Szkoła bardziej niebezpieczna niż kopalne - zdjęcie
30.08.15, 10:50

Szkoła bardziej niebezpieczna niż kopalne

3

W szkołach więcej wypadków niż w górnictwie. Z kontroli Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że tylko w ubiegłym roku doszło do ponad 70 tysięcy takich zdarzeń. 44 uczniów straciło w nich życie. Jak mówi IAR rzeczniczka Inspekcji Danuta Rutkowska, przyczyną było między innymi dopuszczanie zatrudnionych do pracy bez szkoleń bhp. Poza tym w wielu placówkach nie prowadzi się regularnych kontroli bezpieczeństwa. Często stwierdza się zły stan podłóg na korytarzach, wystające progi pomiędzy pomieszczeniami, ciasne przejścia, zły stan techniczny schodów, niezabezpieczone poręcze, obluzowane gniazda elektryczne. Zastrzeżenia inspektorów budzi też stan maszyn i urządzeń znajdujących się w warsztatach szkolnych.

Najwięcej wypadków wydarza się w salach gimnastycznych, na korytarzach i schodach. Często dochodzi do złamania kończyn, urazów głowy. Państwowa Inspekcja Pracy apeluje o zachowanie bezpieczeństwa i higieny w szkołach. Jednym z ważniejszych sposobów chronienia uczniów przed wypadkami jest też rozmowa z nimi i dawanie dobrego przykładu.

mod/IAR

Komentarze (3):

anonim2015.08.30 10:56
Pozwólcie, że użyję logiki tego wpisu, by pokazać inną rzecz. Polacy jeżdżą gorzej niż pingwiny! Ile było wypadków na drogach z udziałem Polaków? Tysiące. A z udziałem pingwinów? Żadnego! Wniosek jest prosty. Tak jest, jak się używa liczb bezwzględnych zamiast względnych danych odnoszących liczbę wypadków do liczby osób w szkole/w kopalni.
anonim2015.08.30 12:17
Posyłanie 6 latków do szkół budzi główne wątpliwości w bezpieczeństwie dzieci w szkole, a nie z ich dojrzałością. Ale PO udaje, że nie wie o co chodzi i wyrzuca podpisy rodziców do kosza i nie chce referendum - w ramach obywatelskości.
anonim2015.09.1 10:00
ja tylko dodam, że w wypadkach statystycznie najczęściej giną ciamajdy i niedorajdy. Albo kandydaci na maczo... W obu przypadkach - czysty zysk dla narodu. Rodzice płaczą, ale może innych to czasem nauczy, że warto mieć więcej jak jedynaka. Dodatkowy bonus - kara za poprzestanie na jednym bejbi...