Tak ,,GW’’ gardzi ubogimi. Obrzydliwy atak na dom dla bezdomnych  - zdjęcie
15.11.20, 12:21Fot. Adrian Grycuk, via: Wikipedia CC 3.0/ screenshot: Facebook

Tak ,,GW’’ gardzi ubogimi. Obrzydliwy atak na dom dla bezdomnych

45

„Mam nadzieję że to ślepota, a nie pogarda” – pisze ks. Tomasz Kancelarczyk o dziennikarzach „Gazety Wyborczej”, którzy przeprowadzają nagonkę na zajmujące się bezdomnymi siostry Misjonarki Miłości. W swoim wpisie w mediach społecznościowych duchowny opisuje działania dziennikarzy, którym nie spodobało się, że miasto ma siostrom oddać na własność dom, w którym opiekują się bezdomnymi, aby mogły rozpocząć jego remont. „Tylko niedostrzeganie wartości życia człowieka biednego, bezdomnego, z chorobami, nałogami może powodować taką ślepotę” – pisze ks. Kancelarczyk.

Siostry Misjonarki Miłości w Szczecinie opiekują się osobami bezdomnymi. Prowadzą stołówkę, organizują pielgrzymki, rekolekcje, spotkania dla anonimowych alkoholików. Najbardziej potrzebujący znajdują w ich domu tymczasowe zamieszkanie. Opiekujące się nimi siostry pomagają w „dojściu do siebie”, pokonaniu nałogu, znalezieniu pracy czy pomocy w specjalistycznych instytucjach. Mieszkające w domu siostry odwiedzają szczecińskie szpitale, domy pomocy społecznej, hospicja i więzienia. Organizują też spotkania dla ubogich rodzin.

- „Dzisiaj przyjechałem do sióstr Misjonarek Miłości z chlebem dla ich podopiecznych. Siostry zwane Kalkuciankami poznałem blisko 30 lat temu, kiedy jeszcze pracowałem na hurtowym targowisku. Często je tam widywałem gdy prosiły o nadpsute owoce, które jeszcze nadawały się do spożycia. Potem już jako kleryk bywałem w ich domu pomagając w przygotowaniu posiłku dla bezdomnych. Pamiętam jak po modlitwie przed jedzeniem chwyciłem za masło odczytując datę ważności i …pomodliłem się jeszcze raz” – pisze o zakonnicach ks. Tomasz Kancelarczyk.

Dom sióstr wymaga remontu. Aby móc ten remont przeprowadzić, siostry zwróciły się do miasta o przekazanie im na własność budynku, w którym zajmują się bezdomnymi. I tutaj pojawił się problem dla dziennikarzy „Gazety Wyborczej”:

- „Teraz gdy sprawa wydawałoby się zostanie sfinalizowana Gazeta Wybiórcza podniosła krzyk, że oto chciwy Kościół chce zagarnąć łakomy kąsek w postaci działki z budynkiem wartej 2 miliony zł. Dziennikarze tej gazety wiedzą wszystko ale chyba nigdy nosa nie wychylili za biurka i ekranu komputera i nie pokusili się oby powąchać łachy biedaka. Nawet jeżeli ten budynek z terenem jest tyle wart to na ile można wycenić prace siedmiu sióstr przez ostanie 30 lat ? 26 zł dziennie. Tak dziennie, nie na godzinę ale dziennie.” – relacjonuje ks. Tomasz Kancelarczyk.

Przy wsparciu szczecińskiej "Gazety Wyborczej" przekazaniu siostrom domu sprzeciwili się już radni Koalicji Obywatelskiej.

kak/Facebook, Fronda.pl

Komentarze (45):

