Stop promocji aborterów! Bojkot konsumencki Orlenu - zdjęcie
13.08.13, 19:38fot. FreeDigitalPhotos

Stop promocji aborterów! Bojkot konsumencki Orlenu

29

W ubiegłym tygodniu Fundacja Pro – Prawo do Życia poinformowała o zainicjowanym przez Orlen plebiscycie „Polacy z werwą”. Akcja ma promować Polaków i ich potencjał, zaś internauci (z pomocą jury) wskażą najbardziej obiecujących rodaków, którzy stoją u progu międzynarodowej kariery.

Do wspomnianego jury zaproszono osoby, które w ocenie organizatora plebiscytu, taką karierę już zrobili. I tu pojawiają się zgrzyty, na które zwracają uwagę obrońcy życia. W dziedzinie „Medycyna” jurorem został bowiem... prof. dr hab. nauk medycznych Mirosław Wielgoś, kierownik kliniki Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus. „Człowiek odpowiedzialny za zabijanie w tej placówce dzieci podejrzanych o chorobę lub wadę genetyczną” - przypomina Fundacja Pro – Prawo do Życia.

Być może orlenowscy spece od marketingu nie znali aborcyjnej karty Mirosława Wielgosia. Być może nie dotarło do nich, że zdecydowana większość Polaków jest przeciwna aborcji. Daliśmy Orlenowi szansę aby wycofał się z promowania aborterów. Liczymy na reakcję Zarządu. Jeśli jej nie będzie, rozpoczniemy akcję „Aborcja z Werwą", która pokaże Polakom kogo i co promuje Orlen” - zakomunikowała kilka dni temu Fundacja Pro.

Obrońcy życia doczekali się już odpowiedzi ze strony Orlenu, który uznał, że prof. Wielgoś jest „autorytetem” i „wybitnym specjalistą”. Koncern wyraźnie dał do zrozumienia, że nie jest zainteresowany tym, czy w ramach swojej praktyki lekarskiej prof. Wielgoś organizuje zabijanie nienarodzonych chorych dzieci. W związku z reakcją Orlenu (czy też jej brakiem) Fundacja Pro – Prawo do Życia zapowiada konsumencki bojkot.

MBW


Poniżej publikujemy treść pisma, jakie obrońcy życia nienarodzonych dzieci wysłali do Prezesa Zarządu PKN Orlen SA:

 

Warszawa, dnia 13 sierpnia 2013 roku

Pan Dariusz Jacek Krawiec

Prezes Zarządu PKN ORLEN SA

Szanowny Panie,

Odpowiedzi na nasze pismo do Zarządu PKN Orlen udzielił p. Krzysztof Materna, Ambasador Plebiscytu Polacy z Werwą.

Odnosząc się do naszych zarzutów, dotyczących Mirosława Wielgosia, jednego z jurorów kampanii promocyjnej „Polacy z werwą", p. Materna dał do zrozumienia, że nie obchodzi go co jurorzy robią poza ocenianiem kandydatów w konkursie.

Nas jednak obchodzi to, że Orlen przedstawia jako wybitny autorytet (bo tacy mają być jurorami w konkursie), człowieka, który zajmuje się organizowaniem aborcji (czyli zabójstwa) dzieci niepełnosprawnych w łonach matek.

Być może zainteresuje Pana, że według opublikowanego przed kilkoma dniami sondażu CBOS, 75% Polaków potępia przerywanie ciąży. Możliwe, że dla p. Materny jest to wiadomość nieistotna; zapewniam Pana, że ma ona znaczenie dla PKN Orlen.

Jeśli Pan Wielgoś będzie nadal członkiem jury, w najbliższym czasie rozpoczniemy akcję wzywającą do bojkotu konsumenckiego wobec PKN Orlen. Postaramy się, żeby informacja o stosunku Zarządu Orlenu do dzieci niepełnosprawnych, a szczególnie ich prawa do życia, stała się powszechnie znana.

