Szczepienia: autyzm, paraliż, śmierć łóżeczkowa - zdjęcie
19.11.14, 12:45Szczepienia: autyzm, paraliż, śmierć łóżeczkowa (fot. media)

Szczepienia: autyzm, paraliż, śmierć łóżeczkowa

54

Prof. Maria Dorota Majewska, neurobiolog, rozmawiała z Beatą Falkowską z „Naszego Dziennika”.

Profesor powiedziała, że zgubnym wpływem szczepionek na dzieci zainteresowała się po publikacjach zachodnich badaczy. Wykazali oni, że szczepienia powodowały niekiedy u dzieci autyzm oraz inne choroby neurorozwojowe. Sama prof. Majewska zajęła się naukowo tym tematem i przeprowadziła badania nad biologią autyzmu.

Prowadzono badania kliniczne na dzieciach i przedkliniczne na zwierzętach. Okazało się, że podanie „oseskom szczurów iniekcji różnych dawek tiomersalu (z których jedna odpowiadała dawkom stosowanym u dzieci w szczepieniach) powodowało wiele anomalii neurorozwojowych: niewydolność ruchową, upośledzenie reakcji bólowych, nasilenie reakcji lękowych, zaburzenia interakcji społecznych, oraz istotne zmiany biochemiczne i neuropatologiczne w mózgu”.

Zmiany te, jak mówi prof. Majewska, odpowiadają zmianom obserwowanym u dzieci autystycznych – i jej zdaniem bez wątpienia niektóre z nich były wywoływane właśnie przez dawki stosowane w szczepionkach.

Badania uczonej i jej kolegów wykazały, że dzieci autystyczne mają „niewydolne mechanizmy eliminowania rtęci z tkanek”. Do tego miały też „naruszoną gospodarkę hormonalną i produkują nadmierne ilości sterydowych hormonów androgenów, co może być skutkiem ich zatrucia szczepionkową rtęcią”.

Profesor mówi, że od 1975 roku do 2012 roku wprowadzono w USA co najmniej 10 nowych szczepionek: i w tym czasie zachorowalność dzieci na autyzm wzrosła 100 razy.

Mówi też, że związek szczepień z autyzmem to nie jest hipoteza. Został już wielokrotnie potwierdzony. „Tylko w USA sądy przyznały prawie 3 miliardy dolarów odszkodowań za NOP-y (niepożądane odczyny poszczepienne) włączające encefalopatię poszczepienną, czyli autyzm. Jak ujawniają dane z VAERS (amerykańskiej bazy powikłań poszczepiennych), nie ma szczepionek bezpiecznych, każda może powodować NOP-y i zgony, choć niektóre wyróżniają się szczególną toksycznością. Dlatego Sąd Najwyższy USA zawyrokował, że „szczepienia są nieuchronnie niebezpieczne’” – mówi prof. Majewska „Naszemu Dziennikowi”.

Uczona mówi też, że odejście od szczepionek w żadnym razie nie prowadzi do złych efektów. „W USA i w Polsce w latach 1950-1960 po wprowadzeniu masowych szczepień przeciw polio szczepionkami zawierającymi żywe wirusy tysiące dzieci zostało sparaliżowanych, dziś to samo dzieje się w krajach Azji i Afryki. Współczesne statystyki z Niemiec, Holandii i innych krajów Europy Zachodniej, gdzie stosuje się 2-3 razy mniej szczepień niż w USA czy w Polsce i gdzie są one dobrowolne (a znaczny odsetek rodziców wcale nie szczepi), pokazują, że wskaźniki umieralności niemowląt są tam co najmniej 2 razy niższe niż w krajach intensywnie szczepiących. Badania pokazują też, że dzieci nieszczepione znacznie rzadziej chorują na różne choroby chroniczne, neurologiczne i neurorozwojowe” – wymienia.

System szczepień w Polsce jest zdaniem prof. Majewskiej bardzo wadliwy. Obciąża go nadmiar oraz zbyt wczesne podawanie szczepionek. Stosuje się ponadto szczepionki archaiczne, na przykład pełnokomórkową DTP z rtęcią oraz doustną przeciw polio – OPV – która zawiera żywe wirusy. Nie używa ich się już nigdzie w UE.

Pierwsza z nich może według uczonej powodować krztusiec i odpowiadać za liczne przypadki śmierci łóżeczkowej. Z kolei szczepionka OPV doprowadziła już do „setek tysięcy przypadków paraliżu na świecie”. Nie wiadomo, ile było ich w Polsce, bo dane na ten temat, jak mówi profesor, są ukrywane.

Czy szczepić więc dzieci? Prof. Majewska mówi, że nie udziela rodzicom takich porad. „Sama dziś niczym bym nie szczepiła własnego dziecka, najwyżej szczepionką WZW B przed pójściem do szkoły” – mówi „Naszemu Dziennikowi. A jeżeli rodzice chcą szczepić dzieci, to profesor proponuje im rozważyć „opóźnienie szczepień i stosowanie stosunkowo bezpieczniejszych szczepionek bez rtęci i adiuwantów”.

