Co znaleźli policjanci w domu Stefana W.? Cały arsenał - zdjęcie
21.01.19, 07:35screenshot twitter - Krzysztof Zygowski / policja

Co znaleźli policjanci w domu Stefana W.? Cały arsenał

10

Policjanci, którzy przeszukali dom Stefana W. dokonali szokujących odkryć. Jak się okazuje, w domu zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza znaleźli istny arsenał broni białej.

O sprawie informuje „Super Express”. Czytamy, że prezydent Gdańska został zamordowany przy użyciu noża szturmowego Kandar KD6707, który wzorowany jest na broni amerykańskich komandosów z okresu drugiej wojny światowej.

W mieszkaniu zabójcy Pawła Adamowicza funkcjonariusze odkryli jeszcze dwie maczety oraz bliźniaczo podobny do tego, którym Stefan W. zabił prezydenta Gdańska, nóż desantowy. „Nie wiadomo czy Stefan W. używał tych noży, by atakować ludzi, ale na broni się zna” - pisze „Super Express”.

Jeden z noży to klasyczna, długa maczeta, jednak z piłką do cięcia, druga to tzw. kukri, pochodząca z Nepalu, która:

Ma szerokie zastosowanie, od rąbania drewna i otwierania puszek po oprawianie zwierzyny i cięcie mięsa”

- czytamy na portalu se.pl.

dam/se.pl,Fronda.pl

Komentarze (10):

anonim2019.01.31 10:54
Taki albo podobny "arsenał" to ma co czwarty facet.
anonim2019.01.22 11:13
No i teraz mamy podstawę do tego co chce wprowadzić UE , czyli zakaz długich noży. Ja od razu bym to rozwinął o siekiery z uwagi na to, że pan premier Morawicki zaprasza do Polski każdego dnia Ukraińców. Oczywiście i też samochodów ale tylko tych które najczęściej uczestniczą w wypadkach śmiertelnych. Nie tak dawno walczyliśmy o pokój w Układzie Warszawskim teraz w układzie Brukselskim będziemy walczyć z mowa nienawiści. Zabawne jest w tym że teraz i wtedy rozwiązania te proponują marksiści. No i najważniejsze z uwagi na dużą liczbę samobójstw popełnionych z bronią przez policjantów również odebrani im broni!
sp2019.01.21 16:50
A może jakieś pudełko zapałek znaleziono? Czy nawet zapalniczkę?
Andrzej Malik2019.01.21 9:27
Phi, dwie maczety ma każdy szanujący się mieszkaniec Nowej Huty...
Wojciech2019.01.21 8:17
Głupi artykuł w poszukiwaniu taniej sensacji. Kukri nie jest maczetą, to legendarny nóż.
Bondaree2019.01.21 8:08
Zaiste szokujące. Nóż i dwie maczety, chociaż diabli wiedzą czy to rzeczywiście maczety, bo jeden nóż to kukri, który z maczetą nie ma nic wspólnego. Niech mu jeszcze doliczą noże kuchenne, stołowe i zestaw śrubokrętów, to będzie większa sensacja. A potem rajd po domach i konfiskata scyzoryków w ramach walki z terrorystami.
Dariusz2019.01.21 9:20
Jestem w szoku.Mam nadzieję,że po znalezieniu tego arsenału ewakuowano mieszkańców w promieniu kilku kilometrów.
Dariusz2019.01.21 9:22
Mam nadzieję,że po tym odkryciu ewakuowano mieszkańców w promieniu kilku kilometrów.
Krzych Adam2019.01.21 13:40
A ja wiem co kukri ma wspólnego z maczetą, a nawet z pirackim "cutlass" (później zaadaptowanym przez Royal Navy jako broń poręczniejsza przy abordażu niż długa broń biała). Wszystkie one mają stalowe ostrza, są czymś krótszym od miecza a dłuższym od noża, nadają się do rąbania, a niektóre także do pchnięć. Mogą służyć do walki, do oprawiania zwierząt, do torowania sobie drogi w dżungli i jeszcze do paru innych celów. Różne nazwy wynikają głównie z tego że ludzie posługujący się tymi narzędziami (służącymi jako broń także) mówili różnymi językami.
jeszcze tyrzeźwy2019.01.26 11:42
Pan Owsik osobiście nawoływał do empatii i przemocy wobec polityków i to na swoim koncercie - już nie pamiętacie ??? - czego skutkiem jest, to co się stało również na jego koncercie z Adamowiczem - PROSZĘ TEGO POSŁUCHAĆ... ciekawe czy znaleźli nagrania z głosem Owsika ? www.youtube.com/watch?v=HX15P90isko Na koncercie - pod koniec na pożegnanie, owsik mówiąc między innymi pierdołami tak: "pier....ć polityków, kór.a, nie igrajcie z rockendrolem, etc " pan Owsik najwyraźniej GROZIł lub wzywał do czynów ??? Gdzie jest prokurator ??? a te koncerty nadal są legalne !!! ile świrów wdraża w czyn to co pan Owsik implementuje ???