie, co robi i ma z tego niezły ubaw. Oczywiście, wg gezera schava poszukuje się analogii między odległymi pojęciami. Taka właśnie analogia może istnieć /wg gezera schava/ między piłką a kulą ziemską, spalić ją to dla urbacha niezły ubaw. Taka to pokręcona kabalistyczna halacha.
anonim2013.08.26 13:37
SZANOWNY PANIE REDAKTORZE TO JEST ZBYT LASKAWE DLA TEGO WIEPRZA ZE WZGORZ GOLAN. MOI PROTOPLASCI BY NACIAGNELI GO NA PAL WCZESNIEJ SMARUJAC SMOLA ABY PO PODPALENIU BYL SWIATLEM DLA OKOLICZNYCH WEDROWCOW. NIESTETY TAK BYLO I TAKA JEST PRAWDA. AMEN
anonim2013.08.30 18:42
widzę, że pan Terlikowski jest doskonałym znawcą wszystkiego, w tym i polskiego prawa. Powodzenia dalej z takimi wypowiedziami, może i pana ktoś w końcu polskiego obywatelstwa pozbawi?