Bardzo dziwne! Beatyfikacja abp. Sheena odłożona - zdjęcie
04.12.19, 10:30

Bardzo dziwne! Beatyfikacja abp. Sheena odłożona

26

Za niecałe 3 tygodnie miało dojść do beatyfikacji abp. Fultona Sheena. Jak się okazuje, znalazło się kilku dawnych wrogów biskupa, którzy rzucili na niego cień, "by wierni wiedzieli, że nie ma zarzutu dot. ewentualnego molestowania nieletnich". W związku z tym sprawa beatyfikacji tego niezwykłego duchownego, została odłożona.

 

- Życie abp. Fultona Sheena zostało dokładnie i pieczołowicie zbadane, potwierdzone przez Watykan jako wzór do naśladowania. Znalazło się kilku dawnych wrogów biskupa, którzy rzucili cień na Sheena "by wierni wiedzieli, że nie ma zarzutu dot. ewentualnego molestowania nieletnich". - pisze na Twitterze ks. Daniel Wachowiak

 

 

PUBLIKUJEMY pełne tłumaczenie komunikatu przekazanego w tej sprawie przez diecezję Peoria:

 

Biskup Daniel Jenky C.S.C., ordynariusz diecezji Peoria, z głębokim żalem zawiadamia, że został poinformowany przez Stolicę Apostolską o przełożeniu beatyfikacji Fultona Sheena.

18 listopada 2019 r. diecezja Peoria otrzymała formalne powiadomienie o tym, że papież Franciszek zaaprobował beatyfikację Fultona Sheena, która miała się odbyć 21 grudnia tego roku. Jednakże 2 grudnia Stolica Apostolska zadecydowała o przełożeniu daty beatyfikacji na wniosek kilku członków Konferencji Biskupów, którzy poprosili o dalsze zbadanie [sprawy]. W naszej obecnej sytuacji istotne jest, aby wierni wiedzieli, że nigdy nie został sformułowany, ani w przeszłości, ani obecnie, żaden zarzut przeciwko Sheenowi dotyczący ewentualnego molestowania nieletnich.

Diecezja Peoria zauważa, że życie Fultona Sheena zostało dokładnie i pieczołowicie zbadane. Na każdym etapie zostało dowiedzione, że stanowił on przykładny wzór chrześcijańskiego życia; był wzorem przewodnictwa w Kościele. Nigdy jego życie w cnocie nie zostało zakwestionowane.

Arcybiskup Sheen znany był ze swojego osobistego przywiązania do codziennego nabożeństwa Godziny Świętej w obecności Najświętszego Sakramentu. Czerpiąc siłę ze swego osobistego życia modlitewnego, Fulton Sheen konsekwentnie demonstrował olbrzymią odwagę w stawianiu czoła wyzwaniom naszego społeczeństwa. Był bardzo znany ze swej śmiałości w głoszeniu Ewangelii w radiu i telewizji, w obliczu naszej zsekularyzowanej kultury. Ten sam duch odwagi i śmiałości towarzyszył mu jako biskupowi w głoszeniu prawdy, w obronie wiary i Kościoła.

Ponieważ kilku członków Konferencji Biskupw poprosiło o opóźnienie [beatyfikacji], diecezja Peoria jest pewna, że cnotliwe życie arcybiskupa Sheena zostanie raz jeszcze udowodnione. Biskup Jenky nie ma wątpliwości, że każde dodatkowe badanie jeszcze dobitniej dowiedzie tego, iż Fulton Sheen jest godzien beatyfikacji i kanonizacji. Diecezja Peoria nie wątpi w to, że Fulton Sheen, który za życia doprowadził tak wiele dusz do Jezusa Chrystusa, zostanie uznany za wzór świętości i cnoty.

Ten rozwój sytuacji jest szczególnie niefortunny z uwagi na fakt, że wciąż spływają informacje o wielu cudach, jakie dokonały się za wstawiennictwem Sheena. Kilka cudów zostało zgłoszonych już po ogłoszeniu daty beatyfikacji dwa tygodnie temu. Jest to bez wątpienia dodatkowy dowód dla osób szczerze wierzących w proces [beatyfikacyjny], że cuda te zostaną w przyszłości przypisane wstawiennictwu czcigodnego Sługi Bożego Fultona Sheena.

