T. Cymański o obstrukcji opozycji: Bezrozumna blokada - zdjęcie
20.10.20, 15:31Fot. Piotr Drabik, via: Flickr CC 2.0

T. Cymański o obstrukcji opozycji: Bezrozumna blokada

12

Komentując dzisiejszy wniosek szefa klubu KO Cezarego Tomczyka dot. odroczenia obrad nad ustawą dot. walki z pandemią poseł PiS Tadeusz Cymański przekonuje, że to „bezrozumna i demonstracyjna blokada” wpisująca się w manierę opozycji.

Politycy Platformy Obywatelskiej dokonali dziś w Sejmie kolejnej hucpy, blokując obrady ws. ustawy dotyczącej walki z koronawirusem. W ustawie tej znalazł się m.in. nakaz noszenia maseczek w momencie ogłoszenia takie decyzji przez odpowiednie służby. Sejm przyjął wniosek szefa klubu KO Cezarego Tomczyka o odroczenie obrad, które zostały przesunięte na jutro.

Dokonaną przez opozycję obstrukcję prac sejmowych skomentował w rozmowie z portalem wPolityce.pl poseł PiS Tadeusz Cymański:

- „Dzisiaj wszyscy żyją pandemią. Nie chcę też dramatyzować przesadnie, niemniej szkoda jest tego czasu. Marszałek Terlecki miał rację, chcąc dać kilka godzin na zapoznanie się – to była dobra propozycja. Proszę wziąć te ustawy do ręki i zobaczyć, czy to przekracza możliwości średnio inteligentnego człowieka, żeby je przeanalizować i przystąpić do dyskusji” – mówił polityk podkreślając, że przez działania opozycji zwyczajnie tracimy cenny czas w walce z koronawirusem.

- „Ileś tysięcy ludzi – bo tak trzeba to liczyć – które sobie dzisiaj lekko traktuje temat, jak zobaczy mandaty i kary, to będzie nosić maseczki. To jest w trosce o bezpieczeństwo Polaków. Jedyną metodą na dzisiaj to jest tak naprawdę izolacja, dystans społeczny – to mówią jak jeden mąż wszyscy wirusolodzy” – zaznaczył poseł Cymański.

Polityk odwołał się do doświadczenia Tajwanu, który świetnie radzi sobie z zapobieganiem pandemii. Jak podkreśla, jest tak dzięki dyscyplinie i noszeniu maseczek. Dlatego tak ważny jest obowiązek uregulowania nakazu zasłaniania ust i nosa w Polsce:

- „Niektórzy mówią, że powinniśmy to zrobić już wcześniej, ale skoro już dzisiaj się to wszystko miało stać, to ta blokada była bezrozumna i demonstracyjna, siłą inercji, bezwładności, przyzwyczajenia. Opozycja ma taką manierę, taki fatalny nawyk” – stwierdził.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (12):

Polak2020.10.20 19:02
Co, Cymański też na prochach że wydaje mu się jakoby towarzysze Terlecki, Morawiecki i Kaczyński byli w opozycji?
Krakus2020.10.20 18:58
Zaraz, zaraz. Projektu ustawy NIKT nie czytał dokładnie i PiS chce w 10 godzin (!) przepchnąć kolanem coś, czego większość nie zna (również z PiS)??? A co rząd z PiS robił przez ostatnie pół roku, jak WSZYSCY wiedzieli o drugiej fali?
ble2020.10.20 18:22
może zamiast zajmować się głupotami można było taką ustawę przeprowadzić przez parlament w ostatnich miesiącach ,ale były przecież geje,sasin wybory ,kuweta prezesa -brawo pis
Jerzy2020.10.20 17:50
to jest tylko jedna doba, a stwarzacie wrażenie jakby to o rok chodziło, poza tym takiego bubla prawnego świat nie widział - prawnicy hitlera tworzyli o niebo lepsze (dla niektórych dosłownie "niebo", he, he). Mam nadzieję, że kiedyś zostaniecie rozliczenia jak nalezy za ten cyrk który odstawiacie, a pohybel w tych jasnych czasach do łask wróci...
Maria Błaszczyk2020.10.20 17:15
Rozkoszni jesteście. Epidemia trwa od początku roku. Od marca jest w Polsce. Zamknęliście wtedy ludzi w domach, wprowadzając ograniczenia zupełnie szaleńcze. Ale wtedy to ja jeszcze rozumiałam - kupujecie czas, żeby przygotować się na to, co musi nastąpić. Trochę przesadziliście, ale sam pomysł wydawał się zrozumiały. Po czym przez ponad pół roku nie zrobiliscie nic. Nie ma dodatkowych szpitali. Nie ma centrów koordynacyjnych. Nie zatrudniliście dodatkowych ludzi. Nie dogadaliście się z sąsiednimi krajami co do pomocy, gdy w którymś kraju fala zachorowań przewyższy możliwości przerobowe. I teraz awanturujecie się o jeden dzień?
Michał Jan2020.10.21 10:30
Cena za kupiony czas wyniosła jedynie 200 mld zł. Za same "tarcze", z funduszy celowych pobrano 100. Za znacznie mniej można było się przygotować w ciągu 4 miesięcy, od grudnia ub.r. począwszy. Ja tego zamykania ludzi nie rozumiałem.
Anonim2020.10.20 16:43
Wolałbym umrzeć niż do końca życia chodzić ze szmatą na gębie. Najlepsza szczepionka to małe dzieci - te same którym Szumowski zakazał wychodzić na dwór. Jest różnica zarazić się od pracownika domu starców, szpitala czy małego dziecka.
Marek2020.10.20 16:38
Ogarnij się Tadek. Naczelnik, Gowin i Zero nie poparli w głosowaniu tego wniosku. Przestańcie się bić o kasę i stołki między sobą. Do roboty!
Michał Jan2020.10.20 16:23
Najwięcej czasu na przeczytanie ustawy potrzebują pisowscy autorzy. Bo potem jest beka, że godziny dla seniorów obowiązują w sklepikach szkolnych, a obowiązek owijania gęby szmatami na środku pustego pola omija grywających w szachy. Uważnie przeczytać, poprawić absurdy i zrobić raz, a nie co czwartek 2.0, 3.0, itd.
Michaś spróbuj suplementów2020.10.20 16:30
takich różnych minerałów i witaminek. Tylko upewnij się, że są KOSZER!
Michał Jan2020.10.20 16:44
Nie bardzo sobie cenię porady od osobników o rozumku B-klasowca, koleżko.
@kak2020.10.20 15:45
Raczej piszemy chucpa.