Sztandar wyprowadzić! Dni SLD są policzone... - zdjęcie
01.10.20, 06:25Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC 3.0

Sztandar wyprowadzić! Dni SLD są policzone...

3

Ugrupowanie Włodzimierza Czarzastego zmieni niebawem swoją nazwę. Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej mówi o „rebrandingu”.

Czarzasty poinformował, że już w najbliższy piątek zbierze się Zarząd Krajowy, który ma przyjąć plan rebrandingu SLD. Dodał: „Sojusz już w tej chwili nazywa się statutowo Nowa Lewica”.

Poza omówieniem bieżących zagadnień politycznych Zarząd ma też zająć się sprawami wewnętrznymi, w tym planowanym na grudzień połączeniem SLD oraz Wiosny Roberta Biedronia. Oba ugrupowania tworzyć mają właśnie Nową Lewicę.

Dodał, że choć nie uprawomocnił się jeszcze wyrok sądu zmieniający nazwę SLD na Nową Lewicę, nie uprawomocnił się on w przepisach przejściowych:

A przepisy przejściowe to jest sformułowanie władz, czyli to jest ta rzecz, która nastąpi w momencie połączenia dwóch partii: Wiosny i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Decyzja wymaga jednej rozprawy w Sądzie Apelacyjnym”.

Stwierdził, że piątkowe spotkanie można już okresliń mianem „zarządu Nowej Lewicy”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (3):

Darek2020.10.1 11:16
o to teraz PiS/ P(ZPR b)iS może spokojnie wracać do swojej pierwotnej nazwy "PZPR" bo się logo zwolniło, a i ludzi z dawnej PZPR mają więcej niż jest w SLD.
BieS2020.10.1 18:59
Głupiutki to mało powiedziane.
Portofino2020.10.1 7:16
Teraz nie ma już żadnej nadziei na poprawę losu matki oberbürger miasta Gdańska.