Tęczowy odlot Joe Bidena. Mówi o ,,równości transpłciowej'' - zdjęcie
28.01.20, 13:25

Tęczowy odlot Joe Bidena. Mówi o ,,równości transpłciowej''

4

Joe Biden, były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, a obecnie kandydat na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej, wywołał burzę w mediach społecznościowych swoim tweetem na temat tzw. „osób transpłciowych” i ich „praw”. Biden napisał: „Postawmy sprawę jasno: Równość transpłciowa jest kwestią praw obywatelskich w naszych czasach. Nie ma miejsca dla kompromisu, kiedy chodzi o podstawowe prawa człowieka”.

 

Krytycy Bidena wytknęli szkodliwość uprzywilejowania tzw. „osób transpłciowych” zarówno dla społeczeństwa jako takiego, jak i w przypadku poszczególnych osób indywidualnych, a zwłaszcza kobiet. Wśród komentatorów znalazł się m.in. James Shupe, który był „legalnie pierwszą osobą niebinarną” w Stanach Zjednoczonych, tzn. osobą nie utożsamiającą się z jedną płcią.

Shupe, który wrócił do swojej prawdziwej męskiej płci i tożsamości, w swojej odpowiedzi wyliczył szereg niszczycielskich skutków przywilejów dla „osób transpłciowych”: „Mężczyźni w żeńskich łazienkach z małymi dziewczynkami. Mężczyźni zdobywający pierwsze miejsce w kobiecych sportach. Mężczyźni w schroniskach dla bezdomnych kobiet. Męscy prześladowcy umieszczani w więzieniach dla kobiet w oparciu o uczucie bycia kobietą”. Po tej liście skutków faworyzowania „transpłciowców” Shupe zapytał z ironią: „I Biden nazywa to kwestią praw obywatelskich w naszych czasach. Kobiety, zgadzacie się?”.

Jedna z żeńskich użytkowniczek Twittera, podpisująca się jako Tara, uznała, że Biden stracił jej głos i uznała, że także inni Demokraci „stracą głosy i powinni je stracić”, jeśli będą nalegać na narażanie bezpieczeństwa kobiet na rzecz „aktywistów transpłciowych”.

Także użytkowniczka Twittera Miss S. zwróciła uwagę na bezpieczeństwo kobiet: „Chcecie zabrać prawa kobiet oparte na płci, ponieważ sprawia to, że mężczyźni trans czują się lepiej. Postawmy sprawę jasno: nie obchodzi was bezpieczeństwo kobiet”. A Maggie Sandison dodała: „A co z podstawowymi prawami ludzkimi kobiet, które nie są trans (prawdziwych kobiet)? (...) Czy stałyśmy się w jakiś sposób podgatunkiem?”

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (4):

MaxFiend2020.01.29 13:11
W sumie ma rację. Każdy decyduje o sobie, ale musi szanować decyzje innych :-D
Joanna2020.01.29 8:46
Ciężko to pojąć, że głosy rozsądku płynął z ust osób z zaburzeniami osobowości, którzy widzą zagrożenia a brak tego rozsądku u osób wydawałoby się zdrowych i zrównoważonych.
Noelek2020.01.28 23:07
A co mądrego może powiedzieć Joe Bidet ??
src2020.01.28 21:32
Wariat.