Szef izraelskiego MSZ skomentował ,,kremlowską’’ prowokację Jabłonowskiego  - zdjęcie
14.11.21, 13:07Fot. screenshot - YouTube (BBC Newsnight, Telewizja wPolsce)

Szef izraelskiego MSZ skomentował ,,kremlowską’’ prowokację Jabłonowskiego

38

Z inicjatywy proputinowskiego aktywisty Wojciecha Olszańskiego, który posługuje się pseudonimem „Aleksander Jabłonowski”, 11 listopada w Kaliszu zorganizowano skandaliczny marsz, w czasie którego wznoszono antysemickie okrzyki i spalono Statut Kaliski. Prowokacja nie uszła uwadze izraelskiej dyplomacji. Na szczęście Jair Lapid dostrzegł również stanowczą reakcję polskiego rządu.

Ukrywający się pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski - Wojciech Olszański zorganizował 11 listopada skandaliczny marsz, w czasie którego wznoszono antysemickie okrzyki i spalono tekst Statutu Kaliskiego – wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r przywileju tolerancyjnego dla Żydów. Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Antysemicką prowokację potępił prezydent Andrzej Duda, polski rząd i przedstawiciele Kościoła. Sprawą zajęła się już prokuratura. Wydarzenie skomentował w mediach społecznościowych minister spraw zagranicznych Izraela Jair Lapid.

- „Przerażający antysemicki incydent w Polsce przypomina każdemu Żydowi siłę nienawiści, jaka istnieje na świecie”

- napisał polityk.

W kolejnym wpisie zwrócił uwagę na reakcję polskiego rządu.

- „Jednoznaczne potępienie tych wydarzeń przez polskie władze jest ważne i konieczne. Z przyjemnością przyjmuję te słowa potępienia i oczekuję, że polski rząd będzie działał bezkompromisowo przeciwko tym, którzy wzięli udział w tym szokującym akcie nienawiści”

- podkreślił.

kak/naTemat.pl

Komentarze (38):

TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2021.12.7 16:28
Cóż tu można powiedzieć N=nijakiemu JABŁOKONOWSKAMU i KOMUNISTYCZNYM-FASZYSTOM? Chyba należy przypomnieć. "W czasie okupacji jak ktoś "broniąc własnych interesów i przywilejów zdecydował się godzić w polskie interesy, szkodzić polskiej racji stanu" NIEUCHRONNIE usłyszał, "W IMIENIU POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO ZA ZDRADĘ OJCZYZNY JESTEŚ SKAZANY NA KARĘ ŚMIERCI", zdrajcy, konfidenci gestapo, szmalcownicy, donosiciele i oprawcy w czasie bolszewicko-niemieckiej okupacji nie mogli spać spokojnie. Polowali na nich egzekutorzy z Armii Krajowej. Wykonali ponad 3,5 tys. wyroków śmierci, na SKAZANYCH ZDRAJCACH i przestępcach przez PRAWDZIWE POLSKIE SĄDY.". Dodam, że na ZDRAJCÓW POLSKI i NARODU POLSKIEGO także POLOWALI uzbrojeni członkowie GWARDII LUDOWEJ, a potem ARMII LUDOWEJ, nie byli z "MOJEJ BAJKI”, ale chwała Im za to, że wykonywali wyroki na ZDRAJCACH POLSKI, ( zaraz SASZA z CCCP-u zaatakuje mnie tym, że strzelali także do PATRIOTÓW, ŻOŁNIERZY AK i NSZ, wiem o tym, nie musi Mi tego PRZYPOMINAĆ).
Anonim2021.12.1 22:37
a po co tego ch/u.ja po lewej pokazujecie? sadomasochozm??
mao2021.11.14 22:48
wygonić żydowskie premię z Polski morawiecki kelkstein gliński i reszta
ew2021.11.14 22:47
wygonić żydowskie premię z Polski morawiecki kelkstein gliński i reszta
morawiecki2021.11.14 22:46
palić żydów
IAN2021.11.14 22:46
PALIĆ CHAZARÓW
eryk2021.11.14 22:42
A czy szef polskiego MSZ skomentuje izraelską prowokację w Instytucie Jad Waszem? (Instytut Jad Waszem zdecydował, że nie przyzna tytułu Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata Aleksandrowi Ładosiowi i Stefanowi Ryniewiczowi.Uratowali tysiące Żydów z holocaustu)
Michał Kalinowski2021.11.14 21:15
A co to. Samo określenie "Przywilej Kaliski" nie mówi o tolerancji wobec Żydów, ale o uprzywilejowanej pozycji społecznej tej napływowej grupy narodowościowej do Księstwa Kaliskiego, a w dalszej konsekwencji dzięki żydowskim fałszerstwom na obszarze Królestwa Polskiego. Polacy kilkaset lat musieli znosić tę uprzywilejowaną pozycję, aż do upadku Korony Polskiej. Żydów nie obowiązywało prawo polskie, bo mieli swoje talmudyczne. Ta sytuacja doprowadziła do tego, że Naczelny Rabin był znacznie bogatszy od Króla Polski, bo Żydzi nie płacili podatków, itd. itp.
Anonim2021.11.14 21:07
ale już co spalili, to przez gardło temu kłamcy by nie przeszło. Bo świat mógłby się przypadkiem dowiedzieć że eskimosi już w 1200r. dostali takie przywileje. A w całej europie gonili ich batami.
Tępy facet2021.11.14 22:57
On pewnie nie wie co spalili, to i nie wspomina, jego poziom wiedzy odnośnie historii jest żaden, dał temu nie raz wyraz. Tępy facet.
Anonim2021.11.14 19:41
a co to za ciul ten olszański???? wypierd Stalina?
z Kanady2021.11.14 19:35
Jakoś dziwne, że tej sprawy nie skomentował, gdyż Polacy uratowali tysiące!, tysiące Żydów. Polakom i Polsce nawet nie należy się podziękowanie i szacunek, tylko wszystko im. To hańba i potwarz Izraela w stosunku do Polski. Instytut Jad Waszem zdecydował, że nie przyzna tytułu Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata Aleksandrowi Ładosiowi i Stefanowi Ryniewiczowi.Jak inaczej to wydarzenie można odebrać? Nie ma co się dziwić, że ludzie nie wytrzymują i pokazują jak to obierają.
Agnieszka2021.11.14 19:59
No właśnie. A teraz jeden dureń,na którego nikt nie powinien zwrócić uwagi, to nagle swoją zwykłą dla niego i od lat powtarzaną hucpą angażuje do przepraszania i klękania przed tymi żydowskimi, niewdzięcznymi szubrawcami wszystkie najwyższe władze kościelne i świeckie polskiego państwa... Podłość Żydów i głupota albo zdrada Polaków. A Olszański dawno powinien być rozpracowany i zneutralizowany przez polski kontrwywiad, bo zawsze wyskakuje w ważnym czasie i w ważnych tematach, żeby niszczyć. No ale go tolerowali latami razem z Poręba, bo się PiSowi przydawał jak niszczył i kompromitował ich prawicową konkurencję.
