13.05.17, 20:15Fot. P. Tracz, KPRM

Szydło: Polska gospodarka w bardzo dobrej kondycji

Premier Beata Szydło przebywa z wizytą w Chinach, gdzie spotkała się m.in. z przedstawicielami tamtejszych władz.

Szefowa polskiego rządu wyrażała zadowolenie po spotkaniu.

"Były to rozmowy konkretne, dające kierunkowe wskazanie na nasze projekty gospodarcze, które będziemy realizować" - powiedziała Beata Szydło w rozmowie z TVP Info.

Szydło wyraziła optymizm, mówiąc o potencjalnej współpracy polsko-chińskiej.

"Po tych kilkunastu godzinach mogę powiedzieć, że są bardzo dobre perspektywy dla współpracy gospodarczej. (…) Jest duża otwartość i oczekiwanie w sprawie projektów dotyczących inwestycji, ale też i wymiany turystycznej, wymiany kulturalnej" - stwierdziła.

Jak dodawała:

"Jest duże oczekiwanie współpracy. Jest już kilka projektów skonkretyzowanych. Mówimy o wspólnych inwestycjach, o zwiększeniu aktywności polskich firm na rynku chińskim".

Przy okazji premier Szydło wyraziła zadowolenie z powodu podwyższenia perspektywy dla Polski przez agencję Moody's.

"Myślę, że wyniki i prognozy będą jeszcze lepsze. Polska gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji. Mieliśmy rację od samego początku. Kiedy powstał rząd PiS mówiliśmy o tym, prowadzimy program gospodarczy, który przynosi efekty i będzie jeszcze lepiej. Polska jest bezpiecznym stabilnym państwem z dobrym klimatem dla gospodarki. Myślę, że te kolejne miesiące będą pokazywały, że te wyniki będą jeszcze lepsze" - powiedziała.

emde/TVP Info