11.09.15, 13:42

Strzembosz: Kwestia uchodźców - nowomowa i myślozbrodnia

Od kilku tygodni liczne media i niektórzy politycy, głównie partii rządzącej, prezentują pogląd, że przyjęcie przez Polskę uchodźców jest sprawą tak oczywistą, że każdy, kto się temu sprzeciwia lub z tym polemizuje, jest człowiekiem pozbawionym ludzkich uczuć. Trwa zmasowana, bezrefleksyjna nagonka na sceptyków oraz inaczej myślących i wrzuca się ich do jednego worka z ksenofobami, rasistami, faszystami i nazistami. Do walki ze sceptykami wprzęga się autorytet Kościoła i kościelnych hierarchów, a brylują w tym szczególnie ci politycy i publicyści, którzy dotąd twierdzili, że Kościół wbrew prawu miesza się w sprawy państwa.

Orwellowska nowomowa trwa w najlepsze, ale nie jest jedynym instrumentem zwalczania myślozbrodni prezentowanej przez przeciwników masowego przyjmowania imigrantów. Formy nacisku przybrały charakter administracyjno - prawny. Zaplanowana na najbliższą sobotę demonstracja anty imigrancka została zakazana mimo, że do tej pory urzędnicy warszawskiego ratusza twierdzili, że nie można zakazać jakiegokolwiek zgromadzenia publicznego, gdyż prawo nie przewiduje „zezwoleń” a jedynie „przyjęcie zgłoszenia”.

Reprezentująca ratusz Agnieszka Kłąb wyjaśnia, że były dwa powody wydania zakazu. Jeden, to rzekoma niemożliwość zarejestrowania dwóch zgromadzeń w jednym miejscu, drugi, to rzekome naruszenie kodeksu karnego.

Pierwszy „argument” jest wierutnym kłamstwem, bowiem niecałe dwa tygodnie temu , 30 sierpnia, na Krakowskim Przedmieściu, u wylotu Placu Zamkowego, odbyły się aż trzy legalne, zgłoszone i nie kwestionowane przez ratusz, zgromadzenia publiczne: Stop deprawacji w edukacji zgłoszone 27 lipca przez Lecha Łuczyńskiego, Marsz JOW organizowany przez Ruch Obywatelski na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych oraz impreza zorganizowana przez urząd miasta – Piknik w Warszawie o klimacie w Paryżu.

Co zmieniło się między 30 sierpnia, a 12 września 2015 roku, że w tym drugim terminie nie można zorganizować dwóch zgromadzeń lub jednego z tych zgromadzeń, zgłoszonego w późniejszym terminie, nie można przenieść w inne miejsce?

Drugim pseudo argumentem, uzasadniającym odmowę organizacji anty imigranckiej pikiety, jest rzekome naruszenie kodeksu karnego, konkretnie artykułów 216, 256 i 257, czyli swoisty spielbergowski Raport mniejszości przeniesiony do III RP, trudno bowiem przed zgromadzeniem wnioskować, kto i co będzie skandować, jakie hasła wznosić, jakie transparenty eksponować.

Odmowa zgody na sobotnią pikietę przez urząd kierowany przez wiceprezes partii rządzącej, Platformę Obywatelską, jest szczególnie bulwersująca, bowiem 5 lat temu podwładni Hanny Gronkiewicz-Waltz negatywnie odpowiedzieli na mój wniosek, by nie udzielać zgody na jawnie awanturniczą, nocną demonstrację organizowaną przez Dominika Tarasa pod „krzyżem smoleńskim” na Krakowskim Przedmieściu. Teraz jednak okazuje się, że można odmówić zgody na przeprowadzenie zgromadzenia publicznego, mimo, że organizatorzy spełnili wszystkie przewidziane prawem wymogi.

Jak widać przepisy prawa w państwie i mieście rządzonym przez Platformę Obywatelską interpretowane są dowolnie, a raczej tak, jak to pasuje władzy reprezentowanej przez tą partię. Czy mnie to dziwi? Raczej nie, bo, jak mówił konstytucyjny minister rządu PO-PSL, „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie”...

