Tarcza antykryzysowa. Premier: Jest wreszcie zgoda KE... - zdjęcie
26.05.20, 06:35Fot. via Pixabay

Tarcza antykryzysowa. Premier: Jest wreszcie zgoda KE...

2

Jest wreszcie zgoda KE na jeden z instrumentów naszej Tarczy finansowanej przez PFR, tym razem dla dużych firm” – napisał na twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Jak dalej dodał:

Za nami wiele godzin negocjacji. Teraz czekamy na kolejne notyfikacje, bo potrzeby są znacznie większe niż 2,2 mld Euro na które zgodziła się Komisja”.

W kolejnym wpisie zaznaczył:

Od początku epidemii apeluję - Unia potrzebuje dziś szybkich i odważnych decyzji. Dziękuję organizacjom przedsiębiorców za przyłączenie się do naszych działań w Brukseli”.

W poniedziałek KE zatwierdziła wart 2,2 mld euro (10 mld złotych) polski program pożyczek dla dużych przedsiębiorstw, które zostały dotknięte wybuchem pandemii. Jak powiedziała wiceszefowa KE Margrethe Vestager:

Środek ten pomoże przedsiębiorstwom zaspokoić ich bezpośrednie potrzeby w zakresie płynności i kontynuować działalność, rozpocząć inwestycje i utrzymać zatrudnienie w trakcie i po wybuchu epidemii”.

dam/PAP,twitter

Komentarze (2):

katolicka kretynizacja polski2020.05.26 6:48
Duże firmy czyli zagraniczne korporacje które się osiedliły w kraju a Polacy zapyerdalają w nich za miskę ryżu! No to rzeczywiście wielki "sukces" szMateusza!!!
Ja2020.05.26 6:48
Zapomniał Morawiecki, że "pandemija" to był dobry czas na wypowiedzenie traktatów cieplarniano-klimatycznych oraz smogowo-czystościwo-powietrznych.