Szokujące! Dwa akty profanacji na Dolnym Śląsku - zdjęcie
18.01.20, 12:30Fot. via Pixabay

Szokujące! Dwa akty profanacji na Dolnym Śląsku

44

Nieznani sprawcy dopuścili się dwóch aktów profanacji na Dolnym Śląsku. Zniszczono figury Matki Bożej oraz przydrożny krucyfiks.

Jak informuje gosc.pl – nieznani sprawcy w Ścięgnach zniszczyli figurę Matki Bożej. Do zdewastowania figury Pana Jezusa na krzyżu oraz figur aniołów stojących przy krzyżu doszło z kolei w Wojanowie.

Wstrząśnięty zdarzeniami proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wojanowie poinformował, że parafia odnowiła krzyż zaledwie kilka lat temu na 700-lecie miejscowości. Pasyjka została ufundowana przez parafian.

Przy krzyżu w przyszły piątek odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji przebłagania oraz wynagrodzenia Bogu za grzech znieważenia. Sprawą zajmie się także policja.

dam/gosc.pl,Fronda.pl

Komentarze (44):

Darek2020.01.21 14:59
Bardzo tutaj dużo nienawiści, nie obwiniajcie niewierzących ale opowiedzcie im o Chrystusie, o dobrej nowinie, o spokoju duszy a jeśli dalej będą pluć jadem to niczego dla nich nie zrobicie poza modlitwą o dar mądrości i miłości. Tak, tak, miłość jest darem, kto nie ma tego daru jest bardzo biedny.
anonim2020.01.19 0:08
Jezu Ty sie tym zajmij
Jan Radziszewski2020.01.18 21:32
WIZYTA LEKARSKA Wizyta zaczęła się od sali nr 1. Profesor Karawanów, Rosjanin i kilkunastu lekarzy narodowości polskiej, rosyjskiej i ukraińskiej. Słuchają, co mówi profesor i serdecznie odnoszą się do chorych i do mnie. Kiedy wizyta lekarska weszła na salę nr 5, profesor zmarszczył brwi, oczami obszedł całą salę, a za nim zrobili to inni lekarze. Po chwili przyglądania się chorym w milczeniu, mówi do mnie gniewnym głosem: „Siostro Anno! Tyle razy prosiłem, żebyście wszystkie zmiany, jakie robicie na oddziale, zgłaszali mi przed wizytą. Ja na to:„Nie rozumiem, panie profesorze, o co chodzi". Jak to - mówi profesor - „całą salę zmienić i nic nikomu nie zgłosić? - Odpowiadam: - Panie profesorze, ani jeden chory nie jest inny niż ci, co byli wczoraj i dawniej; wszyscy są ci sami. Profesor: Nie poznaję ani jednego chorego. Adiunkt dr Liebhart mówi mi do ucha po polsku: - Siostro Anno, nie rób wariata z profesora, przecież ani jeden chory nie jest ten sam. Skądże siostra wzięła ośmiu chorych bez wiedzy lekarzy? - Kartami temperatury i diagnozami, a także żelazami ze zdjętego wyciągu, przekonałam wszystkich o prawdzie moich słów. Profesor zapytał, co był za powód, że wszyscy są tak zmienieni i mają białe głowy. Powiedziałam, że w związku ze śmiercią Franka odbywała się na sali jakaś piekielna scena, która wszystkich przeraziła, ale i nawróciła, dlatego pewnie są tacy inni. Bez słowa obeszli całą salę, a na korytarzu zmusili mnie prośbami do opowiedzenia tego, co było. W dużym skrócie opowiedziałam, co się działo, i że ksiądz się znalazł w nieoczekiwanej porze, i że po wyznaniu grzechów i rozgrzeszeniu Franek zaraz umarł. Na to profesor Karawanów: - Ot, to jeden z wielu dowodów, że jest Bóg i że człowiek posiada duszę nieśmiertelną. Pytałam chorych jak wygląda szatan. Zakryli twarze rękami, a jeden z nich, inżynier mówił, że to niemożliwe do opisania. Inteligencją przewyższa szatan wszystkich uczonych na świecie, a wygląd jego jest tak straszny, że lepiej ponosić wszystkie tortury na ziemi, niż wpisać w jego moc. Tak jak ludzie malują szatana to są żarty.
Pisbusters2020.01.18 23:01
Myślisz że te twoje wypociny i paranoje ktoś czyta, zmień tabletki bo twój stan się pogarsza
Jan Radziszewski2020.01.18 23:22
