Szczerski: powstał megamocny rząd - zdjęcie
10.11.15, 07:45

Szczerski: powstał megamocny rząd

6

- Prezydent miał pełną wiedzę o tym, jak rząd się tworzył – powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski w TVN 24.

Najważniejsze z punktu widzenia prezydenta jest jedno: że mamy szansę na dobry, stabilny rząd, który wprowadzi Polskę na drogę zrównoważonego rozwoju, w którym się skrzy od indywidualności – mówił w programie „Jeden na jeden” Krzysztof Szczerski. Dodał, że „prezydent miał pełną wiedzę o tym, w jaki sposób tworzył się ten rząd”.

– To megamocny rząd – ocenił prezydencki minister. Zapytany, czy gabinet z Antonim Macierewiczem w składzie nie jest „megakontrowersyjny”, Szczerski odparł, że Macierewicz to „patriota, który dla Polski poświęcił całe swoje życie”.

- Polacy potrzebują świadomości, że za obronę narodową odpowiada ktoś, kto głęboko wierzy w siłę polskiego państwa – dodał Szczerski.

Szczerski zwrócił uwagę na obecność w rządzie ministra Adamczyka czy minister Rafalskiej („moja cicha gwiazda”).

– Rząd stworzy silny impuls do rozwoju Rzeczpospolitej – przekonywał Szczerski. Stwierdził, że „jej determinacja w pracy do Polski jest ogromna i to jest główna gwarancja zmian”.

Minister mówił też o Witoldzie Waszczykowskim.

– Cieszę się, że zadeklarował, że mamy absolutnie wspólną linię polityczną, że chce dobrze i skutecznie pracować w MSZ i współpracować z prezydentem. (…) Niedługo złożę ministrowi Waszczykowskiemu propozycję bardzo formalną, żebym ja jako sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta uczestniczył w posiedzeniach tzw. kierownictwa MSZ. I wtedy będziemy mieli pełną współpracę i będziemy ze sobą razem działać – zapowiedział minister Krzysztof Szczerski.

KJ/300polityka.pl/tvn24.pl

Komentarze (6):

anonim2015.11.10 7:47
Czekamy na MEGA dobre zmiany.
anonim2015.11.10 9:32
No i MEGA prezydent rzecz jasna
anonim2015.11.10 9:39
Dlatego w szczujni mega mocny lament i ujadanie. :)
anonim2015.11.10 10:26
Spełniają się analizy Stratforu sprzed wielu lat...Polska powoli zaczyna zajmować należne jej miejsce w polityce światowej. Po prawie trzystu latach nieobecności. To jasne, że niektórym sąsiadom to nie na rękę. Trudno. Będą musieli się przyzwyczaić...
anonim2015.11.10 11:12
MON czy MEN to pikuś. Liczy się tylko Ministerstwo Magii. http://kminek.es/ministerstwo-magii/
anonim2015.11.10 15:27
Oby góra nie urodziła myszy bo wtedy to załamka. Chodzenie na wybory minie się z celem.