T. Sakiewicz: Prezes PiS na żadną emeryturę się nie wybiera - zdjęcie
30.09.20, 18:45Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

T. Sakiewicz: Prezes PiS na żadną emeryturę się nie wybiera

8

Wiemy już oficjalnie, że do rządu wchodzi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jako wicepremier będzie nadzorował resorty dot. bezpieczeństwa państwa. Komentując tę decyzję na antenie TVP Info red. Tomasz Sakiewicz podkreśla, że w ten sposób znacznie wzmacnia on swoją pozycję.

- „Ci, którzy go wysyłali na emeryturę, z dużym zdumieniem patrzą, że staje się najsilniejszym człowiekiem, bo będzie odpowiadał za resorty siłowe. W PiS jego pozycja jest wzmocniona. Wszyscy, którzy myśleli o jakichś następcach, powinni o tym szybko zapomnieć” – przekonuje Tomasz Sakiewicz.

Red. nacz. „Gazety Polskiej” zwraca uwagę, że obecna napięta sytuacja w świecie, na którą składa się np. sytuacja na Białorusi czy Kaukazie i rosnące zaangażowanie rosyjskich służb w cyberprzestrzeni, wymaga umocnienia i skoordynowania resortów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Właśnie taką rolę w zrekonstruowanym rządzie będzie miał prezes PiS Jarosław Kaczyński, który nad tą koordynacją będzie czuwał. W ten sposób, zdaniem publicysty, stanie się on „bardzo ważnym elementem wzmocnienia wewnętrznego i zewnętrznego”.

Sakiewicz podkreśla, że Jarosław Kaczyński cieszy się ogromnym doświadczeniem i politycznymi umiejętnościami:

- „Ma nie tylko pewne umiejętności, których się nabywa, ale i ogromny talent do tego typu rozgrywek, o czym świadczy jego dzisiejsza pozycja” – zaznacza.

Tymczasem, co zauważa dziennikarz, problem ma opozycja, która w żaden sposób nie wykorzystała chwilowego kryzysu w Zjednoczonej Prawicy:

- „Cały plan, że zintegruje się szansa na przejęcie władzy, przyspieszone wybory - legł w gruzach. Teraz jak będą mogli trwać? W oparciu o próbę budowy jakiegoś projektu ideowego. Tego po prostu nie ma. To może tylko pogłębić podziały na opozycji. Szczerze wątpię, by udało się wyłonić jakiegoś silnego lidera” – mówił Sakiewicz w TVP Info.

Przekonuje przy tym, że na takiego lidera nie nadaje się Rafał Trzaskowski, który zaliczył zbyt wiele porażek w zarządzaniu Warszawą i nieudany start „Nowej Solidarności”.

kak/niezależna.pl

Komentarze (8):

oficer LWP2020.10.1 11:43
będzie rządził aż do śmierci, jak Stalin
ladychapel2020.09.30 21:06
https://gpcodziennie.pl/ - Przeprosiny Przepraszam Pana Jana Krzysztofa Bieleckiego za opublikowanie artykułu pt. „Były premier z upustem”, w którym sugerowano, że Pan Jan Krzysztof Bielecki nabył z upustem apartament w kompleksie „Powiśle Park” w podejrzanych okolicznościach. Niniejsze przeprosiny opublikowane zostały w wyniku przegrania procesu sądowego wytoczonego przez Pana Jana Krzysztofa Bieleckiego. Tomasz Sakiewicz. A tu brednie tej "gazety", w których sugeruje się, że celebryci by młodo wyglądać, przyjmują tajemniczą substancję pozyskiwaną z płodów nienarodzonych dzieci: https://ibb.co/Hx80wd2
ladychapel2020.09.30 21:07
...i takimi bredniamu karmią Polaków na Litwie
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński2020.09.30 21:03
Muszę się ze wstydem przyznać, że zawsze byłem i jestem pełen podziwu dla J. Kaczyńskiego. Dla całej jego rodziny. Na wskroś patriotyczną i wielce dla Polski zasłużona. Wstyd mi za moją żydowsko-UB-cką rodzinę, że mnie na skürwysyna wychowali, moją siostre na kürwe.
kgb2020.10.1 11:47
lepszy taki cel w życiu niż obecny pisowski - byle zażreć za 500+,
AAAtomek2020.09.30 20:10
Panie Sakiewicz, czy wydrukuje pan nowe nalepki "Strefa wolna od ideologii LGBT"?????? https://twitter.com/GPtygodnik/status/1151541211930513409
ten zniewwieściały gnom do psychiatryka2020.09.30 19:27
a nie na emeryturę! sakiewicz niech powie jak sie upasł dzieki PiSowi i tragedii smoleskiej.Wstyd!! Leszek Misiak "prawicowe dzieci czyli Blef IV RP"
Po 11 ...2020.09.30 18:51
Prezes nigdy nie pójdzie na emeryturę, prędzej jego pisowska emerytura pójdzie na prezesa w jakiejś spółce skarbu państwa.