widzę że ci się wdaje głupio - co może nie staniesz po swojej śmierci na Sądzie Bożym - a i cezar żydów /J19,15) również ma swój rejest win KsIegę wiecznej śmierci z której wyczyta twoje zasługi dla piekła Np zdobyłeś dla mnie 100 dusz - to i kara będzie adekwatna co do winy - bo w piekle nie ma złotych tronów dla wybranych - tylko lochy i kazamaty wiecznej śmierci !!! a tak nawiasem mówiąc nie dalej jak za 8 lat a do PIEKŁA tj jeziora ognia i siarki /Ap 20,15) wpadniesz.
Niejestemrobotem2020.01.19 20:46
Nie, nigdzie nie stanę po śmierci. Po prostu przestanę istnieć. Tyle.
Jan Radziszewski2020.01.19 23:18
Tak mogą myśleć tylko "małpy" bo one nie mają duszy nieśmiertelnej
Jan Radziszewski2020.01.18 21:09
SZEŚCIOGODZINNA SPOWIEDŹ Zrobiłyśmy z drugą siostrą porządek ze zwłokami, z łóżkiem i podłogą, żeby nikt więcej nie zakażał się. Umyłyśmy się same, przebrały chałaty i poszły do dalszych obowiązków, s. Cecylia na salę nr 10, a ja z powrotem na salę nr 5, gdzie oprócz Franka leżało jeszcze ośmiu ciężko chorych mężczyzn. Jakież było moje zdziwienie, gdyż żaden z chorych nie leżał w łóżku, ale wszyscy pod łóżkami, z głowami nakrytymi poduszkami i materacami. Nawet chory na wyciągu, z kolanem rozbitym kulą dum-dum i ciężką raną na udzie, leżał pod łóżkiem, uwolniony ze stalowych drutów i obciążenia nogi. Kiedy zobaczyłam jego twarz, był nie do poznania zmieniony. Włosy białe, a oczy pod powiekami. Kurczowo trzymał materac na głowie i przeraźliwym głosem żądał księdza i to natychmiast. O księdza wołali też wszyscy inni. + W tej chwili posłałam po sanitariuszkę, aby na bramie głównego budynku zaznaczyła na tablicy konieczną obecność księdza na oddziale, a sama przy pomocy sanitariuszek i sanitariusza z sali operacyjnej wyciągaliśmy chorych i układali na łóżkach jak należy. Wszyscy byli przerażeni i czekali na księdza, jak tonący na deskę ratunku. Przyszedł ks. Woroniecki, kapelan, 15 minut po 17.00. Ja trzymałam dyżur na korytarzu, żeby nikt nie przeszkadzał ani z kolacją, ani z wizytą lekarską. O godz. 23.15 wyszedł ks. Kapelan na korytarz blady i oblany potem. Zapytał, co było na tej sali, i jak długi upadł zemdlony na ziemię. Zobaczyły to dwie Rosjanki, nocne dyżurne, i przybiegły pomóc mi ratować go, a potem położyć na wózku szpitalnym, aż do przyjścia do normy. Na plebanię odprowadzili księdza dwaj portierzy. + Na sali nr 5 jeden szloch. O kolacji chorzy słyszeć nie chcieli. Prosili, żeby pomóc odprawić im pokutę i razem z nimi dziękować, że oni jeszcze żyją, że mogli się spowiadać, że ich szatani nie porwali do piekła, które widzieli na sali. Całą noc spędziłam z nimi na przygotowaniu do Komunii św. Rano, gdy zobaczyli księdza z Panem Jezusem, płakali głośno jak dzieci.
Jan Radziszewski2020.01.18 21:06
Andrzejek H i jemu podobni!! . Stan zdrowia Franka w trzecim miesiącu pogarszał się z dnia na dzień. 31 .X.1945r. o godz. 15.00, w czasie gdyśmy ścieliły łóżko i poprawiały pozycję chorego, nastąpił silny krwotok płucny. Zalana została krwią podłoga i łóżko, a również ja z drugą siostrą, i to od twarzy aż do stóp. Mimo to Franek nie zakończył życia, ale zaczął krzyczeć, że widzi szatanów i piekło otwarte, do którego usiłują go wciągnąć przy pomocy różnych narzędzi. Równocześnie duszę jego paliły popełnione zbrodnie: wyznawał je teraz głośno wołając rozpaczliwie: „księdza" i zasłaniając się siostrami, które trzymał oburącz przed atakiem złych duchów. Przykurczył nogi pod siebie i szamotał się w okropnym przerażeniu. Zachęta do ufności w Miłosierdzie Boże i poddawane akty żalu doskonałego nie uspokajały umierającego. Sytuacja stawała się rozpaczliwa. O tej porze znaleźć księdza na terenie szpitala równało się z cudem, a ksiądz kapelan mieszkał na plebani św. Antoniego, kilometr od kliniki. Proszę Franka, żeby mnie puścił to pójdę szukać księdza, a on na to: „nie puszczę, bo mnie szatani porwą". Podaję Frankowi różaniec i mówię: „Trzymaj, on cię też