Z wyrazami zatroskania,

Aleksandra Musiał

Członek Zarządu

Fundacji Pro- prawo do życia


Komentarze (29):

anonim2013.08.13 20:26
@Gkur Najlepsze paliwo jest na Shellu, a najlepszym supermarketem jest Alma, więc wcale nie przeszkadzają mi Twoje zakazy.
anonim2013.08.13 20:37
"To człowiek odpowiedzialny za zabijanie w tej placówce dzieci podejrzanych o chorobę lub wadę genetyczną" - argumentuje Fundacja Pro - Prawo do Życia." - człowiek, który DZIAŁA ZGODNIE z obowiązującym prawem.
anonim2013.08.13 20:48
Ta, akurat, że nie zatankuję na Orlenie to mniej będzie aborcji, dobre... Nie przesadzajcie, bo wystawiacie katolików na śmieszność. A że inne stacje benzynowe mają paliwo od Orlenu (lub Lotosu niektóre), bo Statoil, BP, Schell, etc. nie ma rafinerii w Polsce, to na nich też nie mogę tankować, tak? Czyli z zagranicy mam sobie benzynę przywozić? Pro mi za to zapłaci? Będzie to takie pro-life, ale jakie antypolskie... Nie no, nie tankować na Orlenie, bo nie jest pro-life, dobre, co mają samochody wspólnego z aborcją?! Rozumiem "nie chodźcie do tego lekarza, bo dokonuje aborcji, jego zbojkotujmy", ale stacje benzynowe?!
anonim2013.08.13 20:49
Orlen odpuści... bojkot konsumencki to potężne narzędzie szczególnie w rękach organizacji jaką jest fundacja Pro- prawo do życia. W 100% opieram akcję i przyłączam się wraz ze znajomymi. Orlen to mocna marka i ostatnią rzeczą jaka jest im potrzebna to bycie kojarzonym z zabójstwami chorych dzieci!
anonim2013.08.13 20:53
@Leunard- nie, to nie nowy rodzaj [email protected] - nie czytać! nie czytać! Zapraszamy do "Wyborczej". Abortotalib @G Kur & Co.- tankujcie pod korek - barier nie bedzie!.
anonim2013.08.13 21:04
@tomtom - też popieram chociaż myślę, że w przypadku stacji benzynowych może być mało skuteczna niestety ::(
anonim2013.08.13 21:15
@Alp "też popieram chociaż myślę, że w przypadku stacji benzynowych może być mało skuteczna niestety ::(" niekoniecznie, jak sobie przypominam to w przypadku bojkotu produktu DEMON firma Agros Nova wytrzymała 2 dni a sprawa nie dotyczyła spółki skarbu Państwa której każdy z nas jest po części właścicielem no i nie można porównywać też przyczyny bojkotu. Straty spowodowane utratą pozycji na rynku nie są warte tyle co profesor w jury więc rachunek jest prosty.
anonim2013.08.13 21:26
@wik - hahaha :-) najlepsze paliwo na Shellu? :-) To zapytaj się kogoś, kto tam pracuje, skąd biorą paliwo? :-) tak samo jak BP, Lukoil... :-) tak drogi mysiu pysiu - Orlen jest dostawcą :-))) Chcecie zbojkotować wszystkie stacje? :-)))
anonim2013.08.13 21:30
@w 123. Fronda nie firmuje tej akcji- czytaj ze zrozumieniem. @Logik k- dzięki za troskę, coś se znajdziemy!
anonim2013.08.13 21:43
@Zarankard (@facet Pierd...) z kultem obsceny zapraszamy do innych periodyków.
anonim2013.08.13 21:46
redakcjo: jako wieloletni czytelnik Frondy.pl apeluję o wyrzucanie stąd lewackich jątrzycieli! Akcja lewactwa przybiera na sile. Czytelnicy, zobaczcie ile jest nowych nicków, nowych "twarzy", które tylko prowokują! Nikomu to nie podpada? co to za wierzacy123, itp??? co do akcji: popieram!!! orlen nie poczuje akcji? hahaha smieszne, oczywiście, że poczuje! Najmniejszy spadek sprzedaży powoduje tam mobilizację! Ja, rodzina, przyjaciele - juz odpadamy, niech Orlen mnie przekona do powrotu!
anonim2013.08.13 21:57
PRZYŁĄCZAM SIĘ DO APELU "SUALA". TO NIEDOPUSZCZALNE, BY NA "PORTALU POŚWIĘCONYM" NAJBARDZIEJ AKTYWNYMI FORUMOWICZAMI BYŁY LEWACKIE TROLLE (NP. UŻYTKOWNIK O JAKŻE PROWOKUJĄCYM NICKU "WIERZACY123"). ADMINISTRATOR, ZRÓB COŚ Z TYM!
anonim2013.08.13 21:59
