Szczyt w Porto. Polska i Węgry wspólnie przeciw ,,gender equality'' - zdjęcie
09.05.21, 16:00Screenshot Youtube

Szczyt w Porto. Polska i Węgry wspólnie przeciw ,,gender equality''

40

W piątkowy wieczór dobiegł końca szczyt społeczny państw Unii Europejskiej w Porto. Jego wynikiem jest podpisane porozumienie między instytucjami UE a członkami Unii. Jak się okazuje, Polska i Węgry wspólnie wystąpiły przeciwko zamieszczeniu w nim zapisu na temat „gender equality”.

W dokumencie podkreślono, że jednym z priorytetów Unii Europejskiej ma być tworzenie miejsc pracy w dobie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Wczoraj w trakcie nieformalnego szczytu UE w Porto deklarację zaprezentowano uczestnikom wydarzenia oraz mediom. Teraz okazało się, że w trakcie parafowania jej, przedstawiciele Polski i Węgier nie wyrazili zgody na zapis na temat „gender equality”.

Dyplomaci z Polski, Węgier oraz Bułgarii wskazali, że Unia Europejska nie powinna rozszerzać języka o wspomniane „gender equality”. Wskazano, że równość kobiet i mężczyzn gwarantowana już jest przez obowiązujące traktaty wspólnotowe.

dam/PAP,dw.com,niezalezna.pl

Komentarze (40):

