Jak ustaliła PAP, były 61-letni senator PiS Waldemar B. został zatrzymany pod zarzutem znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Przywiązał psa do haka przy samochodzie i ruszył, a zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę przypadkowego świadka.

Na nagraniu utrwalony został materiał, na którym widać przywiązywanie psa do haka przy samochodzie przez byłego senatora PiS. Następnie mężczyzna wsiada do samochodu i rusza. Początkowo zwierzę biegnie. Niestety nie nadążając za jadącym pojazdem, przewraca się i jest wleczone po asfalcie.
– W czwartek mężczyzna podejrzewany o znęcanie się nad psem został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Obecnie trwają w tej sprawie czynności – powiedziała PAP p.o. oficer prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie Dominika Polak.

Waldemar B., to lokalny polityk znany na Kaszubach. Uzyskał mandat senatora PiS w roku 2015. Po serii antysemickich wypisów w mediach społecznościowych został zawieszony przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w prawdach członka PiS w lutym 2018 roku. Natomiast startując w wyborach w roku 2019 nie udało mu się uzyskać odpowiedniej ilości głosów i nie dostał się do Sejmu.

mp/pap/tysol.pl