zasłoni od szatanów, a mnie puść". Wyszłam zrozpaczona na korytarz i o cudo! Korytarzem idzie ksiądz karmelita z obiadem do chorego brata zakonnego. Proszę go, aby zostawił torbę na korytarzu, a sam przyszedł na salę, aby udzielić rozgrzeszenia umierającemu, równocześnie podaję mu stułę i oleje święte. Gdy kapłan stanął na sali, piekło w tej chwili zniknęło wraz z szatanami. Franek wyciągnął przykurczone nogi i zaczął od początku litanie okropnych zbrodni, nie zapominając i o świętokradztwach, co już wszyscy na sali słuchali drugi raz. Kaptan mówi do penitenta: „ciszej, ciszej", ale Franek stanowczym głosem mówi: „Żadne cicho, na Sądzie Bożym cały świat będzie wiedział, jakie zbrodnie popełniłem" - i dalej wyrzucał z siebie to, co stanowiło jego największą mękę. Gdy skończył, i otrzymał rozgrzeszenie, uspokoił się zupełnie, wyciągnął ręce jakby do kogoś na przywitanie i ostatkiem sit krzyknął: „Dzięki Ci, Maryjo, Tyś mnie uratowała", a złożywszy ręce na piersiach skonał. Namaszczenie otrzymał już jako zmarły.
Alex2020.01.18 21:01
CO to jest diabeł na krzyżu?!
anonim2020.01.18 16:53
Cóż, bywa. Zawsze to przykre, jak ktoś niszczy czyjąś własność, szczególnie jeśli ta dla kogoś wiele znaczy. Najwyraźniej kościół przestał już cieszyć się "ochroną". Ciekawe tylko, ile takich zniszczeń jest faktycznie "antykościelna". A ile po prostu chuligani atakują byle co, byle atakować.
Hanys2020.01.18 16:15
Najlepsze chopoki to slunzoki
andrzejhahn32020.01.18 15:39
to kara katolickie kloaki za zbrodnie waszego zbrodniczego zasranego kosciola
Jan Radziszewski2020.01.18 21:01
. Stan zdrowia Franka w trzecim miesiącu pogarszał się z dnia na dzień. 31 .X.1945r. o godz. 15.00, w czasie gdyśmy ścieliły łóżko i poprawiały pozycję chorego, nastąpił silny krwotok płucny. Zalana została krwią podłoga i łóżko, a również ja z drugą siostrą, i to od twarzy aż do stóp. Mimo to Franek nie zakończył życia, ale zaczął krzyczeć, że widzi szatanów i piekło otwarte, do którego usiłują go wciągnąć przy pomocy różnych narzędzi. Równocześnie duszę jego paliły popełnione zbrodnie: wyznawał je teraz głośno wołając rozpaczliwie: „księdza" i zasłaniając się siostrami, które trzymał oburącz przed atakiem złych duchów. Przykurczył nogi pod siebie i szamotał się w okropnym przerażeniu. Zachęta do ufności w Miłosierdzie Boże i poddawane akty żalu doskonałego nie uspokajały umierającego. Sytuacja stawała się rozpaczliwa. O tej porze znaleźć księdza na terenie szpitala równało się z cudem, a ksiądz kapelan mieszkał na plebani św. Antoniego, kilometr od kliniki. Proszę Franka, żeby mnie puścił to pójdę szukać księdza, a on na to: „nie puszczę, bo mnie szatani porwą". Podaję Frankowi różaniec i mówię: „Trzymaj, on cię też zasłoni od szatanów, a mnie puść". Wyszłam zrozpaczona na korytarz i o cudo! Korytarzem idzie ksiądz karmelita z obiadem do chorego brata zakonnego. Proszę go, aby zostawił torbę na korytarzu, a sam przyszedł na salę, aby udzielić rozgrzeszenia umierającemu, równocześnie podaję mu stułę i oleje święte. Gdy kapłan stanął na sali, piekło w tej chwili zniknęło wraz z szatanami. Franek wyciągnął przykurczone nogi i zaczął od początku litanie okropnych zbrodni, nie zapominając i o świętokradztwach, co już wszyscy na sali słuchali drugi raz. Kaptan mówi do penitenta: „ciszej, ciszej", ale Franek stanowczym głosem mówi: „Żadne cicho, na Sądzie Bożym cały świat będzie wiedział, jakie zbrodnie popełniłem" - i dalej wyrzucał z siebie to, co stanowiło jego największą mękę. Gdy skończył, i otrzymał rozgrzeszenie, uspokoił się zupełnie, wyciągnął ręce jakby do kogoś na przywitanie i ostatkiem sit krzyknął: „Dzięki Ci, Maryjo, Tyś mnie uratowała", a złożywszy ręce na piersiach skonał. Namaszczenie otrzymał już jako zmarły.