Anonim2021.05.14 9:57
Wspierajcie Polskę ---------- napiszcie sprzedawcom w sieci że jak nie mają oferty poczty polskiej u siebie to nie będziecie u nich kupować -------------- poco dawać zarobić obcym firmom ----------- polskie firmy muszą zarabiać ------------ POLSKA SIE LICZY
Rozumny2021.05.10 12:12
Może napiszecie po Polsku?! Polska i Węgry przeciwko równości! MMMM jak NeoNazistowsko to brzmi MMMM.
man.of.Stagira2021.05.10 9:03
Spójrzcie na królów naszych poczet // Kapłanów durnej tolerancji. // Twarze jak katalogi zboczeń, // Niesionych z Niemiec, Włoch i Francji! // W obłokach rozbujane dusze, // Ciała lubieżne i ułomne, // Fikcyjne pakty i sojusze, Zmarnotrawione sny koronne. (J. Kaczmarski)
gracz2021.05.10 8:06
Dwa błazny znów razem w jednym cyrku.
Anonim2021.05.10 6:58
Szacunek do kobiet, to nie jest sprawa prawa, konwencji, oświadczeń rządowych, to jest sprawa wrażliwości, wychowania, i genów? to coś, co się ma, nabyło po rodzicach, albo się nie ma? to sprawa kultury narodu?
Rozumny2021.05.10 12:15
Oczywiście, że to kultura. W Islamie kobiety się szanuje, ale według europejskiej kultury się ich tam nie szanuje. Wszystko zależy od tego czego Cię w życiu nauczono, gdzie wzrastałeś, a nie od tego jaki się urodziłeś. Wrodzona moralność liczyła się 20 000 lat temu ale nie dziś.
Anonim2021.05.10 6:51
to kiedy rząd wypowie Konwencję Stambulską?
AAAtomek2021.05.10 5:29
To chyba Normalka na katoprawicy, że nienawidzą kobiet i uważają je za "podludzi"? Równość płci? NIE dla mizoginów z katoprawicy!
Adam2021.05.10 5:56
nie ma równości płci i nigdy nie będzie, kobieta jest całkowicie inna od mężczyzny, choćby chromosomów nie da się zmienić przecież.
AAAtomek2021.05.10 6:45
Zawsze to katodebila mile posłuchać.Nie miej dzieci, pliz, masz spierxxxxolne geny.
APo2021.05.10 7:34
Ależ masz zryty lewacko łeb , debilu
54sarian2021.05.10 4:41
Definicja gender,warto by było to jakoś nieco bliżej określić, nauka? gangrena? ideologia?zboczenie? DEFORMACJA PSYCHICZNA? Niepotrzebne skreślić.
Anonim2021.05.10 4:51
Ojoj, dziadzia znów nie załapał o co biega. Do trumny dziadzia, do trumny...
DoktorWiedźma2021.05.10 12:10
Spieszę z wyjaśnieniem! Gender- z angielskiego płeć, ta na jaką wyglądasz/z jaką się utożsamiasz, np. Mówisz "Jestem facetem" no to jesteś facetem Sex- z angielskiego płeć, ta w sensie biologiczno/genetycznym ale...genetycznie rzecz ujmując ludzie są pod tym względem bardziej skomplikowani niż XX i XY, sam fakt istnienia hermafrodyt bardzo utrudnia prostą klasyfikację
Skrzypek na dachu2021.05.9 21:16
Brawo Polska Brawo Wegry .
Pfft2021.05.10 1:10
Wstyd Polska, wstyd Węgry.
Izydor2021.05.9 21:07
Polaczki pokazały wszystkim. Europa jest pewna podziwu. Polaczki ramię w ramię z Jemenem, Sudanem, Arabią Saudyjską, Iranem, Rosją i resztą tej ksenofobocznej dziczy. Tam jest ich miejsce a nie w jakiejś Europie.
nocna_chcica2021.05.9 22:28
Głupek.A Europa Zachodnia to zakała człowieczeństwa.
Anonim2021.05.10 7:04
Ta dzicz, co ma problemy z szacunkiem do kobiet, to w pierwszej kolejności niech zmieni swoje prawo karne, i zacznie je rygorystycznie przestrzegać? a przede wszystkim, muszą podjąć działania nad zmianą mentalności osobników z kultury ludów plemiennych? a co więcej, przejrzeć zapisy swoich ksiąg uważanych za święte?
AAAtomek2021.05.10 5:31
Polaczkom nie podoba się "równość płci"! Matki, żony, babki, siostry i córki to dla polaczków obiekty służalcze i seksualne!
Pytanie2021.05.9 21:04
Czy "gender equity" ma oznaczać nadanie równych praw dla zwierząt pozaludzkich będących partnerami osób LGBT+?
Anonim2021.05.10 4:52
Pytasz dla siebie czy dla swojej starej?
Mateusz2021.05.9 20:49
Teraz razem przeciw gender equality, a potem trzeba będzie razem po rynnie zjeżdżać.
man.of.Stagira2021.05.9 20:13
Spójrzcie na królów naszych poczet // Kapłanów durnej tolerancji. // Twarze jak katalogi zboczeń, // Niesionych z Niemiec, Włoch i Francji! // W obłokach rozbujane dusze, // Ciała lubieżne i ułomne, // Fikcyjne pakty i sojusze, Zmarnotrawione sny koronne. (J. Kaczmarski)