@ wierzączy123 Bojkot przeciwko Agros Nova nie miał na celu wycofania produktu (jest wolny rynek), chodziło o zaniechanie kampanii reklamowej chyba zresztą z udziałem naszego "bardzo mądrego i miłego" styropianowego satanisty z której firma szybciutko się wycofała. Ale masz rację- nie widać demona na półkach więc kto jak kto ale Agros Nova napewno będzie już ostrożniej dobierać agencje reklamowe... @Zanakarakand "Te "chore dzieci" są "zabijane" ponieważ rodzice boją się, że nie podołają opiece, a państwo im nie pomoże w wystarczającym stopniu. Ta akcja w żadnym stopniu nie ma wpływu na tą sytuację." Masz rację te dzieci są zabijane również z powodu strachu i bezsilności rodziców i właśnie dlatego należy w każdy możliwy sposób zwracać na ten problem uwagę opinii publicznej- co jest celem tej akcji- dopiero później można mówić o realnym wpływie na ilość zabijanych dzieci. (ten wpływ zatem jest pośredni). Obecność pana profesora w jury to świadomy wybór Spółki więc w tej sytuacji trudno się dziwić że jest taka reakcja społeczna- tym bardziej że mamy do czynienia ze spółką Państwową. Mają naprawdę niezłego DIESLA więc sam mam nadzieję że odpuszczą… ;-) A co do skuteczności akcji to myślę że zaszkodzi nie tylko Orlenowi ale i lobby aborcyjnemu (i tu mój szacuneczek dla prolajferów) Co do kierowców to myślę że naprawdę mało jest takich tankujących na "przypadkowych" stacjach. Myślę że większość kierowców świadomie tankuje i przywiązuje się do "swoich ulubionych" stacji benzynowych i nie czeka do ostatniej chwili...
anonim2013.08.13 22:03
Orlen lubiłem ze względu na Stop Cafe. Są decyzje będą konsekwencje, proste Orlenku?
anonim2013.08.13 22:18
Marysiumagdusiu, to Ty dziecinko nie wiesz, że hitlerowskie obozy zagłady, czy Gułag działał w zgodzie z obowiązującym prawem ?
anonim2013.08.13 22:59
@Zanarkand "Jej uczestnicy nie zobowiązują się do żadnych działań, z których wynikłaby jakakolwiek pomoc dla potrzebujących. Jedynym celem jest wyżycie się na lekarzu, z którego robi się potwora." Sama ta akcja jest działaniem i to statutowym organizatora ;-) Akcja świadomościowa polega na zwracaniu uwagi na cierpienie najbardziej "potrzebujących" właśnie tych dzieci które w bestialski sposób są mordowane. Choroby genetyczne u dzieci wykrywane są na dość zaawansowanym etapie rozwoju więc "lekarz" musi się nieźle nagimnastykować aby zabić dzieciątko… a jeśli po aborcji daje oznaki życia to przewidziana prawem "procedura medyczna" nakazuje "lekarzowi" zostawić tego małego człowieka "w wiadrze" gdzie kończy swe życie… Więc ciężko mi nawet skomentować Twoje słowa o "wyżywaniu się na lekarzu i robieniu z niego potwora"… "Jakby się dało, to byście go zabili - i uznali, że to jest w porządku" ZONK- no niestety - nie trafiłeś- jesteśmy zdecydowanymi przeciwnikami zabijania ;-) Fundacja Pro -robi (zresztą świetnie) swoją statutową robotę a konsument korzysta ze swojego świętego prawa drogi przyjacielu ;-) Spokojności życzę! a odnośnie lewaków na Frondzie to: @Saul, @wilk Ja ich po prostu olewam bo odkąd piogal poszedł na zasłużoną emeryturę to młodzi wilcy mają przerost ambicji i uparli się że pierwsza strona musi być ich ;-) to z czasem przejdzie… Zresztą nieświadomie robią świetną promocyjną robotę dla Frondy- nic tak nie cementuje lojalności czytelnika do portalu jak relacja zbudowana na emocjach- uczą chyba o tym na pierwszym roku marketingu… Redakcji to na rękę a chłopaczki się wyżyć muszą- służba nie drużba ;-) więc mi nie przeszkadza że chodują tutaj tych trolli poza tym chyba rzeczywiście jestem przeciwnikiem cenzury...
anonim2013.08.13 23:51
