Szczyrk: Wydobyto ciała ośmiu osób. Połowa ofiar to dzieci - zdjęcie
05.12.19, 12:00Screenshot Youtube - mamNewsa

Szczyrk: Wydobyto ciała ośmiu osób. Połowa ofiar to dzieci

10

Dramatyczny finał poszukiwań ofiar po wybuchu gazu w jednym z domów w Szczyrku. W budynku miało przebywać osiem osób i tyle ciał z gruzów udało się wydobyć strażakom. Akcja trwa jednak nadal. Połowa z ofiar eksplozji to dzieci.

Wybuch miał miejsce wczoraj, około godziny 18:30. Dziś w nocy Polska Spółka Gazownictwa poinformowała Polską Agencję Prasową:

[…] najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy w Szczyrku w środę wieczorem było uszkodzenie gazociągu średniego ciśnienia podczas robót wykonywanych przez firmę AQUA System”.

Powołana została specjalna komisja mająca zbadać bezpośrednią przyczynę uszkodzenia gazociągu. Śledztwo w sprawie prowadzić będzie Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej. Postępowanie prowadzone będzie pod kątem art. 163 i 155 Kodeksu karnego, czyli sprowadzenie katastrofy skutkującej śmiercią i nieumyślne spowodowanie śmierci. Formalna decyzja w kwestii wszczęcia postępowania jeszcze nie zapadła.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (10):

anonim2019.12.5 12:36
To całe 2000+ dla budżetu
anonim2019.12.5 13:32
Jakim trzeba być podłym sk.......em żeby takie coś napisać.
ZERR02019.12.5 12:26
Każdy powinien mieć w domu plecak ucieczkowy. Taki, że w każdej chwili może go ubrać na plecy i zapomnieć o całym uprzednim życiu. Kto ma uszy niechaj słucha
Sebastian Lorenc2019.12.5 13:01
Jak wybucha gaz to raczej nie masz czasu. A schron tez masz w domu? I alarmy? Z rodziną cwiczycie ewakuacje? Ty jednak masz nassrane we łbie.
ktoś tam2019.12.5 12:25
"Lecz Bóg rzekł do niego: Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?" (Łk 12:20; BT) "Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25:13; BT)
Piotr2019.12.5 13:24
A co dzieci mają wspólnego z tą ewangelią ?. Proszę zadac sobie pytanie czy Pan Bóg zwraca się do niewinnch dzieci :"Głupcze" ?. Ten cytat nie pasuje do tej sytuacji to jest takie pomieszanie z poplątaniem. Już bardziej cytował bym Hioba
Adam2019.12.5 13:57
Słuszna uwaga Piotr!
ktoś tam2019.12.5 16:29
Jesteś bardziej durny niż przewiduje ustawa. Znasz w KK Święto Młodzianków? Zasady te, które podałem dotyczą wszystkich. To, że dzieci nie zdają sobie sprawy z pewnych rzeczy nie znaczy, że te słowa przestały być aktualne, tym bardziej mendrcze, że zginęli tam także dorośli. A w samym cytowaniu przeze mnie tych słów tak na prawdę chodzi o żyjących a nie o umarłych bo o ich życiu prawie nic nie wiem oprócz ogólnych informacji podawanych w mediach. Chodzi o to, że nie jesteśmy tak na prawdę przewidzieć niczego a robimy plany jakbyśmy mieli nigdy nie umrzeć. Żyjemy często tak jakby Boga nie było, jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć a przynajmniej jeszcze nie dziś, nie teraz. Może kiedyś, w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości... Na pewno? Ta tragedia to właśnie mówi. Mówi o ograniczoności naszego życia, o jego kruchości, o nieprzewidywalności sytuacji, matole. To byli zapewne przeciętni obywatele, lubiani, mający grono przyjaciół, sąsiadów, znajomych, z planami. Może siadali do kolacji, może się śmiali, coś tam oglądali, może dzieci się uczyły. Zwykłe codzienne domowe czynności... I co? I nagle wszystko się skończyło i przyszło stanąć przed Bogiem ze wszystkim co się w życiu zrobiło. A plany zapewne były takie, że będziemy mieli przyszłość, odchowamy dzieci i będzie jakoś bezpiecznie... Nagle się skończyło. Koniec, kres, zamknięcie. Jak cięcie ostrym nożem. Jedna awaria, wybuch, takie nic... I wszystko się skończyło... I nawet jak znajdzie się winnych, życia to nie wróci. Koniec. Jeśli tego nie widzisz, tej kruchości naszej egzystencji, naszego życia, jesteś właśnie takim matołem, który ponieważ nie ma nic do powiedzenia, "szuka dziury w całym", nie rozumiejąc niczego...
ktoś tam2019.12.5 16:33
Ps Śmierć jest jak absolutny koniec. Droga bez powrotu. Nie da się już nic zmienić, nic naprawić. Nieodwołalny wyrok, któremu wszyscy podlegamy, czy bogaci czy biedni, czy młodzi czy starcy, czy zdrowi czy chorzy, czy znani czy nieznani... Wszyscy.
Urszula2019.12.6 0:59
Cytat z Łukasza, który podałeś dotyczy chciwości. Jezus odpowiedział na pytanie jednego ze słuchaczy, który się pożalił, że brat nie chce się z nim podzielić majątkiem. I dał mu przykład bogacza dbającego jedynie o powiększenie swojego majątku.. I wtedy Bóg rzekł do niego: "Głupcze..." Ostatni werset wyjaśnia o co chodzi: "Tak będzie z każdym, który skarby gromadzi dla siebie, a nie jest w Bogu bogaty". Więc twój wywód ma się nijak do tego wersetu. Mylisz fakty, nie rozumiesz cytatu z Biblii, ale pozwalasz sobie na obrażanie innych. Lepiej już ty się Biblią nie posiłkuj bo masz niewiele w tym temacie do powiedzenia.