Całą rozmowę można przeczytać TUTAJ.

bjad/nasz dziennik

Komentarze (54):

anonim2014.11.19 12:59
A ja wolę mieć dziecko żywe i zdrowe :)
anonim2014.11.19 13:01
MrsMedi, jak zwykle - kłamiesz. No i pisz za siebie. A tak serio - to może obetnij mu stopki. Na pewno nie wpadnie pod samochód... w końcu lepiej jest miec dziecko bez stopek niż martwe pod TIRem?
anonim2014.11.19 13:10
CzePo, pijesz k'mnie? a jeśli tak, to wykaż PLZ róznicę w stwierdzeniu mym a MrsMe
anonim2014.11.19 13:17
Jest na rzeczy,nigdy nie brałam do głowy tych narracji o szczepieniach,starsza dwójka (obecnie 19 i 16lat)szczepiona zgodnie z kalendarzem szcz. co 2-3mc kolejne szczepienie,badanie przed,trochę zachodu ale taka rola.Trzeci (6 lat),lekarz informuje o sczep. nienachalnie ale jednak reklamuje szczep skojarzoną ,że za jednym razem,że mniejszy stres itp.KAŻDA matka to kupi (podwójnie bo skojarzona rzeczywiście jest odpłatna)Młody dostał i od razu jakby go czołg przejechał,spadek nastroju,temperatura,miał 2,5 roku z mówienia prostymi zdaniami przeszedł na wyrazy, sylaby,po tygodniu mononukleoza Nikt inny w domu i wokół nie chorował,horror.Lekarz w szpitalu zalecił powrót do karmienia piersią (wcześniej nocami się młody dokarmiał)Udało się ,Regres trwał przeszło 6 mc i tylko po minie zaprzyjażnionego lekarza-sąsiada widziałam jak było żle i jak się poprawiało.Dziś jest dobrze,ale wiem że biznes farmaceutyczny jest ważniejszy niż RZETELNE badania powikłań.Wiem.
anonim2014.11.19 13:39
Pani Agnieszka jak zwykle po powrocie z Księżyca. Nie ma zakażeń ospą czarną jest tylko ospa wietrzna która nie jest śmiertelna!
anonim2014.11.19 13:40
elzata sekciaro nie wierzysz ...tu oślico nie o wiarę idzie tylko informuje cię sekciaro naukowiec po dokonaniu badań i analiz!
anonim2014.11.19 14:06
Sprawa jest prosta - obojetne, czy szczepienia działają czy tez nie działają, czy zabijaja a mnoże nie zabijają... Nikt, żadne "państfo" ani zadna zgraja faszystowskich bydlaków nie jest właścicielem ludzi i ich dzieci - i nie może zmuszac ich do wstrzykiwania czegokolwiek. Ba, jeśli durnie zaszczepią swój pomiot na śmierć to czysty zysk. Bo trzeba byc mózgotrzepem, żeby zgadzać się na wstrzykiwanie dawki rtęci ponad sto razy wyższej niż dopuszczalna prawem dla dorosłych. Stety "szczepionkarze" popełniają przestępstwo kryminalne, nawet w świetle naszego niby-prawa. Będą za to wisieć, zgodnie z odpowiednimi paragrafami.
anonim2014.11.19 14:09
Agnieszka - znasz przypadek że w XXI wieku ktoś zmarł na ospę ??? Tylko bez konfabulacji proszę
anonim2014.11.19 14:09
Poza tym znam ludzi, którzy nie zaszczepili i jakoś dzieci mają zdrowe i żywe
anonim2014.11.19 14:11
Po trzecie dziwi mnie parcie państwa na szczepienia w sytuacji zezwolenia na zabijanie dzieci z wadami genetycznymi bądź zdrowe ale poczęte w wyniku gwałtu
anonim2014.11.19 14:19
CCani, przecie to takie oczywiste - banksterom zależy aby prosty lud zredukować, ogłupić i zatruć, coby nie mógł ich przepędzić. Głupom sprzedają jakiś kit, że to dla ich dobra... ale kto by w ściemy władzy wierzył. Przymus szczepień to czysty rasizm, to zbrodnicza eugenika.
anonim2014.11.19 14:36
Astar - zbiorowo to działa obecnie ogólna poprawa higieny a nie szczepienia
anonim2014.11.19 15:14
@Palki Polskie towarzystwo wakcymologiczne jest tak samo wiarygodne jak: - WHO w której ciałach doradczych do spraw szczepień zostali zatrudnieni pracownicy koncernów farmaceutycznych - PKW w kontekście ostatnich wyborów - PO ... i tu litania od ministra ds zegarków, pendolino czy organizacji wyborów
anonim2014.11.19 15:25
no tak a potem będzie chorować całe życie na choroby wszelakie
anonim2014.11.19 15:28
co za bełkot - drogi semiinteligencie Aster, przeciez jeśli szczepienia są skuteczne jak sądzisz to jakim cudem zaszczepieni moga sie zarażać od nieszczepionych? No i na czym polega zbiorowe działanie szczepień? Przecież chorowac powinni wyłącznie nieszczepieni. pałko, ludzie żyją coraz dłużej bo maja co żreć i sa podmyci. I to dłuższe życie budzi niepokój waadz. Stąd propaganda "eutanazji". Poza tym waadzom chodzi o to, aby niewolik pracował na nich mozliwie długo, ale żeby ich liczbe kontrolować. No i zeby był mozliwie głupi, ale nie za bardzo bo całkiem dureń daje małe zyski.
