Szef BBN po spotkaniu ws. Ukrainy: Najważniejsze jest teraz współdziałanie krajów sojuszniczych - zdjęcie
24.01.22, 18:12fot. fb/kancelaria prezydenta rp/screen

Szef BBN po spotkaniu ws. Ukrainy: Najważniejsze jest teraz współdziałanie krajów sojuszniczych

3

Prezydent Andrzej Duda zwołał dziś naradę z przedstawicielami rządu poświęconą sytuacji bezpieczeństwa w regionie, wsparciu Ukrainy oraz współpracy sojuszniczej.

W spotkaniu wzięli udział ministrowie obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, szefowie służb oraz współpracownicy Andrzeja Dudy: szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch i Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Dyskutowaliśmy z przedstawicielami rządu i służb na temat ustaleń, które zapadły podczas bezpośrednich rozmów Prezydentów Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego. Omawialiśmy także kwestie, które przedstawiane będą na forum sojuszniczym – poinformował po spotkaniu Szef BBN Paweł Soloch. – W najbliższym czasie spodziewamy się istotnych rozmów, również na najwyższym szczeblu. Najważniejsza w tej chwili jest koordynacja sojusznicza, koordynacja z naszymi partnerami – podkreślił.

Minister Soloch akcentował, że w tym momencie ważne jest budowanie jednolitego przekazu, współdziałanie: – Na tym etapie istotne są działania w wymiarze politycznym, budowanie jednolitego przekazu, również ze strony państw zachodnich, który miałby wymiar odstraszający dla Rosji – mówił.

Pytany o kolejne rozmowy ze stroną amerykańską, minister Soloch odpowiedział: – Konsultacje polsko–amerykańskie, a także w formacie regionalnym, są w ostatnim czasie intensywne i przewidywana jest ich kontynuacja.


mp/prezydent.pl

Komentarze (3):

Żydek Skrzypek na dachu srający ze strachu2022.01.24 22:01
z bojaźnią się żydek rozgląda po niebie, boi się petardy hamasu, że mu dupsko rozyebie.
Skrzypek na dachu2022.01.24 18:48
Brawo NATO . Teraz mozna spac spokojnie bo brudny durny kacap boi sie skoczyc .
Anonim2022.01.24 18:31
mrówki gadające ze słoniem