Biskup Jenky jest głęboko zasmucony tą decyzją. W szczególności martwi się tym, że wiadomość ta przygnębi wielu wiernych, którzy mają nabożeństwo do Sheena. Ordynariusz Peorii jest głęboko przekonany o wielkiej świętości czcigodnego Sługi Bożego Fultona i żywi pewność, że arcybiskup Sheen zostanie beatyfikowany. Biskup Jenky jest zdeterminowany kontynuować proces beatyfikacyjny, lecz nie została podana żadna nowa data beatyfikacji.

Diecezja Peoria powstrzyma się na razie od dalszych komentarzy na ten temat. 

 

źródło: absheen.pl

Komentarze (26):

didi2019.12.13 22:50
Precz z komuną!!!!!!!!!!!!!!!! a piekło już się boi ze swymi współpracownikami. Chwała Jezusowi w Eucharystii!!!!!!!!!!!
Katolik2019.12.4 23:09
Tak zwani się, Wierzący którzy mówią że wierzą w Boga (jakiego?) ale w jego przykazania już nie, tu to tacy są prześladowcami. Do kościoła nie chodzą a bluzgają na Kościół, wiernych, i księży których sam Bóg ustanowił. Księży, wkładają do jednego worka razem z marginesem czarnych owiec, bo to margines a wielu jest dziś napełnionych Duchem Św. naprawdę świętych i prawych księży, co w obronie wiary są prześladowani i życie swoje oddają. Wielce się zdziwią słysząc "Nie Znam Was", Idźcie Precz W Ogień Piekielny". Na zdrajcy co Boga odrzucił i wymyślił własnego bożka, ciąży większa wina niż na wrogu który Boga nie poznał. Obyście się czym prędzej opamiętali bo nie znacie dnia ani godziny. Szczęść Wam Boże
Ryszard2019.12.4 20:05
ZWYKLE TAK JEST, ŻE IM WIĘKSZY ŚWIĘTY , TYM WIĘKSZE KŁODY RZUCAJĄ POD NOGI ! POMIOTY DIABELSKIE CHCĄ JAK NAJDŁUŻEJ TO ODCIĄGNĄĆ W CZASIE! NIE UDA SIĘ IM ! ALE TO MOŻE I DOBRZE, ŻE DOKŁADNIE SPRAWDZĄ, NIE BEDZIE PRZYNAJMNIEJ ZBĘDNEGO GADANIA!
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.12.4 22:53
Jesteś religianckim poje.bem.
Katolik2019.12.4 23:06
Rysiu i 100 twoich samorodnych klonów, czy ty jesteś głupi? Czy masz manię niższości i musisz w szpilkach chodzić albo wielkie auto posiadać? Nie krytykuję twoich wpisów mimo że dalekie są od ideału i powtarzasz paplaninę, lecz zamiary masz dobre i cel zbożny ale mógłbyś pisać normalnie jak człowiek, używając wielkich liter tylko wtedy, gdy jest to na miejscu, bo tak robisz idiotów również z tych, których wspierasz- podobnie jak Czerwona Zaraza. Szczęść Boże
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.12.4 17:03
Ilu pedofilów ukrył Sheen?
Ryszard2019.12.4 20:23
Aha, jesteś ciekawy, czy ciebie pedałku tam nie ma ! Pytaj go, podnies z grobu? A WIESZ, ŻE NA GŁUPIE PYTANIE NIE MA ODPOWIEDZI! LUB GŁUPIEMU ODPOWIADA SIE TYM SAMYM TONEM, CO PYTANIE!
Michał Jan2019.12.4 13:46
Dajcie mi księdza, a molestowani zawsze się znajdą. Świadków ci u nas nie brak. Andrzej Wyszyński jeszcze bardziej wiecznie żywy, jak sam Lenin.
Ryszard2019.12.4 20:27