Jan Radziszewski2020.11.16 9:06
+ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż + Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego
lidka2020.11.16 23:53
a salek katechetycznych wykorzystać się nie da? Już dosyć prezentów dla tej instytucji
Dam2020.11.16 6:45
O fajnie. Jest wiele organizacji zajmujących się bezdomnymi, one też dostaną od miasta dom na własność, czy tylko niektórzy mają być tak szczególnie uprzywilejowani? No by "wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze".
Jan Radziszewski2020.11.16 9:01
Nie za długo już przeklęci przez Boga żydzi z GW staną na Sądzie Bożym a więc mogą równie dobrze podobnie jak ty wpaść do PIEKŁA
Dam2020.11.16 9:12
Ojej, jaki straszne. Jesteś jak dziecko, krzyczące że zawołasz tatę, bo ktoś się z tobą nie zgadza, a nie potrafisz się odnieść do argumentu. Dorośnij i "nie bierz imienia Ojca twego nadaremno"
rita2020.11.16 23:51
Nooo...takich mamy katolików :)
Pgnus traditionis2020.11.15 21:55
Adaś jest konsekwentny w swej walce z Kościołem katolickim i polskością. Vide ojciec Ozjasz Szechter i przyrodni brat Stefan Michnik.
Prosto z mostu2020.11.15 18:34
Gazeta Wyborcza - od ponad 30 lat codzienna porcja judzenia, szczucia i szkalowania. Żydowska, polskojęzyczna gazeta dla (naiwnych) Polaków.
Bezdomny2020.11.15 18:17
Każdy bezdomny może głosować tam gdzie się zarejestrował. Głosuje na pis.
Tadziu, Jasiu Hertrich-Woleński "tanaka shitshow"2020.11.15 17:58
Sprawia mi to wyjątkową przyjemność, grzeszną nawet, jestem świadkiem upadku i desperacji blogowych parchów. Duet szmondaków, tatuś i syn (tatuś pewnie myśli, że to jego syn); Tadziu (Göwno z Nilu) i Jasiu Hertrich-Woleński - jacyż oni są bezsilni, aż mnie pod jajami coś mile łaskocze jakbym miał masaż robiony przez gejsze (a miałem nie jeden raz, jako kawaler). . . . . This is truly beautiful; I am a witness to the destructive power of hatred that is consuming these two pieces of shit ALIVE!
Polak2020.11.15 17:57
Wszechmogący i miłosierny Boże, Ojcze wszystkiego, Stworzycielu i Władco Wszechświata, Panie Dziejów, którego dzieła są bez skazy, którego współczucie dla błędów ludzich jest niewyczerpane, w Twojej woli nasz pokój. Wysłuchaj miłosiernie tej modlitwy, która wznosi się do Ciebie spośród zgiełku i rozpaczy świata, w którym zapomniano o Tobie, w którym nie wzywa się Twojego imienia, w którym drwi się z Twoich praw i ignoruje Twoją obecność. Albowiem nie znając Ciebie, nie żyjemy w pokoju. Pomóż nam zapanować nad orężem, który grozi, że zapanuje nad nami. Pomóż nam wykorzystać naukę dla pokoju i bogactwa, nie dla wojny i zniszczenia. Pokaż nam, jak wykorzystać energię nuklearną dla dobra, nie dla zguby dzieci naszych dzieci. Rozwiąż wewnętrzne sprzeczności, które rosną w nas niewiarygodnie i nieznośnie. Są one zarazem udręką i błogosławieństwem: gdybyś bowiem nie zostawił nam światła sumienia, nie musielibyśmy cierpieć. Naucz nas wytrwałości w bólu, męce i niepewności. Naucz nas jak czekać i jak ufać. Obdarz światłem, obdarz siłą i cierpliwością wszystkich, którzy pracują na rzecz pokoju.
Również Polak2020.11.15 20:06
Kto cię upoważnił do wypowiadania się w moim imieniu?
co ma wspólnego działalność dobroczynna2020.11.15 17:21
z prawem do własności nieruchomości? Nie można prowadzić działalności dobroczynnej na działce należącej do miasta?
Michał Jan2020.11.15 17:38