anonim2014.11.19 15:59
Ile razy można powtarzać te same kłamstwa? Było na ten temat setki badań i nie wykazano żadnego powiązania pomiędzy autyzmem a tiomersalem. Wykazano natomiast reakcje alergiczne na tiomersal. Dlatego od 2004 roku szczepionki dziecięce nie zawierają składników rtęciowych. Co się okazało? Wyeliminowanie rtęci ze szczepionek nie wpłynęło w żaden sposób na zapadalność na autyzm. Wniosek jest jeden: rtęć, a więc i szczepionki, nie miały tu nic do rzeczy. Wzrost liczby dzieci z autyzmem pomiędzy 1975 a 2012? Oczywiście zapomniała wspomnieć, że w roku 1992 zmieniła się definicja, przez co znacznie więcej chorób zaczęło podpadać pod autyzm. I stąd ten niby "wzrost", ale tak naprawdę żadnego wzrostu nie ma. Nawet mamy spadek. Śmierć łóżeczkowa z definicji nie ma znanej przyczyny, więc podawanie szczepionek jako powodu jest kolejnym kłamstwem. I dalsze kłamstwa. Holandia i Niemcy są przodownikami w szczepieniach. Niemalże 100% dzieci są zaszczepione, a 90% osób stosuje szczepienia, które u nas są fakultatywne. I jeszcze bujdy o paraliżach. Te wzięły się z fałszywych artykułów rozpuszczanych przez różne orgaznizacje Zielonych. Opierają się na występowaniu ostrego paraliżu wiotkiego. Problem w tym, że jest to objaw niespecyficzny występujący w zakażeniach dziesiątkami różnych wirusów i bakterii. Często też mylono polio z innymi chorobami(np. nodding disease). Wiele niezależnych instytucji badało te sprawy i nie znalazły żadnych powiązań pomiędzy paraliżami a szczepionkami. Oczywiście banda przygłupów dalej będzie prawić dyrdymały o rzekomej szkodliwości i jak to po co te szczepionki jak ludzie już nie chorują na szczepione choroby. Dlatego wrzucam infografikę, która pokazuje ilość zgonów z powodu różnych chorób w USA przed wprowadzeniem danej szczepionki. Może coś w mózgu drgnie w końcu http://www.forbes.com/sites/matthewherper/2013/02/19/a-graphic-that-drives-home-how-vaccines-have-changed-our-world/
anonim2014.11.19 16:39
@myslacyinaczej Zacznij myśleć a nie powtarzać głupoty. Badania są i to zarówno w Europie jak i USA. We Włoszech czy USA firmy farmaceutyczne wypłacają miliardy tytułem odszkodowań z tytułu NIP, tylko w polaczkowie lobby szczepionkowe ma się bardzo dobrze (zresztą jak wszystkie inne lobby - co potwierdzają ujawnione przypadki ministra od zegarków i inne). a co do samej Pani profesor - ona pokazuje (powołując się na badania o których barany twierdzą że ich nie ma) ze kalendarz szczepień jest do bani ... i można go zracjonalizować - przesuwając szczepienia w czasie a z innych rezygnując . Barańskie łby łżą (co nie dziwi) ze prof Majewska jest całkowicie przeciw szczepionkom (łżą jak zwykle zresztą )
anonim2014.11.19 17:05
Pałki, witaj w klubie. Taki wniosek
anonim2014.11.19 17:07
Nowakowska - a ci, co nie żyją dzięki szczepionkom to co mają powiedzieć kobieto ????
anonim2014.11.19 17:10
Ex - strzeliłeś sobie w protezę głowy. Jeśli nikt nie umarł, to znaczy że te szczepienie z tego powodu NIE SĄ POTRZEBNE
anonim2014.11.19 17:12
Anitka - to zaszczep się najnowszymi produktami Intela. pewne te najszybsze procki uchronią cię przed głupotą
anonim2014.11.19 17:21
Nowakowsko nooo, byliśmy nie tylko szczepieni. Również byliśmy bici, więzieni, zabijani, traciliśmy lata w niewoli zwanej Wojsko Ludowe, traciliśmy szanse na rozwój, wykształcenie, pieniądze a przede wszystkim byliśmy przerabiani na Człowieka Sowieckiego. Co Im się nawet "udało". masz rację, "jakoś" żyjemy. Poza tymi co nie zyją.
anonim2014.11.19 17:38
@CaminoCanis Ty głupi czy z zielonych? Wiele chorób już nie występuje w Europie nie dlatego, że się zawstydziły swojego postępowania i się schowały, tylko ponieważ wprowadzono szczepionki, co zahamowało przenoszenie i doprowadziło do ich wymarcia. Dlatego nie ma w Polsce przypadków Polio, a ospa jest ciekawostką wśród lekarzy i studentów medycyny.
anonim2014.11.19 18:04
Powielacie kretynizmu. To już nie głupota, to zbrodnia.
anonim2014.11.19 18:05
