Terlikowski: Jestem za słaby, by pojąć ,,logikę'' abp. Paglii - zdjęcie
14.12.19, 09:45

Terlikowski: Jestem za słaby, by pojąć ,,logikę'' abp. Paglii

21

Ja jednak jestem za słaby, żeby zrozumieć „logikę” arcybiskupa Paglii.

Jeśli sprzeciw kulturze wspomaganego samobójstwa ma oznaczać „trzymanie za rękę umierającego poprzez popełnienie samobójstwa”, to czy w takim razie walka z korupcją nie powinna oznaczać „towarzyszenie” korumpującemu i wspieranie go w przekazywaniu łapówki?

A może przeciwnie to towarzyszenie korumpującego i podniesienie mu walizki z kasą, żeby się nie przedźwigał?

A idąc dalej (aż boją się wymyślać kolejne absurdy, bo arcybiskup Paglia błyskawicznie pokazuje, że nie ma takiej głupoty, której on nie uznałby za ewangeliczne wezwanie dla chrześcijan), czy w takim razie w ramach walki o życie nie powinniśmy ustanowić kapelanów w klinikach aborcyjnych, żeby oni także towarzyszyli?

Absurd goni absurd, ale trzeba pamiętać, że jego akurat nikt nie odwołuje, a wręcz przeciwnie otrzymuje on kolejne funkcje i likwiduje kolejne ślady myśli św. Jana Pawła II.

Tomasz Terlikowski

źródło: facebook

Komentarze (21):