A kiedy bojkot McDonald'sa, KFC i Burger Kinga? Ci to są dopiero na bakier z ochroną życia. Najpierw trują zwierzęta antybiotykami, potem bestialsko mordują, a potem przerabiają, dodając nie wiadomo co do środka i nam serwują/ Nie słyszałem, żeby którykolwiek z członków wymienianej tutaj fundacji przeciwko temu procederowi protestował, a przynajmniej żeby w ogóle w tej sprawie zabierał głos - temat nieistniejący. Ale jak już chcecie bojkotować Orlen to super - tam sprzedają hot dogi (kiełbaska, parówka, chilli - do wyboru, do koloru), to też było kiedyś życie.
anonim2013.08.14 0:12
No to koniec z tankowaniem na Orlenie. Rocznie naparzam ok.40tys. km. Łatwo się domyśleć, sporo tankuję. Od tego momentu, aż do odwołania, zero z tego odbędzie się na Orlenie, ani pokrewnych (podobno Bliska to też Orlen). ZERO !!
anonim2013.08.14 0:30
@Wojo, tak wiem, ale teraz nie mamy czasów totalitaryzmu, wiec jak ci się nie podoba prawo, to rusz zad z kanapy i je zmień, bo możesz, a do czasu, kiedy się nie zmieni, od faceta się odczepcie oszolomy.
anonim2013.08.14 0:37
Popieram akcję, przestanę kupować w Orlenie, choćby tam było najtaniej. Umieszczę info na Nowym Ekranie.
anonim2013.08.14 8:35
mam najbliżej do orlenu, ale w takim razie będę kupował gdzie indziej. Trzeba to robić, aby każdy się dobrze zastanowił, zanim zacznie sponsorować biznes aborcyjny.
anonim2013.08.14 8:38
aborcja z vervą= bojkotuję Orlen !
anonim2013.08.14 9:12
@Zanarkand "Nie widziałem tutaj nigdy niczego, co oznaczałoby realną pomoc dla osób związanych z tematem" Osoby najbardziej związane z tematem to te osoby które o pomoc nie zawołają... i właśnie na ich prawie do życia skupia się działanie rzeczonej fundacji... Organizowanie pikiet i porównywanie aborcji eugenicznych do działań Hitlera ma na celu, rzeczywiście wykorzystując element szoku zwrócić uwagę na te morderstwa- Pikiety nie muszą służyć przekazywaniu wiedzy wystarczy że obudząą czyjąś wrażliwość lub jakiekolwiek uczucia empatii w stosunku do chorych dzieci które są zabijane tylko dlatego że są chore... Hitler robił dokładnie to samo- pozbywał się "niepełnowartościowych jednostek...A co do przekazywania wiedzy to trzeba się najpierw na jej przyjęcie otworzyć- co też Tobie serdecznie polecam przyjacielu- efekty zobaczysz od razu ;-)... A co do samej akcji bojkotu konsumenckiego to jest to jego święte prawo a gdybyś przeczytał uważniej treść tego co raczysz komentować to zwróciłbyś uwagę że akcja jest sprzeciwem wobec kreowania "autorytetów" i akcji promocyjnej z udziałem osób o wątpliwej moralności szczególnie wobec tego że chodzi i spółkę Skarbu Państwa i że statystyki w tych kwestiach nie pozostawiają wątpliwości: http://stopaborcji.pl/index.php/656-75-polakow-potepia-aborcje Działania tej organizacji mają charakter długofalowy i to zrozumiałe że akcja protestu z założenia nie może być akcją informacyjną- do tego służą inne formy działalności- wystarczy odrobina dobrej woli aby to pojąć... "Sprzeciw wobec zabijania dotyczy tutaj tylko płodów i heteroseksualnych i prawicowych mężczyzn"... Przyjacielu- naprawdę nawet nie wiem jak komentować bzdury które wypisujesz- szkoda mojego czasu... Pozdrawiam serdecznie
anonim2013.08.14 11:25
Wy to się chyba z tymi płodami na mózgi pozamienialiście. Najlepiej to zamieszkajcie jak Amisze, bez kontaktu z rzeczywistością. Od nikogo nic nie kupujcie, nikomu nic nie sprzedawajcie i nie korzystajcie z prądu, bo używa się go podczas aborcji a także do wytwarzania antykoncepcji :D
anonim2013.08.14 12:29
czy wy jesteście normalni? nic nie osiągnięcie, bo polacy mają swój rozum i każdy rozsądny, DOBRY człowiek nie zgodzi sie na umyślne sprowadzanie na ten świat chorych nieuleczalnie dzieci, ani dzieci gwałcicieli. jeśli wy sie na to zgadzacie, nie macie serca i bezprawnie zasłaniacie sie bogiem, moralnością i dobrem. mam nadzieję, że orlen sie nie ugnie bandzie oszołomów i może przy okazji kilka osób przejrzy na oczy i poprze aborcje
