,,Swastyka na pośladkach zamordowanego dziecka''. Zbezczeszczono pomnik - zdjęcie
29.04.19, 15:25(fot. facebook)

,,Swastyka na pośladkach zamordowanego dziecka''. Zbezczeszczono pomnik

12

Policja poszukuje sprawców znieważenia pomnika poświęconego Martyrologii Dzieci, który przypomina o działającym w Łodzi obozie hitlerowskim przeznaczonym dla polskich dzieci i młodzieży. Namalowano na nim swastykę i wypisano nazwisko jednego ze znanych sportowców. Łodzianie ustalili nagrodę za schwytanie sprawców.

Monument znajduje się w parku im. Szarych Szeregów. w Łodzi

- Niestety nie ma w jego pobliżu monitoringu - mówi Radosław Gwis  z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

Policja prowadzi postępowanie ws. "znieważania pomnika lub innego miejsca publicznego urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby". Grozi za to kara grzywny albo ograniczenia wolności. 

- Porażający obraz wandalizmu. Przykład zwyrodnienia. Pomnik Pękniętego Serca poświęcony Martyrologii Dzieci w Łodzi zbezczeszczony, sprofanowany. Swastyka na pośladkach zamordowanego dziecka i wielki napis... Jestem wstrząśnięty bezmiarem głupoty i bezczelności tego, kto to zrobił‼️ Dla łodzian to jeden z najsmutniejszych pomników, symbolizujący tragedię najmłodszych w czasie II Wojny Światowej" - napisał na Facebooku Marcin Gołaszewski, przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi i opublikował zdjęcia dewastacji. 

 

 

bz/Polsat News/Polskieradio24.pl

Komentarze (12):

doradca2019.04.29 18:31
Policjo - złapcie tego śmiecia i odizolujcie od społeczeństwa do końca jego życia
marianl2019.04.29 18:27
Brak szacunku dla pomordowanych niewinnych i bezbronnych dzieci.Trzeba nie mieć serca lub być podłym do granic.Matka Boża Bolesna pomagaj nam abyśmy nie odpowiadali podobną agresją i zezwierzęceniem.
Jestem w Kościele2019.04.29 18:02
GEJOWSKI ATAK NA KAPŁANA "Nawet tak wyjątkowy czas jak Święta Wielkiej Nocy jest dla środowisk LGBT okazją do odrażającej prowokacji! (...) Dziś piszę do Pana, aby powiedzieć o kolejnym wybryku zawodowych homoaktywistów. Właśnie w tak ważnym czasie przygotowań do Świąt Wielkanocnych postanowili znowu zaatakować. W Wielką Sobotę w parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Płocku miał miejsce zaplanowany z premedytacją incydent. Dwoje działaczy LGBT pojawiło się na święceniu pokarmów z umieszczoną w koszyku kolorową flagą - symbolem politycznego ruchu homoseksualnego. W kościele próbowali wetknąć flagi w Grobie Pańskim przygotowanym tradycyjnie na dni Triduum Paschalnego. Nie spodobało im się, że w dekoracji grobu wskazano homoseksualizm jako jeden z grzechów. Tamtejszy proboszcz ks. Tadeusz Łebkowski odważnie stanął w obronie wiary i wyprosił prowokatorów z kościoła. Zdążyli oni nagrać film, na którym widać, jak prowokują kapłana i awanturują się w świątyni. O sprawie szybko napisała "Gazeta Wyborcza", która rozpoczęła szczucie na 70-letniego kapłana za to, że odważnie stanął w obronie katolickiej nauki o homoseksualiźmie. Współdziałanie lewicowych dziennikarzy i prowokatorów w płockim kościele wygląda na przemyślane i świadomie zaplanowane. To nie pierwszy taki przypadek błyskawicznego ataku lewicowych mediów na ludzi broniących się przed agresją ruchu LGBT. Widać zależność i współdziałanie homoaktywistów i zideologizowanych dziennikarzy na rzecz niszczenia dobra, prawdy i piękna. Jak zawsze w takich sytuacjach trzeba reagować szybko i zdecydowanie. Uruchomiliśmy zatem petycję poparcia dla Księdza Łebkowskiego, która trafi do proboszcza, a jej kopia jest automatycznie kierowana do kurii płockiej.. Chcemy w ten sposób wesprzeć odważnego kapłana i dać sygnał biskupowi miejsca, że wierni są wdzięczni za obronę nauczania Kościoła Katolickiego"
heniek2019.04.29 17:27
ciekawe który z frondokatoli to zrobił
polak2019.04.29 17:29
ty jestes żydokomnikol i debiloludzik pewno to twoja robota
infor2019.04.29 18:31
debil zwany heniek
Generał Franco gwałcił małe dzieci2019.04.29 16:24
Znowu się naziolskie ścierwo uaktywniło.
lodzer2019.04.29 18:27
A skad wiesz, że to nie lewacka prowokacja cwelutronie? I wara od bohatera wojennego i męża stanu apropaku.
andrzejhahn32019.04.29 16:21
to jest zbezczeszczenie ale AFERA O BANAN .....jakby maryjka nie zawsze dziewica nigdy nie jadla banana
polak2019.04.29 17:28
debil ma tyle co ty rozumu--czyli Matka Boska ci rozumu nie dała ,bo nie chciała, zdechniesz jak świnia i nikt po tobie nie uroni łezki
marianl2019.04.29 18:16
Andrzeju !Już nawet nie jest mi ciebie żal .Zaczynam się o ciebie bać!
marianl2019.04.30 9:11
Bardzo proszę o nieobrażanie Matki Bożej!