anno maryo, podanie dowolnemu, nawet dorosłemu, człowiekowi, dożylnie dawki rtęci 120x większej niż dopuszczalna z całą pewnością wywoła objawy zatrucia. Tym bardziej że u noworodków nie funkcjonuje bariera krew-mózg To elementarz wiedzy. Za takie "podanie" podajnik został by - gdyby podał dorosłemu - chwycony przez policję i ukarany przed Sądem. Więc śmieszne twierdzenia o "autyzmie" jakie głosisz są po prostu śmieszne. Siadaj, pała! Za tydzień poprawka.
anonim2014.11.19 18:48
anomaryo, golę się na ryju od dawna, kobietami interesuję się jeszcze dłużej (może za bardzo, same z tego kłopoty) co do rtęci (i glinu) toż to klasyczne neurotoksyny, więc ich wstrzyknięcie musi wywołac uszkodzenia oun. A tak się pechowo składa, że gross szczepionek jest zaprawianych metalami ciężkimi i innym syfem. pyta co je śmieszne... śmieszne je twierdzenie że podanie noworodkom dożylnie takiej dawki neurotoksyn mogłoby być nieszkodliwe dla rozwijającego się mózgu. Zgodnie z powszechnie przyjęta wiedzą medyczną musza wystąpić różne uszkodzenia oun, spektrum autyzmu doskonale tutaj pasuje. Oczywiście - są różne autyzmy, dziedziczne, hormonalne. Ale to są te "klasyczne", nieczęste. Poza tym - to producent specyfiku (nie leku, szczepionki to nie leki) musi udowodnic nieszkodliwość a nie ktokolwiek inny szkodliwość. pisząc o "uznanej publikacji" też się ośmieszasz - trudno o bardziej zachowawcze, przekupne i zdemoralizowane środowisko jak "naukowcy". Śp. Ludwik Pasteur mógłby cos o tym opowiedzieć, czyż nie?
anonim2014.11.19 19:08
Maszo, otóż nie są "wszyscy zdrowi". Pozwól że przypomne zapomniany nieco fakt, że większośc Polaków została naszczepiona wirusem białaczki. Potem ludzie myślą: "ten umarł, tamten umarł, młody był... wszyscy na raka, straszna śmierć." Zdrowia życzę.
anonim2014.11.19 19:21
@Anna Maria i inni kłamcy którzy twierdzą że nie ma dowodów http://forum.gazeta.pl/forum/w,17669,141736329,141736329,Wlochy_wygrane_odszkodowanie_za_autyzm_poszczepie.html
anonim2014.11.19 19:27
@Zerro A ty jak mantrę powtarzasz swoje idiotyzmy. Od 2004 roku w szczepionkach stosowanych u dzieci nie używa się rtęci. Nawet nie dlatego, że wywoływały autyzm. Było już dziesiątki badań na ten temat i wszystkie obalają ten mit. Tak, w szczepionkach jest glin. W ciągu 6-miesięcznego okresu szczepień wprowadza się łącznie 4mg glinu. Dla porównania w tym samym okresie z mlekiem matki dziecko przyjmuje 12mg glinu, 40mg w mlekach sztucznych a 120mg w mlekach sojowych, a jakoś się nie mówi, że picie mleka jakiegokolwiek prowadzi do upośledzeń umysłowych. Inaczej mówiąc dawki w szczepionkach są prawie żadne i na pewno nie wywołują efektów neurodegeneracyjnych Jeśli tak bardzo nie wierzysz naukowcom, to zrezygnuj ze wszystkich form leczenia, nie tylko ze szczepionek, bądź konsekwentny. Do tego przestań się odzywać na tematy o których nie masz absolutnie żadnego pojęcia. Uczynisz tym przysługę światu.
anonim2014.11.19 19:43
Alu, jeśli nie widzisz różnicy w przyjęciu metali z jedzeniem a dożylnie... sry, nie ma o czym pisać. Gimbazjum wyjaśnia wszystko... to może łyknij setkę wódki. Niby nic... co to dla dorosłego faceta. Dla odmiany wstrzyknij sobie, nie nie setkę. Wstrzyknij piątkę. Nie zapominajmy że niemowlę nie ma funkcjonującej bariery krew-mózg. nie zapominajmy, że dawka wstrzykiwana jest podana raptownie, w 10 sekund. Stężenie działające na mózg jest setki razy wyższe niż po codziennym mleczku. Poza tym kłamiesz pisząc jakoby obecnie szczepionki nie były konserwowane rtęcią. Są. Tu i teraz. Nawet jak nie piszą w składzie. Zasadniczo nie muszą wymieniac tego dodatku to i nie wymieniają. BTW nie widziałem żadnych "dziesiątków" "badań" "obalających". Właśnie ci udowodniłem, że jeśli "naukowiec" łże bezczelnie porównując mg z pożywienia z mg wstrzykiwanymi to robi to CELOWO. Nie może być aż takim idiotą. PS. zupełną ciekawostką jest wykryty - po raz kolejny - skład sterylizujący, kastrujący kobiety, w szczepieniach w 3świecie. Oczywiście debile wierzą święcie w słowa tych samych bandytów że "nasze" szczepionki są Okej. Wierzcie dalej. człowiek rozsądny po przyłapaniu łajdaków na łajdactwie nie będzie naiwny jak dziecię. człowiek rozsądny uzbroi się i rozpłata łeb bandytom gdy przyjdą go skrzywdzić.
anonim2014.11.19 20:27
