"Czy ekipa @TVN24 która tak skutecznie tropi nazizm czy faszyzm jest już tam i robi materiał?", "Hej, TVN, tak się je wafelki za Odrą!"- to tylko niektóre komentarze pod dość zaskakującym filmem z urodzin pewnego Niemca. 


W filmiku opublikowanym na Twitterze widzimy, jak mężczyzna, być może jubilat, kroi tort urodzinowy. Po ukrojeniu kawałka tortu oczom wszystkich ukazuje się... swastyka. Już samo to jest szokujące, a gdy dodać do tego jeszcze entuzjastyczną reakcję widocznych w filmiku mężczyzn...

"Droższe niż układanie z wafelków i nie muszą się chować w lesie"- zauważają użytkownicy Twittera, którym automatycznie nasuwają się skojarzenia z reportażem telewizji TVN. 

Pytanie, czy w Niemczech film wywoła takie samo oburzenie jak w Polsce materiał o miłośnikach Adolfa Hitlera i wafelkach. 

Część osób próbuje tłumaczyć, że być może mamy do czynienia z "głupim żartem". Jeżeli nawet, to samo można by powiedzieć o imprezie z Wodzisławia Śląskiego. W obu przypadkach taki żart byłby zresztą nie tylko głupi, ale też obrzydliwy i niesmaczny.

yenn/Twitter, Fronda.pl