Krakus2021.11.14 19:15
Ci sami naziole demonstruja od lat w Wawie. To narasta. I ma przyzwolenie od PiSu.
Anonim2021.11.14 19:11
dawno już tego ryja syjamskiego tu nie było ,nie tesknimy za tym sku.r.wy.sy./nem
Sławek2021.11.14 18:20
Postawa polskiego rządu oraz ministra spraw zagranicznych Izraela jest wielce satysfakcjonująca. Nie może jeden " przebieraniec "- Wojciecha Olszański występujący pod ksywą Aleksander Jabłonowski w tak podstępny sposób niszczyć stosunki polsko - izraelskie.
Agnieszka2021.11.14 19:52
Nie ma stosunków polsko-izraelakich. Są tylko ich zaplanowane, wyrachowane ataki na Polskę, żeby ubić swoje śmierdzące gangsterskie interesy na robieniu z nas oprawców i takie nic jak Olszański nie ma z tym nic wspólnego, nie jest tego powodem - najwyżej im dostarcza alibi, bo nie mogą znaleźć żadnych przejawów antysemityzmu to je sobie przez takich wysłanych do tego przebierańców tworzą. NIE BREDŹ jak agent Lapida. Szok, ze takie zero jak Olszański skupia na sobie tyle uwagi. Nie można było się czepić Marszu Niepodległości to teraz będą pompować temat zastępczy a zestrachani durnie będą jeden przez drugiego odcinać się, choć nikt nie wie pewnie, co ci przebierańcy na serio krzyczeli i roboli w tym Kaliszu i ważne tylko, że poprawność polityczna nakazuje potępiać i odcinać się. Żałosne. Ciekawe ile kaski za tą ustawkę Olszański przytuli i kiedy w końcu zwieje do swojej Moskwy czy koleżków czerwonoarmistów w Izraelu
Anonim2021.11.14 18:09
A co na to książe Bolesław Pobożny?
abcd2021.11.14 17:49
Nie wpadajcie w panikę na widok niezadowolonego żyda. Nie można zażegnać tego sporu. To kwestia żydowskiej filozofii. "Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie." Autor: Owadia Josef (1920-2013), naczelny rabin Izraela https://pl.wikiquote.org/wiki/Goj
Matka2021.11.14 17:33
Tu jest polska a nie Polin.
AAAtomek2021.11.14 16:35
Kremlowska? Dla mnie to typowa prawicowo-nacjonalistyczna, jak wiele innych tego typu?
Agnieszka2021.11.14 16:16
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ Гимн Советского Союза!!! ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Agnieszka2021.11.14 16:33
A tyś Olszański, Poręba ich przy..pupiasy czy od Lapida ktoś, że wstydzisz się pod swoim imieniem występować, że moje kradniesz?
Agnieszka2021.11.14 16:10
No szok. Zaczynam mieć dylemat. Zawsze Olszański z bandą typu Poręba i inni wielbiciele Putina byli dla mnie w oczywisty sposób najbardziej prymitywnymi z rusko-żydowskich prowokatorów od gnojenia, niszczenia, kreciej roboty na polskiej prawicy, w środowiskach patriotycznych, wolnościowych, narodowych. Słusznie gonią ich wszyscy od Bąkiewicza po Międrala, więc nie mogli się przykleić do Marszów Niepodległości ani w Warszawie ani we Wrocławiu, ale własny pochód musieli sobie zorganizować. No a dziś się okazuje, że ich pomachanie pięścią przed żydowskimi nosami zaczyna mieć czynnik wychowawczy na polakożerców typu Lapid, który nagle umie podziękować za obronę polskiemu rządowi a nawet nienawiść do Żydów widzi gdzieś na świecie a nie wysysaną przez Polaków z mlekiem matki! Czyżby ta pięść pod ich nosem a nie cackanie się to był na takich łajdaków jak Lapid jedyny sposób i Olszańskiemu Nobel się za to odkrycie należał a nie potępienie, napiętnowanie jako ruskiego, ubeckiego agenta, które od lat ma od polskich patriotów, narodowców i katolików? Smutne, ale może warte zastosowania skoro jedynie skuteczne, by Polski przed wrogami bronić tak zapiekłymi jak Lapid .