Jerzy2020.01.19 1:55
Jesteś obrzydłym zbokiem, a za te parszywe słowa wypowiedziane przez twoją gębę - kloakę dosięgnie Cię niebawem ręka sprawiedliwości".
andrzejhahn32020.01.19 5:52
SRAM WAM DO RYJA katolickie KLOAKI
andrzejhahn32020.01.18 15:38
kolejny miodzik dla oczu i uszu
Japa2020.01.18 18:45
Pomyśl coś złego o Allachu , będziesz na samą myśl o tym. miał smrodzik w swoich gaciach.
Jan Radziszewski2020.01.18 13:25
Bezbożniku lekceważący - żyd Antychryst Antonio Tajani syn Bp i hebrajskiej zakonnicy - czeka na ciebie abyś dołączył do jego ostatnich wojowników dżihadu i jego przyszłych potępieńców por Ap 13:1-8 1. I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze. 2. Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej - jakby niedźwiedzia, paszcza jej - jakby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę. 3. I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią; 4. i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę? 5. A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa, i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy. 6. Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba. 7. Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem. 8. Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.18 13:17
Polacy mają coraz mniej cierpliwości do katolstwa i je gonią.
lol2020.01.18 13:37
a zebys ty wiedzial jak my kur...mamy doscyc tępych ateistow !!! i dlatego wasze komorki kwaski i donki Polacy juz przepędzili..
wnuczek dziadka z wermachtu2020.01.18 14:11
masz na mysli icek polakow potomkow judasza
cenisz dobre dziennikarstwo?2020.01.18 13:11
„Pilnie się wystrzegajcie … abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach – pod ziemią. Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem.” (Pwt 4, 15-19),
Jan Radziszewski2020.01.18 13:34
głupi protestancki żydzie czy Jezus Chrystus Syn Boży nie był widzialnym obrazem Boga Ojca , czy nie zostawił nam swojego obraz np Obrazu króla Miłosierdzia namalowanego w Wilnie przez Malarza i przez ten obraz czciciele Miłosierdzia Bożego otrzymują łaski Zbawienia wiecznego natomiast bezbożni protestanci i żydzi do PIEKŁA cezara /J 19,15) trafiają
cenisz dobre dziennikarstwo?2020.01.18 13:41
Czcicielu żyda, a jak wytłumaczysz otaczanie czcią reprodukcji wizerunków, którym przypisujecie cudowne działanie? https://pl.wikipedia.org/wiki/Kopia_obrazu_Matki_Boskiej_Cz%C4%99stochowskiej To jest nie do obrony, nie trzyma się kupy i szkoda czasu na grzebanie się w tym. Lepiej już zwyczajnie sobie potrolować ad personam i adPO.
Jan Radziszewski2020.01.18 21:21
Niedowiarek jest zawsze stawiany na przegranej pozycji - bo do piekła wpada zawsze po swojej śmierci !!!
Japa2020.01.18 18:38
Panie Janie . Nie godzi się katolikowi używać takiego stylu pouczeń
Kinga2020.01.18 13:35
Masz racje stachu !! rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety i takzwanego "zlotego cielca " a te rzezby w kosciolach sa na podobizne Boga i na uczczenie Boga tak samo jak czcimy Krzyz Swiety Trzeba ze zruzumieniem czytac nim sie wkleja z googla cytaty
cenisz dobre dziennikarstwo?2020.01.18 13:37
Obok "Kingi" chłopie to ty w życiu nawet nie stałeś.
Albert2020.01.18 15:48
To jest ten przygłup od wklejek pod każdym artykułem. Tak samo pisze po polskawemu katoprawacki analfabeta.
Jan Radziszewski2020.01.18 21:26
albercik - diabeł żydowski /J 19,15) czeka na twoją śmierć by cię zabrać do PIEKŁA
Andrzej 2020.01.18 13:06
Należy to zgłosić Policji !!
ZbiórkaNaKapliczkęTeżMożePrzynieśćGrubeMiliony2020.01.18 12:55
Proboszcz zaraz zgłosi nowa zbiórkę forsy na odnawianie. Nocami będzie "profanował" młotkiem, a w dzień zbierał na remont. To odmiana systemu dojenia wiejskiej kato-ciemnoty przez lokalnego klerucha, znana milionom Polaków z filmu "Kler". W permanentnej zbiórce "na kościelne rynny" nie chodzi o wymianę rynien, ale o zmianę miejsca pobytu gotówki - portfeli kato-ciemnoty do kieszeni klerucha.