J. Kaczmarski2021.05.9 20:51
Co nam hańba gdy talary mają lepszy kurs od wiary! Zamienimy na walutę honor i pokutę!
Anonim2021.05.9 19:38
Ramię w ramię z Węgrami i Rosją. Brawo Polska.
x2021.05.9 20:31
Jeszcze Arabia Saudyjska i tzw. Państwo Islamskie mogą dołączyć do tego zaszczytnego grona.
Abp Marek Jędraszewski:2021.05.9 19:19
Trzeba bardziej słuchać Boga aniżeli ludzi. ......... „Trzeba bardziej słuchać Boga aniżeli ludzi” – abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że to te słowa Apostołów zgromadziły dziś wiernych na Skałce, aby oddać cześć św. Stanisławowi. Odpustowej liturgii przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci przewodniczył abp Józef Górzyński. W czasie homilii metropolita warmiński podkreślił, że nie tylko wiedza, ale także miłość potrzebna jest w poznawaniu prawdy, którą przyniósł i objawił światu Chrystus, a w prawdę o człowieku wpisana jest także jego grzeszność. – Bez zrozumienia tajemnicy zła nie można człowiekowi pomóc – mówił abp Józef Górzyński. W sanktuarium męczeństwa św. Stanisława na krakowskiej Skałce w niedzielne przedpołudnie odbyły się uroczystości z udziałem Episkopatu Polski. Odpustowej liturgii przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci przewodniczył abp Józef Górzyński. Przedstawicieli duchowieństwa i laikatu, reprezentantów krakowskich uczelni, bractw i stowarzyszeń, a także władz państwowych i samorządowych przywitał metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
c.d2021.05.9 19:20
– Odpowiedź Apostołów dana żydowskim arcykapłanom i Sanhedrynowi, że „trzeba bardziej słuchać Boga aniżeli ludzi” przeszła nie tylko do historii Kościoła, ale przede wszystkim stała się fundamentem i zasadą całej Jego ewangelizacyjnej działalności, która nieprzerwanie trwa już prawie od dwóch tysięcy lat – mówił na początku Mszy św. abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski zwrócił uwagę, że posłuszeństwo Bogu odnosi się najpierw do konieczności samego głoszenia Ewangelii, nawet jeśli miałoby napotykać na trudności i zakazy ze strony możnych tego świata. W drugiej kolejności – do treści duchowego orędzia, z jakim Apostołowie i ich duchowi spadkobiercy zwracali się i zwracają do świata, a które stało się Credo Kościoła, czyli prawdy o śmierci i zmartwychwstaniu Bożego Syna dla zbawienia i życia wiecznego każdego człowieka. Abp Marek Jędraszewski zauważył, że w dzieje posłuszeństwa Bogu, którego bardziej trzeba słuchać aniżeli ludzi, i w dzieje świadectwa dawanego przez wszystkich, którzy są Mu posłuszni, wpisał się biskup krakowski św. Stanisław. – Będąc posłuszny Bogu nie uląkł się gniewu okrutnego władcy. Dla niego prawo Boże było ważniejsze niż samowola króla. Odpowiedzialność za życie sobie powierzonych owiec znaczyła więcej niż niebezpieczeństwo utraty własnego życia. Jego śmierć stała się – podobnie jak w przypadku męczeńskiej śmierci tylu chrześcijan przed nim – prawdziwym zasiewem nowego życia w Kościele, obudziła sumienia Polaków, zrodziła sprzeciw i bunt przeciw ewidentnemu złu, położyła kres nieprawości Bolesława Śmiałego – mówił abp Marek Jędraszewski dodając, że zasada zasad ewangelizacyjnego dzieła Kościoła „trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” przyświecała także następcy św. Stanisława na biskupiej stolicy w Krakowie – św. Janowi Pawłowi II.
c.d2021.05.9 19:20
– Od pierwszych chwil swojego pontyfikatu głosił światu Chrystusa prosząc, aby ten świat zechciał otworzyć swe drzwi na oścież dla Jego zbawczej władzy po to, by móc służyć człowiekowi i całej ludzkości. Wielcy tego świata nie chcieli przyjąć Chrystusa, który jedynie wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek; nie chcieli pozwolić Chrystusowi mówić do człowieka; sprzeciwili się temu, żeby do wszystkich ludzi mogło docierać posłanie nadziei, ocalenia i całkowitego wyzwolenia, dlatego postanowili, aby głos tego wielkiego świadka Chrystusa raz na zawsze zamilkł – mówił abp Marek Jędraszewski przypominając zamach na życie ojca świętego z 13 maja 1981 r. Metropolita krakowski podkreślił, że słowa Apostołów „trzeba bardziej słuchać Boga aniżeli ludzi” zgromadziły dziś wiernych na Skałce, aby oddać cześć św. Stanisławowi. Podziękował za modlitwę w intencji Krakowa, archidiecezji krakowskiej (oraz diecezji tarnowskiej, na terenie której leży Szczepanów skąd wywodził się św. Stanisław) oraz całej ojczyzny.