Eh Zerro, jak zwykle głupota za głupotą. Przy opisie rodzajów pożywień użyłem słowa "przyjmuje" celowo. Inaczej, te dawki to jest ilość glinu, która trafia do krwioobiegu dziecka. Niestety jako osoba, która ma na bakier z nauką nie rozróżniasz słów "przyjmuje" i "spożywa". Dodatkowo nie wiesz, że glin jest mało toksycznym związkiem i daje efekty po długiej kumulacji spowodowanej np. niewydolnością nerek. Jest to związane z tym, że bariera krew-mózg jest w pełni rozwinięta jeszcze przed urodzeniem(badanie naukowców ze Stanford University z 2010r). Dawka 4mg w 6 miesięcy przy zdrowym układzie wydalniczym to jest nic. Jeśli jest problem z układem wydalniczym po prostu szczepionki się nie podaje. A tutaj masz listę ponad 100 badań obalających mit rtęci i autyzmu http://www.skepticalraptor.com/skepticalraptorblog.php/yes-autism-rate-rising-vaccines-caused-vaccines/ Enjoy A jeśli chodzi o te ukrywane związki i spiski to tutaj ci nic nie pomogę. Mogę ci jedynie polecić dobrego psychiatrę, on może będzie coś wstanie poradzić.
anonim2014.11.19 20:59
Szczepienie dziecka zaraz po urodzeniu to totalna głupota, to po prostu zafundowanie swojemu maluchowi zgonu albo rozłożonego na dłuższy okres albo bardzo szybkiego. Szczepionki zabijają, powodują tzw. śmierć łóżkową, alergie, autyzm, ADHD, upośledzenia umysłowe oraz bardzo poważne upośledzenia funkcji biologicznych w organizmie.Koncerny mają to w d..ie bo chodzi tylko o kasę, tak przy szczepieniu jak i później o ile dziecko przeżyje rodzice stają się automatycznie klientami i można z nich doić kasę a o to właśnie chodzi! Barany które szczepią własne dzieci to kretyni dokładnie zmanipulowani przez media to ludzie którzy nie używają własnego rozumu bo i po co skoro koncerny za nich myślą. Dawniej nie było szczepień na WZWB i co? Żyjemy? Dzisiaj ładuje się np. BCG w dużych ilościach i co? Zachorowalność na gruźlicę spada? Ludzie szczepieni BCG zapadają na gruźlicę! W USA nigdy nie szczepiono na gruźlicę i zachorowalność spada! Rok 2011 dziecko rodzi się z osłabioną odpornością. Ładują w niego BCG. Umiera na gruźlicę. Sprawa była bardzo głośna swego czasu! Znam dużo takich przypadków nawet z własnego otoczenia. Teraz żałują szczepień ale już za późno. Siostra np. zaszczepiła 1 syna przeciwko influenzae co przeszła zaraz po szczepieniu to trudno uwierzyć. Jej pierwszy miał szczepienia zalecane dzisiaj jest silnym alergikiem, ma zapalenie skóry że o różnych infekcjach z byle powodu nie wspomnę. Drugi nie miał szczepień i nie ma najmniejszych problemów zdrowotnych! Żaden baran nie powie mi że szczepienia są dobre. Dawniej prawie wszyscy przechodzili odrę, świnkę ,szkarlatynę i żyją uodpornieni na całe życie! A dzisiaj? Pokolenie wyniszczonych kalek przez głupotę własnych rodziców! A już pisanie że to szczepienia wyeliminowały choroby to totalna głupota! Standard życia i higiena barany do tego się przyczynił a nie szczepienia!!!
anonim2014.11.19 21:07
@alucard A które to niby szczepionki w Polsce nie zawierają rtęci? I czy takie stosuje się w szpitalu kiedy zaraz po urodzeniu ładuje się w szkraba dawkę rtęci 1000 krotnie przekraczającą dopuszczalne normy dla dorosłego? Wiesz że dziecko po urodzeniu nie ma wykształconej bariery krew - mózg i wszystkie syfy lądują w jego głowie? Ze znajomych lekarzy żaden nie szczepił dzieciaka. Znajoma żony pracuje w sanepidzie. Ona i jej znajomi unikają szczepień jak ognia. Nie pisz kłamstw o braku rtęci w szczepionkach bo albo jesteś durniem omamionym przez pazernych urzędasów od lecznictwa albo masz w tym interes żeby okaleczać a nawet uśmiercać niewinnych ludzi!!!
anonim2014.11.19 21:17
Alucard - czy do ciebie nie docierają oczywiste oczywistości ??? Jeśli płacę co miesiąc prawie 200 stówy na NFZ to czemu mam nie mieć prawa wydawać tej kasy jak chcę. gdybyś napisał, że składki zdrowotne winny być dobrowolne to bym zrozumiał. Ale ty jedziesz z tym koksem jak stary, dobry lewak
anonim2014.11.19 21:19
Ex a po co mu ma być potrzebne. Żeby zdzierał niepotrzebnie szkliwo ???
anonim2014.11.19 21:28
@antaf To nie agresja i skrajność tylko stwierdzenie faktów i tego jak niektórzy są bardzo odporni na myślenie przez co wyrządzają niepodważalną krzywdę nie tylko swoim bliskim ale również sobie!