Janusz z Kolonii2020.07.23 12:40
Niktórzy tutaj bluźnią i oskarżają Jezusa Chrystusa o samobójstwo. Więc pytam! Czy malutka armia idąc do boju, wiedząc, że zostanie pokonna i wybita, a robi to dla tego, że np. nie chce dać się pojmać lub chce dać czas na ucieczkę ludności, czy to też samobójcy. A czy Jezusowe wołanie: Ojcze, odsuń ten kielich odemnie, ale nie moja lecz twoja wola niech się stanie, czy tak woła samobójca? Widać relatywizm wypłukał logikę z rozumu człowieka!
Max Fiend2019.12.14 22:18
Terlikowski jest za słaby, by pojąć jakąkolwiek ,,logikę'' :-D
Jim2019.12.14 20:08
Czytając ten tekst pojawił mi się obraz człowieka, który wpadł w grzęzawisko i jest wchłaniany. Mamy do wyboru trzy postawy: 1) ucieczkę, 2) towarzyszenie, 3) pomoc - robię wszystko co w mojej mocy, żeby Go wyciągnąć Z punktu widzenia tonącego tylko trzecia postawa może zmienić jego sytuację. Jan Paweł II, mówił o tym, że każdy ma swoje Westerplatte. Nawet jeśli inni od nas nie wymagają, to my sami musimy wymagać od siebie
andrzejhahn32019.12.14 17:34
przede wszystkim jestes terlikowski za ciemny aby cokolwiek zrozumiec
Paweł2019.12.14 16:33
Jak głosowali za eutanazją ,to myśleli że ich to nie dotknie, i masz, już ci oni sami na łożu martenowskim w osamotnieniu konają. A gdzież ich bliscy! że tak w osamotnieniu żebrać muszą żeby choć znienawidzony za życia ksiądz rękę im podał, od śmierci uchronił ale za późno. Nieodwracalny wyrok śmierci i to >>wiecznej<< na siebie i innych wcześniej wydali, cyrograf podpisali. Baczcie tedy dzisiejsi bluźniercy i chojracy, co wy dziś czynicie, niechybnie wkrótce ze wzmożoną siłą do was wróci a wtenczas płacz na nic się zda. Miłosiernym być trzeba ale nie głupim i naiwnym, nie można służyć Bogu i Diabłu. Maryśka, powiedz mi czy ty jesteś głupia, czy to Bóg jest w/g ciebie fanatykiem hee ???
Maria Blaszczyk2019.12.14 13:37
Nie jestem chrześcijanką, ale to nie wydaje mi się aż takie trudne. Otóż chodzi o oddzielenie człowieka od grzechu. Pan redaktor Terlikowski może uważać samobójstwo czy eutanazję za zło - jego prawo - ale mieć w sobie dość współczucia - po chrześcijańsku to się nazywa "miłość bliźniego" - by nie kazać takiej osobie zdychać w osamotnieniu. Jest tu też drugi aspekt - "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni". Otóż nie ma nic złego w posiadaniu takich czy innych przekonań etycznych, większość z nas je ma. I jak ktoś je ma - to naturalne jest, że uważa je za lepsze od innych, bo jakby było inaczej, to przecież by je zmienił. Rzecz w tym, że z nimi jest jak z tyłkiem - każdy ma własny. Tym różni się fanatyk od całej reszty, że uważa, że jego przekonania - etyczne czy religijne - powinny być wspólne dla wszystkich. A to, jak pokazała historia, prowadzi do straszliwych skutków, od wojen religijnych po zabijanie własnych dzieci, np. dlatego, że ktoś je zgwałcił.
max2019.12.14 13:47
Wchodzisz "na chama", z buciorami w religię katolicką i nie wydaje ci się to takie trudne. Twoja bezdenna głupota wielu onieśmiela i nie reagują, co nie znaczy, że twoje przygłupiaste dywagacje nie budzą wstrętu.
Paweł2019.12.14 16:21
Jak głosowali za eutanazją ,to myśleli że ich to nie dotknie, i masz, już ci oni sami na łożu martenowskim zdychają jak to ładnie Maryniu określiłaś. A gdzież ich bliscy! że tak w osamotnieniu zdychać muszą i żebrać by choć znienawidzony za życia ksiądz rękę im podał, od śmierci uchronił ale za późno.Nieodwracalny wyrok śmierci i to >>wiecznej<< na siebie i innych wcześniej wydali. Baczcie tedy dzisiejsi bluźniercy i chojracy, co wy dziś czynicie, niechybnie wkrótce ze wzmożoną siłą do was wróci a wtenczas płacz na nic się zda. Miłosiernym być trzeba ale nie głupim i naiwnym, nie można służyć Bogu i Diabłu. Maryska, powiedz mi czy ty jesteś głupia, czy to Bóg jest w/g ciebie fanatykiem hee ??? powodzenia Marynia
athos2019.12.14 13:24
Ci goście typu Paglia idą już na całego. Ich już nie interesuje ani Dekalog, ani Ewangelia ani nauka dotychczasowego Kościoła. Uznali, że Kościół to ich rancho, w którym mogą robić co chcą. Do czasu będzie się im to udawalo, ale tylko do czasu.
max2019.12.14 13:42
Najwyższy czas, żeby przypowieść o Jezusie biorącym bicz w ręce i wyrzucającym handlarzy ze Światyni, nastąpiła w dzisiejszych czasach.
Wojtek Polak2019.12.14 12:16
dziwni są co nie którzy hierarchowie naszego kościoła czasami ten ich bełkot jest przerażający. Panie Jezu udziel naszym duchownym i nam łaski mądrości bo błądzimy. udziel nam siły abyśmy się modlili za naszych duchownych nieustannie. sprowadź wszystkie narody do jednej owczarni i udziel wszystkim łaski wiry nadziei i miłości i prowadź nas do domu naszego w niebie przez Chrystusa Pana naszego amen.
Podatnik2019.12.14 11:40
JEZUS SAM POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO, POWIECIE ŻE BLUŹNIE ALE POPATRZCIE: Jezus to bóg, a on jest wszechwiedzący, więc i zna przyszłość. Jezus chociaż mógł się uratować, mógł uniknąć śmierci, pozwolił Judaszowi się sprzedać i pozwolił się zabić. To tak samo jak pieszy który umyślnie wbiega pod rozpędzone auto.
Wojtek Polak2019.12.14 12:03
ciężko u ciebie z myśleniem. Pan Nas Jezus Chrystus przyjął za nas cierpienie i śmierć na krzyżu. to była najświętsza ofiara za nasze grzechy złożona Ojcu Niebieskiemu przez Jego Jednorodzonego Syna.Jezus mógł i nawet modlił się Ojcze odstaw ode mnie ten kielich... ale twoja a nie moja wola niech się spełni. taka była wola Najwyższego. za male mamy rozumki aby to pojąć dlatego wierzę a nie wiem i Jemu ufam.
asd2019.12.14 16:52
Jezus wiedział że będzie zabity, wielokrotnie to przepowiadał. To nie znaczy że popełnił samobójstwo. Mylisz pojęcie wszechwiedzy z celowym działaniem odebrania sobie życia. Jezus przychodząc na ziemie nie zabrał ludziom wolnej woli. Mogli go równie dobrze przyjąć za mesjasza. To że Go zabili nie było w żaden sposób wymuszone przez Boga. Zabili go bo bali się utraty swoich pozycji religijnych, bo Jezus publicznie wytykał im ich błędy i obłudę. Był im niewygodny właśnie dlatego że głosił prawdę. Ludzie często uciekają od prawdy i wolą zagłuszać głos sumienia.
zatroskany2019.12.14 11:16
Anna jest "mądra inaczej" a chamstwo i bezczelność lewicowa wylewa się nawet uszami
Ania..2019.12.14 10:34
Terlikowski, ty nawet nie jesteś w stanie pojąć, jak mogłeś się ożenić z tak szpetną babą i jeszcze zmajstrować jej 5 bachorów.!!!!!!!
Janko2019.12.14 10:47
Ania, coś mi się wydaje że dostałaś kosza od Terlikowskiego
Altai2019.12.14 13:31
Ania to zraniony pedo, który od 5 lat n e może zajść w ciążę..
edi2019.12.14 13:38
Opowiedz nam, jak to jest być ostatnią zdzirą? Jak do tego doszło?
Jim2019.12.14 20:12
W jakim gnoju siedzisz człowiecze, że zamiast słów wypływają z Ciebie fekalia
cris2019.12.15 0:22
ania ,ty małpo