Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast opublikował na swoich stronach internetowych wytyczne dot. realizacji podpisanego przez prezydenta Joe Bidena dekretu o ochronie praw społeczności LGBT. HUD wprowadza przepisy, które mają szczególnie chronić interesy ludzi LGBTWTF.

Departament zapewnia, że zadba, by nikt wynajmując bądź kupując mieszkanie czy dom nie był dyskryminowany ze względu na rasę, kolor skóry, pochodzenie narodowe, religię, płeć, status rodzinny, niepełnosprawność i przede wszystkim „tożsamość płciową” oraz orientację seksualną.

- „HUD jest zaangażowany w badanie naruszeń ustawy Fair Housing Act przeciwko wszystkim osobom bez względu na ich orientację seksualną lub tożsamość płciową” – zapewnia Departament.

Naruszeniem zakazu dyskryminacji jest w jego ocenie np. prośba właściciela bloku, aby kobieta „zmiennopłciowa” w częściach wspólnych posesji była ubrana w damską odzież. Innym przykładem podanym przez HUD jest odmowa pożyczki mieszkaniowej parze homoseksualnej.

W Departamencie ma powstać biuro dedykowane osobom poszkodowanym, które będą mogły złożyć skargę na dyskryminację.

Przepisy te jasno wskazują, że mniejszości seksualne w Stanach Zjednoczonych nie podlegają już równym prawom z resztą społeczeństwa, ale zajmują pozycję zdecydowanie uprzywilejowaną.

kak/nczas.com