anonim2014.11.19 22:30
@mniemanologia No niestety, są i to nie tylko w Polsce! Na dobry początek: http://prawdaxlxpl.wordpress.com/aktualnosci-2/profesor-maria-dorota-majewska-szkodliwosc-szczepien/ resztę sobie znajdziesz chyba że standardowo napiszesz że "nie bo nie"
anonim2014.11.19 22:56
@marekmar Szczepionki nie wywołują śmierci łóżeczkowej(w samej definicji tego przypadku masz odpowiedź), autyzmu(wcześniej znajdziesz link do listy ponad 100 prac na ten temat), ani ADHD(nawet nie wiem skąd żeś wziął taki idiotyzm). Przypadli reakcji alergicznych po usunięciu tiomersalu ze szczepionek są minimalne i mają łagodny przebieg. Jeśli myślisz, że koncerny farmaceutyczne robią na tym kasę to grubo się przestrzeliłeś. Firmy farmaceutyczne nie są święte i trzepią kasę na nieszczęściu, ale akurat nie na szczepionkach ku twojemu konspiracyjnemu niezadowoleniu. Dawniej też nie było radio i chemioterapii, antybiotyków, sprzętu diagnostycznego, profesjonalnej chirurgii, aseptyki i antyseptyki, karetek, diagnostyki laboratoryjnej i wielu innych rzeczy. I ciągle żyjemy. Tylko, że lepiej i 2 razy dłużej niż sto lat temu. Współczynnik umieralności niemowląt przed wprowadzeniem szczepionek wynosił 60 na 1000. Po tym zaczął spadać i teraz wynosi 20 na 1000. Wprowadzanie szczepionek w krajach rozwijających się zmniejsza umieralność dzieci poniżej 5r.ż. o 25%. Wiele chorób został zeradykowanych na terenie Europy. To są fakty i jest ich znacznie więcej. Tworzenie oceny na pojedynczych przypadkach jest czystym debilizmem Same powikłania śmiertelne błonicy przed wprowadzeniem szczepionek przewyższają wszystkie powikłania od wszystkich szczepionek razem wziętych, więc wcale tak różowo jak opisujesz to nie było, ale zapewne brakuje ci wiedzy po prostu. Składy szczepionek są dostępne w internecie. Sprawdź sobie ile szczepionek(aktualnych, nie starych serii) zawiera rtęć, a potem pisz. Póki co wykazujesz się zerową wiedzą. Tak samo z barierą krew-mózg. Badania naukowców ze Stanford University z 2010r. pokazały, że bariera krew-mózg jest w pełni rozwinięta już przed urodzeniem. A powoływanie się na znajomych lekarzy możesz sobie pomiędzy włożyć. Uwierz mi znam ich znacznie więcej, zarówno takich na wysokich stanowiskach, prowadzących badania naukowe, zajmujących się dziećmi, jak i zwykłych POZ-owców Jednym zdaniem powściągnij tyłek i przestań pisać głupoty, bo jeszcze ktoś nieopatrznie uwierzy w te bzdury
anonim2014.11.19 22:56
@marekmar Szczepionki nie wywołują śmierci łóżeczkowej(w samej definicji tego przypadku masz odpowiedź), autyzmu(wcześniej znajdziesz link do listy ponad 100 prac na ten temat), ani ADHD(nawet nie wiem skąd żeś wziął taki idiotyzm). Przypadli reakcji alergicznych po usunięciu tiomersalu ze szczepionek są minimalne i mają łagodny przebieg. Jeśli myślisz, że koncerny farmaceutyczne robią na tym kasę to grubo się przestrzeliłeś. Firmy farmaceutyczne nie są święte i trzepią kasę na nieszczęściu, ale akurat nie na szczepionkach ku twojemu konspiracyjnemu niezadowoleniu. Dawniej też nie było radio i chemioterapii, antybiotyków, sprzętu diagnostycznego, profesjonalnej chirurgii, aseptyki i antyseptyki, karetek, diagnostyki laboratoryjnej i wielu innych rzeczy. I ciągle żyjemy. Tylko, że lepiej i 2 razy dłużej niż sto lat temu. Współczynnik umieralności niemowląt przed wprowadzeniem szczepionek wynosił 60 na 1000. Po tym zaczął spadać i teraz wynosi 20 na 1000. Wprowadzanie szczepionek w krajach rozwijających się zmniejsza umieralność dzieci poniżej 5r.ż. o 25%. Wiele chorób został zeradykowanych na terenie Europy. To są fakty i jest ich znacznie więcej. Tworzenie oceny na pojedynczych przypadkach jest czystym debilizmem Same powikłania śmiertelne błonicy przed wprowadzeniem szczepionek przewyższają wszystkie powikłania od wszystkich szczepionek razem wziętych, więc wcale tak różowo jak opisujesz to nie było, ale zapewne brakuje ci wiedzy po prostu. Składy szczepionek są dostępne w internecie. Sprawdź sobie ile szczepionek(aktualnych, nie starych serii) zawiera rtęć, a potem pisz. Póki co wykazujesz się zerową wiedzą. Tak samo z barierą krew-mózg. Badania naukowców ze Stanford University z 2010r. pokazały, że bariera krew-mózg jest w pełni rozwinięta już przed urodzeniem. A powoływanie się na znajomych lekarzy możesz sobie pomiędzy włożyć. Uwierz mi znam ich znacznie więcej, zarówno takich na wysokich stanowiskach, prowadzących badania naukowe, zajmujących się dziećmi, jak i zwykłych POZ-owców Jednym zdaniem powściągnij tyłek i przestań pisać głupoty, bo jeszcze ktoś nieopatrznie uwierzy w te bzdury
