Tęcza na Pl. Zbawiciela znów płonęła!  - zdjęcie
07.12.14, 16:10fot. Marcin Miśkiewicz

Tęcza na Pl. Zbawiciela znów płonęła!

8

Tęcza na Placu Zbawiciela kusi do podpalenia. Zwłaszcza osoby pod wpływem alkoholu. I to jeden z powodów dla którego powinna być jak najszybciej zdemontowana.

Kolejny raz próbowano puścić z dymem ten beznadziejny symbol. Oto około 1 w nocy 25 letni mężczyzna próbował podpalić tęczę. Oczywiście od razu Straż Miejska, która pilnuje tego obiektu 24/dobę zareagowała. Ujęto mężczynę a pożar szybko ugaszono.  - Podejrzanym o podpalenie tęczy jest 25-letni Kamil S. Tęcza uległa zniszczeniu na niewielkim odcinku - powiedziała podkom. Iwona Jurkiewicz z komendy stołecznej policji. 

Kamil S. miał 1,4 promila alkoholu we krwi. Resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień. - Gdy dojdzie do siebie usłyszy zarzuty zniszczenia mienia w związku z czynem o charakterze chuligańskim - dodała podkom. Jurkiewicz.

Przypominamy dla informacji: w piątek na karę pół roku w zawieszeniu skazał sąd 30-latka, który podpalił - skutecznie - tęczę w maju, oblewając ją podpałką do grilla. Więc chyba nie warto podpalać, trzena znaleźć inny sposób na usunięcie tego szpecącego widok przedmiotu!

marlena

Komentarze (8):

anonim2014.12.7 17:24
Spoko, postąpimy zgodnie z prawem - hgw zostanie potraktowana dokładnie tak samo jak każdy zwykły człowiek którego chwycą na "samowoli budowlanej" i spowodowaniu milionowej straty w kasie miasta. Jak jej zaświeci 2 miliony grzywny i kosztów to będzie piękny przykład dla następnych nadludzi.
anonim2014.12.7 17:29
Bóg tworzy tęczę wspaniałą,na całym widzialnym z ziemi niebie,którą ludzie z pewnością mogą uznać za znak Przymierza.Tęczę,która ciągle się odradza.W dodatku nawet gdyby ktoś próbował,nie zdoła jej spalić.Człowiek natomiast buduje jej nędzną,sztuczną imitację,rzucając ją jako wyzwanie Stwórcy,dokonuje podziału pomiędzy samymi ludźmi,usiłując podzielić ich z Bogiem.Która jest trwalsza ? - odpowiedź jest chyba oczywista.
anonim2014.12.7 17:49
Uda się komuś w końcu sfajczyć to "dzieło" ?
anonim2014.12.7 18:26
No trudno tym razem się nie udało ale może wreszcie ktoś usunie tą szkaradną zboczoną konstrukcję której ochrona kosztuje miliony złotych a jest zbytecznym elementem tylko paskudzącym otoczenie.
anonim2014.12.7 21:12
@LiczbaPI - logika podpowiada, że tak
anonim2014.12.8 7:01
Obawiam się, że dzięki Frondzie następne wydanie Biblii będzie bez przypowieści o Noem. Bo tam też była tęcza.
anonim2014.12.9 7:04
Jeśli owa instalacja jest samowolą budowlaną, a jest bo tak wynika z dokumentów, to mamy urzędników HGW, którzy nie dopełnili obowiązków służbowych. Gdzie jest Powiatowa Inspekcja Nadzoru Budowlanego? Też u HGW w kieszeni? Warszawiacy, ruszcie się do cholery i korzystajcie z prawa! Tu jest adres: Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego m.st. Warszawy ul. Bitwy Warszawskiej 1920r. 11
anonim2014.12.23 15:01
Trzeba pod tęczą zrobić protest w ramach którego ludzie będą jeść makowce. Skoro nie można pić piwa pewnej marki, to przynajmniej będzie można jeść niepoprawne politycznie ciasta z makiem. Jak wiadomo mak nie jest trawiony przez organizm ;-)