Stalinowscy kaci. Luna Brystygier - miażdżyła genitalia więźniów, dziś leży na Powązkach - zdjęcie
02.03.21, 11:05

Stalinowscy kaci. Luna Brystygier - miażdżyła genitalia więźniów, dziś leży na Powązkach

126

Julia Brystygier porządnie zapracowała sobie na swój przydomek "Krwawa Luna". Była jednym z najkrwawszych oprawców związanych z aparatem bezpieczeństwa PRL. Uwielbiała pastwić się nad więźniami, w sposób szczególnie okrutny- nad mężczyznami.

Julia Prajs przyszła na świat 25 listopada 1902 roku, we wsi Stryj na Ukrainie, jako pierwsza z czworga dzieci Hermanna Preissa, magistra farmacji i Berty Salzerberg, córka posiadaczy ziemskich z Nowego Sioła. Zamożną rodzinę stać było na zapewnienie dzieciom przyzwoitej edukacji. Julia była pilną uczennicą, a inteligencją przewyższała rówieśników. Po ukończeniu studiów historycznych na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie, kontynuowała naukę w Paryżu, gdzie uzyskała doktorat z filozofii. W międzyczasie wyszła za mąż za działacza syjonistycznego, Natana Brystigera i urodziła mu syna, a pod koniec lat 20. XX wieku została nauczycielką historii w Wilnie.

Młoda nauczycielka fascynowała się bolszewizmem i na początku lat 30. wstąpiła do Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, gdzie rozpoczęła walkę z władzami II Rzeczpospolitej. Kilkakrotnie siedziała w więzieniu.

Na każdym kroku podkreślała, że nie czuje się Polką. Nie kryła radości, gdy w 1939 r. Armia Czerwona wkroczyła do Polski. Brystygierowa przyjęła radzieckie obywatelstwo i została donosicielką NKWD. Wstąpiła do PPR i zrobiła błyskawiczną karierę w partii. Była pupilką przełożonych, oddana swojej pracy i o charakterze, któremu nie mogli się oprzeć ludzie z jej kręgów.

Mimo że nie odznaczała się szczególną urodą, mogła przebierać w mężczyznach, a liczne romasnse pomogły przyspieszyć karierę partyjną. W 1945 r. została dyrektorką V Departamentu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego i wtedy rozpoczęła się gehenna działaczy podziemia antykomunistycznego, którzy mieli z nią styczność...

Z największym zapałem zwalczała organizacje i ugrupowania religijne. Zanstalowała sieć tajnych agentów w kuriach i parafiach. Donosiły zarówno osoby świeckie, jak i duchowne, a do donoszenia na katechetów szkolnych często wykorzystywała uczniów najstarszych klas.

Kościół spotkał się wówczas z niespotykaną dotychczas falą prześladowań, a w latach 50. XX wieku aresztowano ponad tysiąc księży, wielu z nich sądzono w procesach pokazowych. To wtedy Julia Brystygier dorobiła się pseudonimu "Krwawa Luna".

Często z przyjemnością brała udział w procesach osób oskarżonych o działania na szkodę PRL i pastwiła się w sposób wyjątkowo okrutny nad przesłuchiwanymi i więźniami.

Tomasz Grotowicz na łamach „Naszej Polski” opisywał, jak wyglądało przesłuchanie ludowca o nazwisku Szafarzyński. Szef propagandy PSL został rozebrany do naga, a następnie "Luna" własnoręcznie zaczęła pastwić się nad jego genitaliami, do tego stopnia, że „jądra miał na wysokości kolan”. Przesłuchiwanego Brystygier zaprowadziła do znajdującej się w pokoju komody, włożyła do szuflady jego przyrodzenie i gwałtownie zatrzasnęła. Jakby tego było mało, mężczyzna przez cały czas był bity metalowym kablem i po kilku dniach zmarł z wycieńczenia.

Podobno "Krwawa Luna" w sposób szczególny "upodobała" sobie młodych mężczyzn. Tortury wobec nich zawsze kończyły się w okolicy genitaliów, a Brystygier nie przebierała w środkach: wykręcała, biła, nakłuwała i przypalała.

Miała opinię „bestii, która swoim okrucieństwem przewyższała dozorczynie z hitlerowskich obozów koncentracyjnych”.

Przesłuchiwała również Prymasa Tysiąclecia. Nic nie wiadomo o metodach, jednak kard. Stefan Wyszyński miał później powiedzieć: "To była straszna kobieta". Zwolniła z więzienia historyka Pawła Jasienicę, lecz w opinii wielu badaczy- z powodów czysto pragmatycznych, uznając, że Jasienica bardziej przyda się komunistom żywy niż martwy.

Po śmierci Stalina wielu gorliwych katów z aparatu bezpieczeństwa trafiło pod sąd, lecz "Krwawa Luna" uniknęła procesu. Za Brystygier miał wstawić się osobiście sam Władysław Gomułka.

Z bezpieki odeszła w 1956 r. Dostała rentę i podjęła pracę w państwowych wydawnictwach, np. "Naszej Księgarni" lub PIW. Chciała spróbować swoich sił jako pisarka, lecz mimo dwóch publikacji wydanych pod panieńskim nazwiskiem środowisko literackie traktowało ją z dużą nieufnością. Pod koniec lat 60. odrzucono jej aplikację do Związku Literatów Polskich. Podczas swojej pracy w bezpiece pastwiła się nad wieloma pisarzami, której twórczość odebrano jako szkodliwą dla PRL.