Miasta potrafiły oddawać mieszkania komunalne i grunty z wieczystego użytkowania za 5-10%, więc nie jest to ewenement. Dom najwyraźniej wymaga remontu i warto wpierw sprawdzić dokładnie, czy pozbycie się nieruchomości z nierobieniem remontu jest dla miasta mniej, czy bardziej opłacalne.
x2020.11.15 17:15
Myślę, że fundacje organizujące aborcje za granicą dla kobiet w potrzebie chętnie by przyjęły budynki i gotówkę. Karmienie ludzi podgniłym jedzeniem jest karalne, nawet jeśli siostry nie traktują bezdomnych jak ludzi, to prokuratura powinna się tym zająć.
hartmantocvel2020.11.15 17:36
obyś ty kiedyś nie musiał wyjadać ze śmietników, parchu.
Torchwood2020.11.15 17:07
Tak, gardzi "ubogim" Kościołem Katolickim, który znowu wyciąga chciwe łapki po wartościową nieruchomość.
Michał Jan2020.11.15 17:41
Po jednej stronie nieruchomość, po drugiej stronie koszt remontu, podatki od nieruchomości i działalność dla miasta użyteczna. Policzysz, żeby udowodnić swoją tezę?
Torchwood2020.11.16 7:48
Tak, bo gdyby tą nieruchomość sprzedać na wolnym rynku, to nowy właściciel remontu by nie zrobił i podatków by nie płacił...
Jan Radziszewski2020.11.16 9:19
żydzi was interesuje tylko mamona stąd bożek od mamony Lucyfer /Iz 14,12-15 Sura 113,1) tj cezar żydów /J 19,15) czeka na was w PIEKLE aby wynagradzać za pazerność Tochwood do którego ty również się wybierasz życzę radości z sex Sado Macho z diabłami ! hah aha ha!!!"
antoni.s2020.11.15 16:30
A poznań nie może wybudować szpitala dla zarażonych na terenach targów bo kościół wymyślił sobie że to ich ziemia, noż ku**a mać!, bezczelność tych łajdaków odbiera mi mowę.
Po 11 ...2020.11.15 16:25
Dom miasto może wydzierżawić za symboliczną złotówkę. A jeśli po kilku latach dom zmieni się na rezydencję biskupa albo dom publiczny z nadobnymi młodzieniaszkami, to dzierżawę można wypowiedzieć, w przeciwieństwie do darowizny.
Anonim2020.11.15 16:07
Pasożyty z ich środowiska, każą mało przedsiębiorczym pracować dla nich za darmo, domy opieki, hotele, w ramach zasiłku MOPS, czyli finansuje wspólnota! A pasożyty za cwaniactwo zgarniają jeszcze pieniądze z Unii (finansuje wspólnota) za wykorzystywanie biedaków i organizowanie tym ludziom raz w tygodniu bezsensownych "pogadanek". Stąd walka z konkurencją!
Taka prawda2020.11.15 15:53
Niech te kozoyepski pustynne pedofile nie zapominają ze przed wojna to właśnie oni w dużej większości byli biednymi złodziejami i dziwkami lichwiarzami szemranymi na ulicach Polskich miast nawet statystyki imigrantów w Usa to potwierdzają po wyjedzie za ocean kradzieże prostytucja złodziejstwo przypisywano ..Polakowi bo byli to imigranci z Polski...niestety wszystko na nas spadało .
Anonim2020.11.15 15:40
Żenujący atak na GW. Jak już atak to na dziwną chęć przejęcia na własność nieruchomości które siostry zakonne dostały od miasta na pomoc potrzebującym. Sprawdziłbym ile już od miasta dostały wsparcia na działalność oprócz nieruchomości zapewne zwolnionej z podatków od nieruchomości
Anonim2020.11.15 15:30
ale czemu na własność dom i działka warte 2 000 000 ??? mogą im przekazać na cele związane z działalnością. Innym organizacjom takich prezentów nikt nie robi
Wojtek Polak2020.11.15 14:13
w żydowskiej gazecie dla bolszewii pieją z radości kiedy to Czaskowskki ogłosił budowę burdeli dla pedałków albo jak rozdawał squoty dla lewackiej patologii. ale jak siostry chcą przejąć ruderę i wyremontować dla bezdomnych i schorowanych wyją jak wściekłe kundle. a bujać się czerwono-tęczowa patologio wara ci do Polski i Polaków.
