Szef MON spotka się z dowódcą amerykańskich sił lądowych w Europie - zdjęcie
31.03.16, 17:46

Szef MON spotka się z dowódcą amerykańskich sił lądowych w Europie

1

W ramach przygotowań do ćwiczenia Anakonda-16 Antoni Macierewicz odwiedzi jutro Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim – informuje Ministerstwo Obrony Narodowej. 

Jak czytamy w komunikacie resortu, szef MON spotka się w piątek z dowódcą sił lądowych USA w Europie gen. broni Ben Hodges, dowódcą operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Markiem Tomaszyckim i dowódcą generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Mirosławem Różańskim.

Anakonda-16, organizowana przez Dowództwo Operacyjne RSZ we współpracy z Dowództwem Wojsk Lądowych USA w Europie (USAREUR), będzie najważniejszym przedsięwzięciem szkoleniowym w 2016 r. Jak tłumaczy MON, ćwiczenie ukierunkowane jest na rozwój zdolności do dowodzenia połączoną operacją obronną we współpracy z koalicją międzynarodową oraz układem pozamilitarnym.

W czterech komponentach: lądowym, powietrznym, morskim i wojsk specjalnych, ćwiczyć będzie ok. 26 000 żołnierzy, w tym ok. 12 000 żołnierzy polskich. Anakonda-16 będzie szóstą edycją ćwiczenia i trzecią w wymiarze międzynarodowym. Manewry, które odbędą się w dniach 7-17 czerwca, zapewniają także możliwość włączenia komponentu obrony terytorialnej.

 
za: telewizjarepublika.pl

Komentarze (1):

anonim2016.03.31 19:09
Sikorski robił laskę, Siemoniak też w pas dla usa się pokłonił.