JANIE, Ten system stosowali stalinowcy i SB w Polsce ! Mówili: dajcie człowieka, a paragraf na niego się zawsze znajdzie ! Czyżbyś coś miał współnego ?
and1232019.12.4 13:41
Wszędzie w komentarzach czerwona zaraza. Po co zaglądacie tutaj. Macie pewnie jakieś swoje media z Urbanem czy tam innymi marksistami to tam sobie komentujcie we własnym towarzystwie. Porządnych ludzi nie interesują wasze wymiociny intelektualne.
Beno2019.12.4 12:56
Fałszowanie prawdy i stawianie sobie własnych, a nie Bożych celów, to największe grzechy Kościoła.
TAK Z INNEJ BECZKI.....2019.12.4 12:07
z twarzy taki trochę "lawendowy"...
andrzejhahn32019.12.4 11:20
skoro wy katole robicie z nierobow koscielnych swietych to wszyscy kloszardzi sa tez swietymi
Michał Jan2019.12.4 13:44
Zmień zatem ksywkę na "arcy-święty".
Katolik2019.12.4 14:09
Nie zabieraj głosu jeśli masz Nas obrażać. My Katolicy nie pozwolimy sobie na to i zgłosimy te twoje chamskie i ordynalne wpisy do policji i prokuratury oraz ministerstwa. Abp. Sheen pozostaje dla nas świętym bo wskrzesił niemowlę.
andrzejhahn32019.12.4 18:45
czekam ciemny zacofany katolu
Ryszard2019.12.4 20:17
andrzeju, L.Kellerze ! .....dumny ...g...ju! KTO TU JEST CIEMNY I ZACOFANY??? NIE WIDZISZ? PRZECCIEŻ TO TY PEDAŁKU! Zauważ ! Napisałeś 4 wyrazy, w tym 3 wyrazy obelgi! OT, CO! ZNALAZŁ SIĘ HAHN- INTELIGENT SZPAGATOWY Z POMPKĄ W D.....!
Ryszard2019.12.4 20:09
hahnie ! Co ja czytam? czyżbyś i ty chciał być tym świetym, jako kloszard? No to się weź do nawracania siebie! Przestań pedałować, bluźnić i obrażać itp.! Wszystko dla ludzi!
słuchajcie na YouTub kazań Fulton Sheena 2019.12.4 11:10
zły mąci, widocznie Abp Sheen jest mu bardzo niewygodny. Módlmy się o wstawiennictwo Abp Fulton Sheena, bo choć jeszcze nie ogłoszony, to wielki święty Kościoła
XYZ2019.12.4 10:42
Lepiej dokładnie sprawdzić by kolejny Banaś nie został wybrany.
GłebokieRozmyślaniaOGołychKlerykachZPołykiem2019.12.4 10:27
Na zdjęciu ten arcy-kleruch oblizuje sobie palce, a może nawet je ssie. Czy to jest normalne zachowanie przy pozowanym zdjęciu studyjnym? Pewnie klero-zbok nie był w stanie powstrzymać się nawet do zdjęcia od natrętnego odruchu ssania czegoś sztywnego. Z braku kleryka w pobliżu, obciągał sobie paluchy z zaślinieniem. Co za obleśny staruch.
K.K.2019.12.4 11:25
Twój nick mówi bardzo wiele o tobie. Skoro w ten sposób się przedstawiasz, to cała wypowiedź jest tylko wyparciem tego, co tobie samemu chodzi po głowie. Znana w psychologii postawa przypisywania innym własnych problemów. Lecz się chory człowieku.
Michał Jan2019.12.4 13:48
Dla ścisłości: nie wyparcie, ale projekcja.
K.K.2019.12.4 14:03
Najpierw wyparcie z siebie, a następnie projekcia na innych.
Katolik2019.12.4 9:54
Nie bójcie się bracia, świętego Jana Pawła również oskarżano o podobne przestępstwa.
Andrzej 2019.12.4 9:52
Święci zawsze rodzili się w bólu. Bądźmy dobrej myśli i czekajmy na rychłą beatyfikację.