Piotr Strzembosz

Komentarze

anonim2015.09.11 13:58
a czemu to kopaczowa, katnissss i cała ta menażeria peowska nie podnosiła larum jak ci muzułmanie mordowali chrześcijan. katniss a ty z jakiego jesteś narodu ? buraku jeden pewnie żydowskiego bo wy macie z mlekiem matki wyssaną nienawiść do nas i tego co katolickie co Polskie, to dlaczego posługujesz się tak pięknym naszym językiem ? "polaczki" pewnie od samego napisania tego słowa dostałaś omdlenia z podniecenia że w końcu mogę im dokopać, prezentujesz tu na forum tyopowego trolla z izraela
anonim2015.09.11 14:02
właśnie widać po twoich wpisach sługusie jak jesteście zdolni ale do nienawiści
anonim2015.09.11 14:04
i do tego jesteś jeszcze zboczona, ciągle o tych filmach pornograficznych bredzisz weź zrób coś pożytecznego i nawróć się żydzie
anonim2015.09.11 14:24
Żądze krwi to ty masz i twoi ziomkowie plemienni szmato - pokazaliście to w ubiegłym stuleciu, pokazaliście to również handlując niewolnikami, zbijając na nich majątek, pokazujecie i dzisiaj mordując Palestyńczyków. Europa musi znaleźć drugiego wodza, który zrobi porządek na tym kontynencie z wami zbrodniarzami. I za te minione zbrodnie żydobolszewickie różne narody mają obowiązek pomsty.
anonim2015.09.11 14:31
W odróżnieniu od Żydów Polacy nie napadają na inne państwa, nie piszą rasistowskich ksiąg, lecz na swojej ziemi ojczystej starają się żyć w spokoju. Jedno czego wam życzę to tego, abyście przy tym manewrze z "uchodźcami" znowu sobie mordy o piec poparzyli. Myśleliście, że Hitler tylko Polaków będzie tępić - a tu taki |-|uj, |-|uj w piecu - tak ? Kto łazi po obcych krajach i morduje ten jest żądny krwi.
anonim2015.09.11 14:34
I na koniec taka zagadka: skąd Żyd wie, że go nienawidzą ? - bo inna reakcja na jego postępowanie nie może wchodzić w grę. Tylko Żyd się dziwi, że za mafijne interesy dostaje po mordzie.
anonim2015.09.11 14:58
"obywatelska" platforma wprowadza zakaz demonstracji, a jej organ komunistyczna Wyborcza wprowadza cenzurę o uchodźcach. Hipokryci, myślą że tego nie widać.
anonim2015.09.11 15:54
Katniss to zapewne stara, komunistyczna rura, tęskniąca za komuszym zamordyzmem, a dysząca bezsilną nienawiścią do tego co polskie i katolickie.
anonim2015.09.11 16:27
katnisssss siksa hahahahaha jakas stara rura 60letnia
anonim2015.09.11 19:16
"Rosajnki na ulicach zdradzają się głupkowatym strojem" i to cie śmieszy, że ludzie zostali wpędzeni w destrukcję ? Oby i oni - zaraz po Niemcach - odpłacili się semickim kanaliom.
anonim2015.09.11 22:31
Ale jednak - jeżeli ktoś popada w samodestrukcję, to nabijanie się z tego świadczy właśnie o rasistowskiej smykałce i właśnie żądzy krwi. Semickie geny tak ci w dekiel cisną, bo nie możesz sobie postrzelać w tył głowy, więc musisz to sobie nadrobić nabijaniem z tych co popadli w destrukcję. Ale to typowe dla Żydów - w końcu handlowaliście Afrykańczykami, a za zarobione pieniądze sfinansowaliście żydowski przewrót w Rosji. Czy jeszcze jakiś inny naród inwestuje w ludobójstwo ? - "Oooo patrzcie ludzie jak nas nienawidzą.... my im komunę i NKWD stworzyli, a oni tak nas nienawidzą". Ktoś zadał sobie pytanie czy słusznie ich nienawidzą... A słusznie i czym prędzej są zobowiązani pomścić.