Kościół Szatana w USA popiera aborcje na życzenie.2021.05.9 19:10
Ale co to znaczy aborcja i jak wygląda? Opowiadał o tym przed Kongresem USA dr Anthony Levatino, który w latach 1981-85 dokonał 1200 aborcji, w tym ponad 100 w drugim trymestrze ciąży, nawet gdy płody miały już pół roczku. Ale uwaga! Przy tym tekście można zemdleć! A sam lekarz ze zwolennika aborcji stał się jej zaciekłym przeciwnikiem. „– Pacjentka już co najmniej od 2 miesięcy czuje ruchy dziecka, które ma już wtedy ok. 20 cm i waży do pół kg ”– zeznaje lekarz. I mówi dalej: – Po znacznym rozszerzeniu ścian szyjki macicy i ściągnięciu płynu owodniowego, w którym pływa płód, bierzesz do rąk stalowe kleszcze. Mają ok. 30 cm długości, a kończą je 5-centymetrowe szczęki wykończone rzędami ostrych zębów. Służą do chwytania i miażdżenia tkanek. Aborcję w drugim trymestrze robi się na ślepo. Dziecko może być w każdym położeniu w każdym miejscu macicy. Sięgasz więc w głąb i łapiesz wszystko, co się da. (...) Gdy coś złapiesz, zgniatasz to szczypcami i z całej siły ciągniesz. Naprawdę mocno. Czujesz, że coś w środku puszcza – a na zewnątrz pojawia się całkowicie już ukształtowana nóżka o długości ok. 15 cm. Wtedy znów sięgasz kleszczami do środka. Znów ciągniesz ze wszystkich sił. Wyciągasz podobnej długości rączkę. Sięgasz kolejny raz i kolejny... Wyciągasz kręgosłup, jelita, serce i płuca. Ale najtrudniejszą częścią aborcji w drugim trymestrze jest wydobycie główki dziecka, która w tym wieku jest wielkości dużej śliwki i na tym etapie pływa już swobodnie po macicy. Sięgniesz jej, gdy włożysz do środka całe kleszcze. A pewność, że złapałeś już główkę masz, gdy kleszcze coś skruszą, a na zewnątrz wypłynie biaława galaretka. To mózg dziecka. Teraz możesz już sięgać po resztki czaszki. Często wychodzi malutka twarzyczka, która patrzy na ciebie szklanymi oczkami. Gratulacje! Właśnie dokonałeś aborcji w drugim trymestrze. Potwierdziłeś prawo kobiety do dokonania wyboru. A jeśli wierzysz, że ta procedura nie powoduje u dziecka bólu – przemyśl to jeszcze raz. (...) Lekarz w ten wstrząsający sposób namawiał amerykański kongres do zakazu aborcji w USA. I nic dziwnego, że mając takie doświadczenia, stał się zaciekłym przeciwnikiem tej procedury. Kościół Szatana w USA popiera aborcje na życzenie. A wy oceńcie sami.
Skrzypek na dachu2021.05.9 18:43
Brawo Polska i Wegry bo klamstwa LKGBPQZ juz sie robia nudne .
A i tak będziemy pływać z w basenie2021.05.9 17:48
Azjatki w pracy: https://www.youtube.com/watch?v=aAxWQ9LJ3Dc
Pogarda dla pisowscow2021.05.9 17:36
Rzeczywiście jest powód do dumy... Orbanowi i bliżej do lukaszenki niż do cywilizowanej demokracji, wiec nie wiem z czego tak się barany pisowskie cieszą skoro Kaczyński tak bardzo pragnie zrobić w Polsce drugie Węgry lub Białoruś. Macie wy w ogóle jakiś rozum?
man.of.Stagira2021.05.9 18:05
'pisowscow'? hę?..
A i tak będziemy pływać z w basenie2021.05.9 17:35
z przytulankami z Azji: https://www.youtube.com/watch?v=lpBA05p56UE
man.of.Stagira2021.05.9 16:40
NIKOMU nie można zakazać tego, że uważa siebie za samolot F-16. // MOŻNA mu zakazać wymuszania na innych żeby uważali się za TU-154. // SEJM do roboty.
edi2021.05.9 16:17
Orban juz dawno przyjal ustawe zabraniaca panoszenia sie gender w instytucjach oraz demoralizacji dzieci, mlodziezy przez Sejm, u nas miekiszony bankserki, duzo mowia, nic nie robia, uwazaja ludzi za baranów.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.9 16:10
przez tych PiSdowatych debilów jesteśmy pośmiewiskiem Europy!
Polak mały2021.05.9 17:47
Pośmiewisko było wtedy jak Komorowski skakał po krzesłach w parlamencie Japonii a Kwaśniewski ledwo stał na nogach podczas uroczystości państwowych. Kretyn zawsze zostanie kretynem.