Agnieszka2021.11.14 16:34
Powieliłam treść poprzedniego posta, bo cenzor frondy dość długo zastanawiał się czy go puścić :)
Agnieszka2021.11.14 15:54
Z jednej strony Olszański z bandą typu ruski Poręba to starzy, ubeccy prowokatorzy od gnojenia prawicy, polskich patriotów, narodowców, katolików wpisując się ze swoimi prymitywnymi działaniami w ruską, brukselską/niemiecką i żydowską narrację i są już słusznie z każdego przyzwoitego patriotycznego środowiska gnojeni jak zakała, bo nic w nich z polskiego patriotyzmu i wartości, pod które usiłują się podszywać. Dlatego musieli swój marsz zorganizować, bo ani organizatorzy Marszu Niepodległości ani nawet ostry Międlar ich nie wpuści do siebie - i słusznie. Ale z drugiej strony - jak widać - ich machanie Żydom pięścią pod nosem, to się okazał jedyny skuteczny sposób na takiego Lapida, żeby zmiękł a nawet dziękował polskiemu rządowi za obronę i zauważył, ze nienawiść do nich jest gdzieś na świecie a nie wysysana z mlekiem matki przez Polaków. Może więc jednak ta "pięść" a nie cackanie się, to jedyna metoda na żydowskich polakożerców typu Lapid i warto mimo wszystko i w ten sposób na ta bandę ruskich popaprańców od Olszańskiego spojrzeć?
matis89 i jego nazwisko JEST:2021.11.14 15:45
Wojciech Olszański. AGENT KREMLA . . . https://www.fronda.pl/a/wielbiciel-putina-i-lukaszenki-spalil-na-rynku-w-kaliszu-ksiazece-statuty-z-xiii-w,169474.html
katolicka deratyzacja Polski2021.11.14 15:37
Izrael to nazistowskie panstwo faszyzmu,apartheidu i czystek etnicznych
Anonim2021.11.14 14:32
Ciekawe że nikt nad tymi Traktatami" sie nie pochyli tak bardziej, i powie na głos czym w rzeczywistości ten KANT stuleci był... dawał on żydom nie tyle swobody obywatelskie, ale wręcz lepsze traktowanie nad Polakiem, czy to w roszczeniach, czy zwykłych rozprawach sądowych. Tą fałszywkę, którą wysmazyli eskimosi można w necie wyszukac, i przeczytac całośc, co zawiera, i jakim jest ohydztwem. Jak wszystko co zwiazane z tym plemieniem, a ludzkie śmieci tak ładnie udają świete oburzenie, bo ajk świat światem, głupota z obłudą zawsze szła w parze... teraz to się nazywa poprawnośc polityczna ;)
matis89 i jego nazwisko JEST:2021.11.14 13:51
Wojciech Olszański. AGENT KREMLA . . . https://www.fronda.pl/a/wielbiciel-putina-i-lukaszenki-spalil-na-rynku-w-kaliszu-ksiazece-statuty-z-xiii-w,169474.html
man.of.Stagira2021.11.14 13:40
Przerażający? No, żesz ty yob twoju mat ... Przerażające to są ataki rakietowe na cywilów w strefie Gazy i Jerozolimie! // Przerażający!!! ... zaiste GŁĄB z tego ministra.
Na bezbronnych cywili2021.11.14 13:43
i na rodziny z dziećmi. Smartfonów też nie mają.
man.of.Stagira2021.11.14 14:06
Ogólnie to job i јebany.
Marian2021.11.14 13:31
Dlaczego okrzyki antysemickie są skandaliczne a antypolskie już nie są skandaliczne?
Marek2021.11.14 13:30
Ani słowa o protegowanym Ziobry? Rybaka tam nie było?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.11.14 13:28
"Antysemicką prowokację potępił prezydent Andrzej Duda, polski rząd i przedstawiciele Kościoła" k u r w a , k u r w i e łeb nie urwie! Rząd na takie zachowania przymyka oko a klechy organizują pielgrzymki...
Trzeba jeszcze Lapidowi zacytować2021.11.14 13:18
parę artykułów i wypowiedzi z prorządowych tenkrajowych mediów na temat praw osób LGBT. Będzie miał obraz całości tego, jak wygląda polinowy model otwartości, tolerancji i empatii.
oficer LWP2021.11.14 16:23
czy to w ramach tej parszywej żydowskiej tolerancji żyd dał w Izraelu w mordę polskiemu ambasadorowi? jak to na świecie wyciszono i jak rząd Morawieckiego przepraszał za ten antysemicki incydent