Grupa Circus Ferus na początku sierpnia zorganizowała akcję pod hasłem „Zgól wąsa Poznaniowi”. Happening był formą protestu przeciwko polityce prezydenta Ryszarda Grobelnego, a jego celem był apel o „mentalną zmianę” w mieście.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc jej organizatorzy idą dalej. „Po zgoleniu mentalnego wąsa Poznań wkroczył na nową, świetlistą ścieżkę miejskiego rozwoju. Kolejnym krokiem na tej budzącej podziw, grozę i nadzieje drodze, jest postawienie Tęczy na placu Zbawiciela” - mówi Jakub Kapral w rozmowie z portalem Epoznan.pl.

Tym razem grupa Circus Ferus chce wyrazić sprzeciw wobec konfliktu, jaki wywołała tęcza w Warszawie. „Członkowie i członkinie tej formacji, w imię budowania mostów ponad podziałami politycznymi, mentalnymi, płciowymi czy wręcz dżenderowymi, z pomocą ludu udekorują Tęczę na miarę Poznania” - zapowiada Kapral.

Poznańska tęcza, jak donosi lokalny portal, ma stanąć na placu Zbawiciela u zbiegu ulic Zgoda i Ściegiennego. „Tęcza zajaśnieje 19 sierpnia o godzinie piętnastej” - zapowiada organizator akcji i zachęca mieszkańców Poznania do udziału w budowie instalacji.

Ciekawe tylko, ile pieniędzy zostanie przeznaczonych na ochronę obiektu. Czy, tak jak ma to miejsce w Warszawie, do jej pilnowania zostaną zaangażowani strażnicy miejscy? Czy zmęczeni homo-propagandą mieszkańcy miasta nie będą buntowali się przeciwko takiej instalacji? I czy w ogóle ktokolwiek pytał ich o zdanie?

MaR/Epoznan.pl