Szewczak: "Banksterzy rządzą światem" - zdjęcie
13.03.16, 14:25

Szewczak: "Banksterzy rządzą światem"

3

Niepokojących informacji udzielił Telewizji Republika europoseł PiS Janusz Szewczak. 

"Banksterzy to jest ta grupa, która dzisiaj nadaje ton koncepcji polityki zadłużeniowej, kredytowej. To często zarządy banków inwestycyjnych czy komercyjnych. Rozdają karty, są właścicielami świata. Banki posiadają dziś prawie wszystko, a chcą posiadać jeszcze więcej"- powiedział.

Autor książki "Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy" wskazuje na konieczność zmian w systemie bankowym, także etyczno-moralnych. Inaczej może dojść do ogromnego światowego kryzysu.

Według Szewczaka oczywiście nie wszyscy pracownicy banków są banksterami. Niektórzy z nich, dostrzegając pewne patologie, porzucają pracę w dużych bankach i ujawniają kulisy ich działania. Europoseł przyznał, że powstrzymanie banksterów nie będzie sprawą łatwą. 

Janusz Szewczak dostrzega pewne zależności między działalnością wielkich banków, a upadkiem państw na przykład w Afryce Północnej. "Państwa upadają, bo nie są w stanie spłacać swoich długów".

Upadek jednego dużego banku w Europie może spowodować trzęsienie Ziemi, tsunami bankowe.

<<< POZNAJ CAŁĄ PRAWDĘ O BANSKTERACH - NIESAMOWITA KSIĄŻKA >>>

JJ/Republika

 

Komentarze (3):

anonim2016.03.13 14:30
proszę też wziąć pod uwagę władzę wielkich korporacji drenujących finanse państw i niszczących ich gospodarki poprzez umowy takie jak np. TIIP, pomijam fakt państw działających na zasadach takich bandyckich firm np. tzw. Niemcy zostały przekształcone w procesie pseudozjednoczenia w Sp. z o.o.!!!
anonim2016.03.13 15:52
Walka z "banksterami" polega także, a nawet przede wszystkim, na budowie własnego, silnego państwa narodowego, posiadającego solidny system finansowy. Ci zaś, którzy dążą do jego osłabienia, na rzecz jakiejś struktury ponadnarodowej lub korporacji, w istocie sprzyjają ponadnarodowej "banksterce".
anonim2016.03.15 14:26
A szewczak to nie bankster? Oczywiście nie, bo rozgrzeszony przez ukochanego przywódcę, podobnie jak komuchy pzprowskie siedzące w piSS