anonim2013.08.14 13:47
Ja również uważam że Polacy mają swój rozum i każdy rozsądny, DOBRY człowiek nie zgodzi się (co zresztą widać po wynikach sondażu) na zabijanie bezbronnych istot ludzkich a zwłaszcza dzieci nieuleczalnie chorych. Ta dyskusja w zdrowym społeczeństwie nie powinna być wogóle prowadzona. Całe szczęście 3/4 polskiego społeczeństwa to tkanka niezdegenerowana i te 75% jako podatnicy a tym samym poniekąd "współwłaściciele" polskiej marki ORLEN mają prawo współdecydować o tym kto i w jaki sposób ma być "twarzą" tej marki i ją promować w jakikolwiek sposób (bo nie chodzi tu o promocję osoby Pana profesora Wielgosia- jak wielu sądzi ale o promocję naszej marki Orlen PRZEZ określone persony umacniając ich "autorytet" i wystawianie jako jurora osoby której czyny dla większości polskiego społeczeństwa są poprostu niemoralne i sprzeczne z wartościami jakie reprezentują). Całe szczęście świadomość skali zbrodni jaką jest aborcja w naszym kraju sukcesywnie rośnie a dzieje się to wprost proporcjonalnie do intensyfikacji lobby aborcyjnego zatem dziękuję i Wam frondowi "komentatorzy" bo to także Wasza zasługa.
anonim2013.08.14 16:15
"CBOS opublikował wyniki sondażu odnoszącego się wartości i norm akceptowanych przez Polaków. 75% Polaków uważa, że przerywanie ciąży jest zawsze złe i nigdy nie może być usprawiedliwione. 7% uważa, że nie ma w tym nic złego i zawsze może być usprawiedliwione. Reszta nie ma zdania. Sytuacja na przestrzeni lat 2010 - 2013 bardzo się poprawiła. Odsetek potępiających aborcję wzrósł o 6%.Wskaźnik ogólny akceptacji dla przerywania ciąży spadł z 2,37 do 2,08." Różnice w wynikach sondażowych zależą od konstrukcji postawionych pytań oraz od tego na jakiej grupie reprezentatywnej są przeprowadzane. Przede wszystkim jednak na społeczeństwo oddziałuje "background" w postaci propagandowego lobby które często grając na ludzkich emocjach wdrukowuje przekaz i klucz wg jakiego mamy myśleć. W przypadku aborcji eugenicznej jest to obraz biednego chorego dziecka któremu możemy "pomóc" poprzez jego zabicie... Dlatego tak ważne są działania uświadamiające jak to wygląda w praktyce aby wpłynąć na to lobby które ma w kieszeni "lekarzy" proponujących rodzicom "alternatywę niesienia pomocy chorym dzieciom poprzez ich zabijanie". Tymczasem tacy rodzice którzy często decyzję podejmują pochopnie będąc w strasznym szoku po diagnozie dotyczącej choroby swojego dziecka po "zabiegu" (jak się to określa) zostają sami... i z czasem kiedy dochodzi do nich świadomość swojego czynu jest im bardzo ciężko... Ale swoje "zadanie" wykonali, nie narażą systemu zdrowotnego na "niepotrzebne" koszta leczenia czy rehabilitacji... "Takie chore dziecko to same kłopoty- ani nie odprowadzi podatku, potrzebuje opieki- podobnie jak staruszek"... Oby w przyszłości ich (daj Boże) zdrowe dziecko nie kierowało się tą logiką w trosce o dobro ZUS-u- dokonując na nich eutanazji... Żebyś się mamusiu nie męczyła... NAPRAWDĘ BARDZO WIELE ZALEŻY OD NASZEJ POSTAWY i od tego czy pozwolimy się OSZUKIWAĆ!!! Paradoksalnie jestem wdzięczny niektórym wpisom na tym forum (czasem nawet zastanawiam się czy fronda nie ma ich na "etacie") bo zdają się nie mieć świadomości że poprzez sączenie swych lewackich haseł w tak banalny i prostacki sposób jedynie pomagają w uświadamianiu społeczeństwa o zbrodni jaką jest zabicie człowieka niezależnie od stadium jego rozwoju. Bóg Wam wszystkim zapłać!
anonim2013.08.14 21:07
Od jutra tankujemy na Łukoil?
anonim2013.08.15 10:16
Już do nich napisałem maila, że przyłączę się do bojkotu, jeśli nie wycofają prof. Wielgosia. Zachęcam do tego samego.