anonim2014.11.19 23:11
BTW trzeba byc megadebilem, żeby twierdzic, że mała liczba zgonów (z przyczyn naturalnych, nie morderstw) noworodków jest dobra. Selekcja jest niezbędna. Inaczej niedługo bedziemy w takiej sytuacji jak Żydzi Ortodoksyjni z izraela robiący przed ślubem badania genetyczne czy potomstwo bedzie jako-tako zdrowe.
anonim2014.11.19 23:17
hey semiinteligenci... dlaczego z uporem maniaka nie doliczacie do skutków szczepień epidemii chorób autoimmunologicznych? cukrzycy, astmy, lemingozy, stwardnienia rozsianego, gimbazy mózgu, chorób serca od chronicznego stanu zapalnego? Albo epidemii raka? To stwierdzone fakty. osobiście wolę wykorkować na "błonicę" niż wyć miesiącami będąc zżeranym przez raka. Ale - co kto lubi.
anonim2014.11.19 23:21
@Zerro To co piszesz jest tak samo prawdziwe jak informacja, że u rekinów nie występują nowotwory
anonim2014.11.19 23:42
@alucard Tak, tak oczywiście masz rację i niech ci tam będzie nie będę się kopał z koniem fakty są ogólnie dostępne kto chce na pewno zastanowi się 5 razy zanim pozwoli podać swojemu dziecku "zastrzyk". Każdy ma wybór i ponosi za to konsekwencje! Co do mojej wiedzy również nie zamierzam cię przekonywać, po prostu jak pisałem, wiem bardzo dużo, może nawet ze źródeł o których tobie nawet się nie śniło! Dlatego uważam że to tylko kwestia czasu kiedy prawda zacznie konkretnie wyłazić na wierzch, coraz więcej naukowców "wyłamuje" się z lobby szczepionkowego. Szkoda tylko że tyle niewinnych dzieciaków będzie musiało ponieść (i ponosi) konsekwencje czyjejś pazerności, bogactwa i totalnej degrengolady moralnej! Pociecha tylko taka że nie ujdą sprawiedliwości Bożej! I na koniec, bo prawdą to ty nie grzeszysz, po prostu kłamiesz: https://kefir2010.wordpress.com/2014/10/07/miliardy-dolarow-dochodu-ze-szczepionek-i-klamstwa-farmaceutycznych-trolli/
anonim2014.11.20 10:52
Autyzm jako choroba pojawił się po wprowadzeniu szczepień. Lekarze masowo nie szczepią swoich dzieci.
anonim2014.11.20 13:05
@marekmar Tak, fakty są ogólnie dostępne, ale nie wiedzieć czemu ignorujesz je. Dla przykładu artykuł który przytoczyłeś. Szczepionki stanowią niecałe 1,5% dochodu firm farmaceutycznych. Leczenie chorób przed którymi szczepionki chronią przyniosłoby im znacznie więcej pieniędzy np. w Ameryce przed szczepieniami na ospę wietrzną było prawie 5 milionów zachorowań rocznie. Sama ta choroba i jej powikłania dawałaby im przychody wielokrotnie większe. Dodatkowo skutki uboczne nie są leczone z kieszeni państwa lub pacjenta. W Ameryce jest utworzony specjalny fundusz, na który firmy farmaceutyczne wpłacają 0,75c od szczepionki i pokrywa koszta związane z leczeniem powikłań. Tak samo jest w innych krajach. Poza tym każda procedura medyczna niesie ze sobą ryzyko powikłań. W przypadku szczepionek są tak rzadkie, a korzyści tak ogromne, że naprawdę trzeba być mocno ograniczonym aby gadać bzdury jak twoje. Widzę, że się lubujesz w kłamstwach i manipulacjach. I jak ci idzie przeglądanie składów najnowszych serii szczepionek?
anonim2014.11.20 14:22
@konekp Trzeba być skończonym debilem żeby twierdzić że związku pomiędzy szczepieniem a autyzmem nie ma. Sądy w cywilizowanych krajach związek jednak widzą i na podstawie badań wydają wyroki. Na tej podstawie państwo płaci za powikłania takie jak autyzm... http://forum.gazeta.pl/forum/w,17669,141736329,141736329,Wlochy_wygrane_odszkodowanie_za_autyzm_poszczepie.html
anonim2014.11.20 14:39
@Wojciech_Polak Tutaj znajdziesz listę ponad 100(a i to nie są wszystkie) badań naukowych pokazujących brak związku pomiędzy autyzmem a szczepionkami napisanymi przez ponad 250 lekarzy. Ale ty wolisz powoływać się na orzeczenie prowincjonalnego sędziego bez żadnej wiedzy medycznej na temat jednego przypadku. Trzeba być skończonym debilem, aby pisać takie teksty.
