Świdnik: Mężczyzna podpalił się przed budynkiem sądu - zdjęcie
07.11.19, 12:35Fot. Edward Kimmel via Flickr, CC BY-SA 2.0

Świdnik: Mężczyzna podpalił się przed budynkiem sądu

8

W Świdniku przed gmachem sądu podpalił się dziś 49-letni mężczyzna. Służbom nie udało się do tej pory ustalić, co było powodem tego desperackiego czynu.

Całe zajście miało miejsce dziś rano. Mężczyzna przyniósł ze sobą łatwopalną substancję, którą się oblał oraz podpalił bez słowa.

Gdy ba miejscu pojawiła się policja, mężczyzna zdejmował z siebie płonącą odzież. Udzielono mu pierwszej pomocy i przewieziono do szpitala.

Odniósł obrażenia, ale jego stan jest stabilny” - powiedziała oficer prasowa świdnickiej policji Elwira Domaradzka w rozmowie z serwisem dziennikwschodni.pl

Sprawa jest obecnie badana przez policję i prokuraturę.

dam/dziennikwschodni.pl,Fronda.pl

Komentarze (8):

Piotr Nowak2019.11.7 20:39
Początkowo myślałem, że z powodu odmowy Tuska da kandydowania na prezydenta, a e jeśli było to przed sądem, to wiadomo o co chodzi ! Pierwsza kadencja była, można powiedzieć, kadencją wstępną. Kadencja druga musi być głęboką orką; orką w celu uporządkowania państwa. Druga część reformy sądownictwa nastąpi od 2020 roku: - w maju odejście niemki Gensdorf w tzw. stan spoczynku i wybór nowego prezesa i sędziów SN, - reorganizacja sądów okręgowych , rejonowych i apelacyjnych, w ich miejsce sądy regionalne i okręgowe (w miejsce rejonowych) - weryfikacja wszystkich sędziów, wymiana prezesów sądów i odsunięcie od orzekania tych sędziów, którzy nie tylko nie będą mogli więcej orzekać, ale sami będą sądzeni, - powołanie ławników do orzekania, tak aby sami sędziowie nie robili cyrku z sądów, - powołanie sędziów pokoju i rzeczników pokrzywdzonych przez sądy, wprowadzenie nowych przepisów antykorupcyjnych, antymafijnych i antypolitycznych.
StanPio2019.11.8 7:16
Wielu Polaków widzi zło, ale chciałoby, żeby to „Rząd, Sądy, służby”, „ktoś inny, kompetentny”, albo Pan Bóg tym się zajęły. Złoczyńcy nie boją się Społeczeństwa, drwią z niego. Postkomuniści z czerwonej burżuazji zwyciężają używając w celu manipulacji "nowy, czerwony proletariat samcołożników i zoocentrystów"; ideologię materializmu i neomarksizmu w celu wytworzenia walczących z sobą grup i klas. Nie możemy dać się sprowadzić do poziomu inteligentnych małp zaspokajających swoje instynkty. „Rewolucjoniści” i „moralni nihiliści robią to w celu podzielenia Społeczeństwa na izolowane w swoich poglądach i narzuconych statusach grupy, aby zaprowadzić demokratyczne rządy hien nad osłami - jak pisał o demokracji Arystoteles już 2300 lat temu. Społeczeństwo musi stać się aktywne, aby w tym narzuconym mu siłą i manipulacjami systemie miało szansę bronić swoich rodzin i potomnych. Nie możemy czekać na takiego lub innego zbawcę lub jakąś rewolucję. To każdy z nas musi swoją cząstkę codziennie dokładać - i tego musimy uczyć nasze dzieci, aby w następnych wyborach aktywnie stawiły opór politycznie zorganizowanym bandom. Nie może być tolerancji dla Zła. Przestępcy przeciw zasadom i dobrym obyczajom, jakkolwiek mają WOLNOŚĆ, teraz i na wieczność, do czynienia Zła, to NIE MAJĄ PRAWA do czynienia zła, ani też Prawa do tego, aby szerzyć, i to jeszcze demonstracyjnie, ZŁO. Żadnej tolerancji dla zła. "Nasza mowa" powinna być jasna - "NIE, NIE"! Pan Jezus wykluczył tolerancję w swoich naukach ewangelicznych (nie mylić z przebaczeniem dla proszących o nie). „Niech wasza mowa (czyny) będzie: Tak, Tak, Nie, Nie, a co ponadto jest, jest ode Złego”. Tolerancja jest ode Złego; jest „ponadto”. Przebaczać złe czyny zawsze trzeba, jeśli złoczyńca prosi o przebaczenie zła. Ale nie można relatywizować i usprawiedliwiać zła powołując się na „tolerancję”, „różnorodność”, „inność”, „wolność słowa”, rzekome „prawa człowieka” do czynienia co mu się zachciewa. Nie tylko właściwa jest zasada „TAK, TAK – NIE, NIE”, ale dodatkowo należy pamiętać o nauce, że „z każdego bezużytecznego słowa będziecie rozliczeni” – bezużytecznego też, nie tylko kłamliwego.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.7 14:24
to męczennik sądowy tylko oczyszczenie sądów z synów i wnuków żydokomunistycznej kast doprowadzi ,,że tacy ludzie przestaną być opluwani przez kastę ----należy ustalić ten dzień walki z sądami stalinowskimi
Katolik2019.11.7 13:05
To nie jest pierwsza osoba, która podpaliła się za rządów obecnej władzy.
gnida koszerna2019.11.7 13:16
icek przeciez wasz niuman mowil ze sady sa nie zalezne tylko od pisu ale zalezne od partii oszustow
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.7 14:25
tyś taki katolik ja biedroń
Krzysiek2019.11.7 16:30
DURNIU BEZ SZKOŁY TO NIE WŁADZA SĄDZI
kamil 2019.11.7 20:20
DURNIU ZE SZKOŁĄ MASZ RACJĘ , W TYM KRAJU OD PONAD TRZYSTU LAT - Z MAŁĄ PRZERWĄ 1918 - 1939 - RZĄDZĄ WSZYSCY TYLKO NIE MY .