Szef MSZ: Ważne jest, by nie prowadzić do napięć z Chinami - zdjęcie
18.06.21, 21:14fot. wikipedia.org/domena publiczna

Szef MSZ: Ważne jest, by nie prowadzić do napięć z Chinami

18

Szef polskiej dyplomacji minister Zbigniew Rau bierze udział w Turcji w Antalya Diplomacy Forum. Jest to międzynarodowe forum, podczas którego omawiane są globalne wyzwania dla pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju.

W piątek minister Rau brał udział w dyskusji na temat nowego podejścia do stosunków transatlantyckich, gdzie nawiązał do kwestii relacji z Chinami.

- "Z polskiej perspektywy, gdy jesteśmy razem po obydwu stronach Atlantyku, jesteśmy w stanie traktować Chiny przede wszystkim jako konkurenta, a nie prowadzić do napięć z tym państwem" – powiedział Rau.

- "W panelu cytowałem Zbigniewa Brzezińskiego, który wskazywał już wiele dekad temu, że na przykład okrążanie Chin jest kontrproduktywne, bo wtedy państwo okrążone będzie starało się stworzyć przeciwwagę podmiotów sobie podobnych, czyli opartych o inne wartości niż nasze. Zatem chodzi o to, by razem zaangażować się w interakcję z Chinami, by obniżyć tutaj napięcia" – stwierdził szef polskiego MSZ.

Nowe wyzwania w relacjach transatlantyckich – jak podkreślił – powinny stworzyć nową erę, „która wzmacnia nasze relacje transatlantyckie, która pozwala wykorzystać to szczególne doświadczenie jedności transatlantyckiej po to, by świat był bezpieczniejszy, bardziej przewidywalny".


mp/pap/tysol.pl

Komentarze (18):

katolicka deratyzacja Polski2021.06.19 11:38
Chinami trzeba balansowac Stany,to jest genialne !
Sanitariusz Pogotowia z WHO2021.06.19 19:26
Na Chiny już tylko jedna rada. Jak na mrówki. I chińska władza to wie. Deformicanizacja co WHU CHan już pracował.
kazioo z Sanoka2021.06.19 10:03
Co ten Rau plecie głupoty, zamiast domagać się odszkodowania od Chin za straty poniesione przez ich Civida to on broni Chin. Masakra PiS !!!!!
katolicka deratyzacja Polski2021.06.19 11:33
Jestes qurwa z Konfederacji i dazysz do okupacji rosyjskiej.
Skrzypek na dachu2021.06.19 9:59
Kitaje to brudasy wkuszaja psy i koty a mysze to zywcem .
anonim2021.06.19 9:55
Brawo Tajwan .
katolik2021.06.19 9:46
Wyglądałes na gościa, ale należysz do SSPIS nazistów, którzy mordują Polaków, myślicie, ze wy mozecie tak po prostu ludżmi na świecie sobie sterować. Padalce, ale wasz koniec nastąpi. Robiłeś coś dla oka dla Polaka w Anglii poddanego eutanazji, teraz dla niedraznienia Chin pozwolą im na zamknięcie ludzi w klatkach, wprowadzenie punktów na życie
katolicka deratyzacja Polski2021.06.19 11:35
Konfederacja eksterminuja Polakow,bo dazy do Rozbiorow Polski,i WOLI Rosje,.
anonim2021.06.19 9:39
Brawo Taiwan .
Jakub2021.06.19 0:09
Co ten imbecyl wygaduje?! Może Polska chce pomóc komunistycznym chińskim ludobójcom ujarzmić Ujgurów?! Albo sterylizować ich kobiety?! A może zgłosiła swe zapotrzebowanie na mięso z Ujgurów (dla nieznających sprawy to na organy do przeszczepów z Ujgurów)?! Co za cep!!! Zajmij się niedouku odblokowaniem Baltic Pipe i oczyszczeniem ministerstwa z komunistycznych potomków!!!
CZY TOTALNY MOTŁOCH PRZEPROSI? ONET PRZEPRASZA2021.06.18 22:58
Afera hejterska w Ministerstwie Sprawiedliwości? Nic z tego! Onet... przeprasza Ringier Axel Springer Polska sp. z o. o. oraz red. Bartosz Węglarczyk musieli ostatecznie przeprosić sędziego Łukasza Piebiaka za materiał o rzekomej aferze hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości. Po jej wykreowaniu ówczesny wiceminister sprawiedliwości złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska, zapowiadając, że będzie walczył o swoje dobre imię. Po dwóch latach sprawę wygrał. Dziś Onet przeprasza, jutro będzie pozew przeciwko Onetowi o sporą kasę, pojutrze sędzia Piebiak wraca na stanowisk wiceministra sprawiedliwości. I jak "totalny" chłamie?
Po 11 ...2021.06.18 22:32
Jak czytam takie zdanie: "Szef MSZ: Ważne jest, by nie prowadzić do napięć z Chinami", to przypomina mi się taki kawał: Przychodzi słoń z mrówką na grzbiecie do lekarza, no i ta mrówka mówi: Panie doktorze, coś mi się do doooopy przykleiło...
matis892021.06.18 22:15
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
katolicka deratyzacja Polski2021.06.19 11:36
Konfederacja to rusyfikacja czyli kompletne oglupienie Polski !
Olej2021.06.18 22:09
I bardzo dobrze panie ministrze ! Śmielej działać w zbliżeniu z Turcją !
Skrzypek na dachu2021.06.18 21:37
Najwazniejsze , Panie Ministrze Zbysio dziecko sorosowskie Rau , jest bronic wszystkie znane nam prawa czlowieka , i z tego mozna byc dumnym ze kazdy ceni wolnosc osobiste jednostki i wlasnosc indywidualna i szanuje wolnosc sumienia wyboru i wiary , i ze tym sie roznimy od nikczemnego wyzutego Rzadu PiS bezwstydne podlizywaczy kitajbandytow ludobojcow oklamanych brudasow zlodzieji .
katolicka detatyzacja Polski2021.06.19 11:37
Konfederacja to rosyjska okupacja jak na Krymie.
Skrzypek na dachu2021.06.19 11:58
Kiedy w Polsce dawna bezpieka uzgodnila z dawna nomenklatura okraglostolowe porozumienie , to w tym samym czasie kitajbandyci kompartii urzadzili masakre na Placu Tjanmen .