nie podszywaj się, trolu2020.11.15 16:06
:/
Wojtek2020.11.15 14:11
To jest ten dom w którym kuria chce otworzyć szpital i kilka innych interesików i trzepać kaskę a całością inwestycji zarządza ksiądz, którego gwałty na dzieciakach kuria ukrywała aż do przedawnienia. A teraz krzyczą o rety, jaka straszna ta gazeta.
opty2020.11.15 14:00
... a oddać kamiennie, działki, budynki Żydom to ataku nie będzie!!!
Anonim2020.11.15 15:31
jeśli to żydów, to w czym problem ??
bleble2020.11.15 13:58
Od razu chcą dom na własność chciwe pingwiny. Przecież kasę na prowadzenie tego domu mają z budżetu państwa. Jeszcze im mało? Jak jest potrzebny remont to piszę do właściciela, że dach przeciwka i gość musi dach naprawić. Nie żądam od razu aby mi chatę podarował. A potem ewentualnie kto będzie łożył na utrzymanie tego domu? Też skarb państwa chciwe bezduszne czarne kruki.
harry2020.11.15 13:47
Lewacko - tęczowe szczury ze swoją oazą mądrości w postaci przegniłej moralnie GW skończy niebawem w sposób jakiego dziś przewidzieć nie mogą. Tak jak nikt nie przewidział pandemii wirusa. I o z tego, że ofiary są po obu stronach? Lewacko - tęczowe szczury skończą w rynsztoku historii i nikt o nich dobrze nie będzie pamiętał. Każdy kto pomógł choć raz innemu człowiekowi, będzie zawsze dobrze pamiętany.
Co ma wspólnego dobroczynna działalność2020.11.15 13:30
z prawem do własności nieruchomości? Nie można prowadzić działalności dobroczynnej na działce należącej do miasta?
Michał Jan2020.11.15 13:43
Można, ale nie pod gołym niebem. Remontować trzeba, a miastu najwyraźniej się nie chce. To jest właściwy adresat pretensji. Poza tym, jeżeli prowadzą tam działalność od ponad 30 lat, to tę nieruchomość praktycznie zasiedziały.
Anonim2020.11.15 15:32
A ktoś ich z tego domu wyrzuca ???
Michał Jan2020.11.15 17:35
Dom - swoim stanem.
Kancelarzyk?2020.11.15 13:29
To ten od "figurek Jasiów" które kłamliwie przedstawiały bezkształtny kawałek gluta jako krasnoludka z paluszkami, noskiem i oczkami?
Randka już teraz, teraz ...2020.11.15 13:10
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Albert2020.11.15 12:59
Ten cały Kancelarczyk to typowy przykład klechy, któremu się hipokryzja uszami wylewa. Dwa pytania: 1. Dlaczego Kościół katolicki nie wykupi tego budynku i nie sfinansuje w nim remontu? 2. 26 złotych dziennie? Ile pieniędzy z budżetu zostało przekazane przez ostatnie 30 lat na utrzymanie tych misjonarek? Oczywiście, że przekazanie za darmo budynku pingwinom będzie absolutnym skandalem.
Wojtek Polak2020.11.15 14:17
absolutnym skandalem jest budowa burdeli dla takich jak ty przez Czskowskiego.
AAAtomek2020.11.15 12:56
Przecież to proste, ludność katolicka robi zrzutkę i wykupuje dla Watykanu nieruchomość z gruntem.
Michał Jan2020.11.15 13:58
Ludność katolicka ma przeprowadzić remont, na który miasta nie stać, najwyraźniej.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.15 12:43
Bestia z Wadowic i kremówkożerca zapewniał wolność pedofilom którymi władał! Wolność i bezkarność! Ale kanalia zdechł i koniec zwyrodnialców w koloratkach też się zbliża!
Marian2020.11.15 12:40
Żydzi gardzą wszystkimi gojami, nie tylko ubogimi. Uważają siebie za Übermenschow ale znalezli inni Übermensche którzy tych pierwszych zamknęli w Auschwitz.