02.09.19, 13:45

Świetny ruch! Polska może razem z Grecją walczyć o reparacje od Niemiec

Niezwykle ważny ruch Prawa i Sprawiedliwości. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i szef sejmowego zespołu ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk spotkali się dziś z szefem parlamentu Grecji. Tematem było powołanie zespołu międzyparlamentarnego ds. reparacji wojennych od Niemiec.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy marszałka Sejmu Grecji, przebywającego w Warszawie w związku z obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jak poinformował Mularczyk, Konstantinos Tasoulas:

Jest żywo zainteresowany sprawą reparacji wojennych i nasze spotkanie dotyczyło ustalenia na jakim etapie w tej sprawie są Grecja i Polska oraz złożeniu wspólnej deklaracji współpracy, w szczególności w przyszłej kadencji, między parlamentami polskim i greckim”.

Dodał, że Grecy są zainteresowanie współpracą z Polską w tej kwestii, również jeśli chodzi o powołanie wspólnej grupy parlamentarnej, która będzie się zajmowała tą tematyką na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Dalsze rozmowy mają być prowadzone po wyborach.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

arbiter elegantiarum2019.09.2 19:41
Za robotę się lepiej weźcie. Może być razem z Grecją.
MYMŁON2019.09.2 15:25
No więc - co Polska ma robić?? - Upominać się!!! A co jej to da??? - NIC !!!!!
szcze na PiS i rydzyka2019.09.2 13:57
A kiedy rozmowy Terleckiego i Mularczyka ze stroną niemiecką? bo jak na razie PiS jedynie krąży wokół tematu na potrzeby kampanii wyborczej!
Lolas2019.09.2 15:02
Mucha cię osrała mili cjanciku. UB SB jeden ch...
DulcyneaSzambomajsterCzaskośGejRabiejDoDymisji!!!2019.09.2 13:50
No dobra, a co tam u dwóch warszawskich szambonurów? Szambomajster Trzaskowski odetkał już rurę? A może wice gej Rabiej da radę?