Tak wygląda więzień polityczny Łukaszenki - zdjęcie
22.09.20, 15:48fot. fb/swaboda.org, RFE/RL/yt/bmoomberg quick take:now

Tak wygląda więzień polityczny Łukaszenki

3

Na Białorusi współpracowniczka Alesia Bialackiego, Marfa Rabkowa została aresztowana przez reżim Aleksandra Łukaszenki i uznana za więźnia politycznego. Rabkowa jest wolontariuszką Centrum Praw Człowieka „Wiasna”. Została ona aresztowana 17 września przez funkcjonariuszy Zarządu Głównego ds. Walki z Przestępczością zorganizowana i Korupcją. Akcja miała mieć charakter spektakularny.

- Pozbawienie wolności Marfy Rabkowej to kara wymierzona przeciwko niej wyłącznie za pokojowe działania na rzecz obrony praw człowieka i podstawowych wolności – uważają przedstawiciele obrońców praw człowieka na Białorusi

Władze Białorusi zatrzymały też męża wolontariuszki, który na przesłuchanie został doprowadzony z torbą na głowie.

Jak podaje portal kresy24.pl:

- 15 września reżimowa telewizja wyemitowała propagandowy materiał, z którego miało wynikać, że Bialacki i kierowana przez niego organizacja finansują powyborcze protesty i zamieszki .

A także:

- 17 września Bialacki odebrał z rąk polskiego ambasadora na Białorusi prestiżową Nagrodę Orła Jana Karskiego – „za długotrwałą obronę praw człowieka, godności i demokracji”.

  •  

mp/kresy24.pl

Komentarze (3):

Już tak nie wygląda2020.09.24 14:57
Sorry, jak się bawi w politykę, można oberwać po uszach.
Natalja Siwiec2020.09.23 9:58
Dlaczego Fronda musi kpić nawet z białoruskich więźniów politycznych? Wstydźcie się!
Foster2020.09.22 21:07
Podobają mi się te białoruskie dziewczyny - bardzo inteligentne, pomysłowe, dobrze ubrane, zjednujące sympatię innych narodów. Łukaszenko sobie z nimi łatwo nie poradzi.