anonim2014.11.20 15:02
Te ałtoryteciki paramedyczne są po prostu do wymiany, podobnie jak PKW (no przecież PKW nie może się mylić) czy cały (nie)rząd PO. Odszkodowanie zostało przyznane po przeprowadzeniu niezależnych badań (niezależnych od koncernów medycznych). W USA też są badania i też wypłacają miliony odszkodowań http://www.dzieci.org.pl/forum/szczepienia/sad-w-usa-potwierdza-ze-szczepionka-mmr-spowodowala-autyzm/ tylko w murzyńskim polaczkowie mamy znachorów finansowanych przez koncerny medyczne i całą rzeszę pożytecznych debili, którzy czy to za kasę, czy za darmo, czy z czystej głupoty piszą brednie że związku nie ma. Ot taka murzynkowatość, dno i 5 netrów mułu czy też chuj, dupa i kamieni kupa zamiast państwa - cytując klasyków
anonim2014.11.20 16:01
Flachacha! Drogi "Alukardzie"... wiesz co odparł niejaki Einstein jak mu przyniesiono news, że wielka ciżba, stu naukowców z niemiec napisało List-dowód że "jego" teoria jest "z dupy"? Odparł krótko - jakby była fałszywa, wystarczyłby jeden [naukowiec].
anonim2014.11.20 17:44
@mniemanologia Obiektywne? Jeżeli nie będziesz chciała poznać prawdy i na spokojnie nie przeanalizujesz wszystkich dostępnych materiałów za i przeciw to co dla ciebie będzie wykładnikiem obiektywności? Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniach uważam że źródła np https://kefir2010.wordpress.com/2013/09/13/to-nie-szczepienia-spowodowaly-wygasniecie-epidemii-poznaj-fakty/ https://kefir2010.wordpress.com/2014/11/12/szczepienia-to-eugenika-w-bialych-rekawiczkach-szokujaca-baza-danych/ http://prawdaxlxpl.wordpress.com/aktualnosci-2/profesor-maria-dorota-majewska-szkodliwosc-szczepien/ http://puzzli-niesforna-garsc.bloog.pl/id,333087932,title,Znakomity-wyklad-drnmed-Jerzego-Jaskowskiego-dotyczacy-szkodliwosci-szczepien,index.html?smoybbtticaid=613d6a http://www.vaccinationcouncil.org/wp-content/uploads/2012/07/IMC-1.pdf i wiele, wiele innych są jak najbardziej obiektywne. Na samym pubmedzie jest ponad 4000 artów o szkodliwości rtęci na organizm żywy! Sądzisz że taki pubmed opublikuje arta z badań niezależnych? Obecnie na pewno nie. To tak jakby GW albo portal Agnosiewicza zaczęły publikować arty pochwalające KK albo potwierdzające istnienie Boga. Nie neguję rzetelności niektórych publikacji na pubmedzie czy samego portalu po prostu uważam że póki co na pewno nie opublikują badań nad szkodliwością szczepień. Nie te czasy i za mało naukowców jeszcze wyłamało się z korporacyjnych macek. Pewnie za jakiś czas wszystko się zmieni ale jak pisałem szkoda tych dzieciaków które do tej i tamtej pory zostaną okaleczone albo stracą życie. Ty też masz wybór. Możesz szczepić lub nie na efekty długo nie będziesz pewnie czekać. Nie wiem czy jesteś matką czy dopiero będziesz ale życzę ci mądrego i rozsądnego wyboru dla dobra twoich bliskich i przede wszystkim samej siebie :))
anonim2014.11.20 19:39
@anna maria A choćby u prof. Majewskiej albo dr.Jaśkiewicza. No ale pewnie jak opublikuje je GW albo inne nawiedzone lewe medium to wtedy staną się jak najbardziej obiektywne, co nie?
anonim2014.11.20 19:39
@anna maria A choćby u prof. Majewskiej albo dr.Jaśkiewicza. No ale pewnie jak opublikuje je GW albo inne nawiedzone lewe medium to wtedy staną się jak najbardziej obiektywne, co nie?
anonim2014.11.21 0:08
@Anna Maria Należysz do oszołomów którzy piszą kłamstwa za kasę czy robisz to za darmo? Piszesz " i co z tego że " odpowiadając napiszę dwie rzeczy : "ani gówno ", a po drugie twoja pogarda dla faktów poraża i przytłacza. Po trzecie - wyroki są poprzedzone rzetelnym, naukowymi a przede wszystkim niezależnymi badaniami i dowodami. I na tej podstawie sędzia orzekł jak w sentencji. Wyroki są dostępne i dowody również. To też masz w dupie i napiszesz " i co z tego"?
anonim2014.12.5 14:49
Cóż za nowość! Najwyraźniej Fronda.pl nie ośmieszyła się jeszcze wystarczająco, więc teraz wspiera niedouczonych oszołomów propagujących mit o szczepieniach powodujących autyzm, księgosusz, telepanie się lewej ręki i co tam chcesz jeszcze. Czekam, aż na frondzie.pl zaczną pojawiać się wywiady z członkami Stowarzyszenia Płaskiej Ziemi oraz wynalazcami perpetuum mobile.