Jan Radziszewski2020.01.18 13:16
żyd Antychryst Antonio Tajani syn Bp i hebrajskiej zakonnicy - czeka na ciebie abyś dołączył do jego wojowników dżihadu i jego przyszłych potępieńców por Ap 13:1-8 1. I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze. 2. Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej - jakby niedźwiedzia, paszcza jej - jakby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę. 3. I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią; 4. i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę? 5. A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa, i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy. 6. Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba. 7. Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem. 8. Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka. (BT)
Japa2020.01.18 18:34
Pewno . Jak by odebrał kasę tym dzieciom co to pod kościołem na Owsiaka i jego jachty zbierali . to by wystarczyło bez składki wiernych.
Anna2020.01.19 1:52
Ty co się chowasz pod "Zbiórką na kapliczkę" jesteś obrzydliwym sukin....... Nikomu źle nie życzę, ale za te słowa i chamstwo przemawiające przez Ciebie , Ty Antychryście życzę, aby spotkała Cię dotkliwa kara Boża .
Rozbawiony2020.01.18 12:51
Pytam się za co księża i katecheci biorą pieniadze od ponad 30 lat obowiązkowa religia od przedszkola i takie kwiatki CZEGO ONI TYCH LUDZI NAUCZYLI?
orgi2020.01.18 17:07
debilu ......
Japa2020.01.18 18:31
Odpowiem : Starają się bez przemocy , zgodnie z nauką kościoła uczyć ,że powinniśmy szanować drugiego człowieka i jego przekonania Ale cóż trafiają się matoły , których nic oprócz obicia mordy nie przekona Islamiści doskonale to opanowali . Dlatego taki np,,Rozbawiony " na samą myśl o krytyce Allacha , ma pełne gacie.
I.F.2020.01.19 0:03
Pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami w wychowaniu są rodzice.
Sandra2020.01.19 1:45
Rozbawiony debilu, nie ma obowiązkowej religii w szkołach ani w przedszkolach ty obrzydliwy POwski kłamco, na te lekcje uczęszcza ten kto chce, a jeśli nie chce jest do wyboru ETYKA, ale jak wiadomo , tych co nie chcą uczęszczać na lekcje religii jest garstka więc dla tej garstki bez sensu jest zatrudniać nauczyciela do etyki dlatego też ci uczniowie mają w tym czasie wolne. Nie wypisuj więc takich kłamstw, a jeśli chodzi o naukę to Ciebie pajacu nikt nie jest w stanie czegokolwiek nauczyć bo jesteś ODPORNY NA WIEDZĘ. Jesteś po prostu wstrętnym imbecylem, a takie kwiatki nawet w przyszłości na grobie Ci nie wyrosną.
man.of.Stagira2020.01.18 12:41
Oczernianie i publiczne bezczeszczenie symboli religijnych, osób wyznających religię chrześcijańską, szczególnie k a t o l i k ó w, zostało w Polsce przez ludzi kulturalnych wywodzących się z elit intelektualnych (kasta Immanuela Kanta et.al) oficjalnie uznane za dyscyplinę sportową. W związku z tym może znaleźć się w programie I g r z y s k Olimpijskich. Komentarz; ‘Naukowcy s u g e r u j ą, że TO jest dowód (czegoś!)’, d l a t e g o proponuję Nobla w dyscyplinie jadem waszem (copyright m.o.S) w to co polskie albo, jako to mówią, za ‘przekraczanie wyobraźnią granic kultur i tradycji’. Pod warunkiem, oczywiście, że t a k i Nobel został kiedyś ODWOŁANY –co nie sądzę. .
andrzejhahn3 2020.01.18 20:32
bardzo lubię żuć kurze gówna i kał
Japa2020.01.18 22:30
Smacznego żucia liczę , Jednaj radzę zaprzestania żucia tych ,,smakołyków ' wpływają negatywnie na pisanie komentarzy i ich kulturę .Na mylenie też. Dziwie się tylko ,że Pan ,,hahniety " tak sam z własnej woli..... I jeszcze się chwali ....