"Krwawa Luna" pod koniec życia doznała spektakularnego nawrócenia. Stała się częstym gościem Zakładu dla Niewidomych w Laskach i tam pod wpływem sióstr Franciszkanek nawróciła się oraz przyjęła Sakrament Chrztu Świętego, choć brakuje aktu chrztu, który mógłby to jednoznacznie potwierdzić. Do końca swoich dni miała zachowywać się jak gorliwa katoliczka, choć nie wiadomo, czy nawrócenie było szczere, czy był to wynik chłodnych kalkulacji, przeprowadzony na pokaz.

Julia Brystygier zmarła 9 października 1975, choć niektórzy świadkowie twierdzą, że raczej w ośrodku w Laskach, w otoczeniu sióstr. Pochowano ją na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Czy jej nawrócenie było prawdziwe, zdążył już zapewne osądzić sam Pan Bóg. Powstaje jednak pytanie, czy Powązki są miejscem właściwym dla kogoś, kto w sposób tak okrutny pastwił się nad polskimi bohaterami.

 

JJ/ciekawostkihistoryczne.pl, Fronda.pl

Komentarze (126):

czekista2021.03.3 8:40
Szkoda, ze przed zgonem nikt nie przepuscil jej cyckow przez wyzymaczke.
PRAWDA2021.03.3 8:26
Czym sie rózni --- Niemcy Adolfa Hitlera od Mordów Komuny w Polsce ale i innych państwach jak Ukraina Litwa ,,Czechy Węgry itd== NICZYM ==
bibis2021.03.3 8:47
tam i tu inicjatorami mordów byli żydzi
Elektor2021.03.3 8:11
Żydowska morderczyni uciekła ze stryczka! Ale i dziś jej pogrobowcy mordują Polakó! Tym są jej spadkobiercy pisowscy, którzy niszczą Polskę ekonomicznie, okradają nakładając koszmarne podatki, zabraniają prowadzić działalność gospodarczą, zabraniają zarabiać na życie. I najważniejsze... utrudniają, uniemożliwiają udzielanie pomocy medycznej, przez co już umarło dużo więcej Polaków niż ofiar też żydowskiej k...y. Pisowcy to godni jej spadkobiercy! PiS to zbrodniarze!
mlody2021.03.3 8:45
zydku zapyzialy piszesz glupoty chyba jestes potomkiem molera zbrodniarza
Anonim2021.03.3 7:55
Była morderczynią n, którą wychodował bolszewicki komunizm. KOmunizm, który łamał podstawowe zasady i promował ludzi biernych ale wiernych.Tak wygląda prawdziwa lewicowa bolszewia ( jak napisał "prawy") jeśli mój prawicowy prezydent podpisuje ustawę pozwalającą na to , żeby każdy baran mogł zostać ambasadorem. Tylko u bolszewików było mozliwe aby człowiek bez wyższego wykształcenia, nie znający języków mógł zostać nominowany na to stanowisko z nadania partyjnego. W S T Y D moja prawico !!! Nie wiem co jest przyczyną, czy to oznacza, że ludzie wykształceni z kompetenmcjami nie chcą juz z nami współpracować? czy może przyczyną jest szerzący się nepotyzm. Co mnie obchodzą Niemcy jeśli w moim kraju dokonywane są tak bolszewickie działania. Dożyłem czasów kiedy znów "nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera"
ha ha ha2021.03.3 8:45
" jeśli mój prawicowy prezydent" - on nawet nie stał obok prawicowca, to typowy pisowski bolszewik, nie ma co ale masz autorytet, a tak go bronisz gdzie się da
skuter2021.03.3 7:37
Lewacy by odwrócić uwagę piszą że wyklęci to byli mordercy gwałciciele i rabusie W takim razie pytam więc kim była Stalinowska Luna smerfem czy nie winnym krasnalem a może po prostu barbarzyńskim oprawcą który pastwił się na ludzkiej śmierci wymyślając wyuzdane tortury
Wawiak2021.03.3 7:58
Ona była typowym PiSowcem zanim to było modne. Dziś by ją Kaczyński do rządu wepchnął.
ricardo2021.03.4 18:42
lecz się chłopie.
anonim2021.03.3 7:30
A Piotrowicz wyniesiony na piedestał nie przeszkadza?
emigrant2021.03.3 0:45
I jak wam w Polsce się z tym żyje? Spoko, nie? Skora , fura i komóra.
obserwator2021.03.2 22:59
to same chazarstwo....podobno naród wybrany buhahahaha
Skrzypek na dachu2021.03.2 22:49
Ekshumacja kremacja i utylizacja na asfalt .
Ant2021.03.2 23:16
Na asfalt to nie u nas, bo jakość spadnie (o ile może jeszcze spaść). Zapakować w hermetyczny worek i wysłać Putinowi - z zakazem otwierania.
Ars manto2021.03.2 22:38
takiego zwyrodnialstwa żydowskiego było tysiące za cmentarny mur w odmęty zapomnienia natychmiast
anonim2021.03.3 7:31
A ci co żyją siedzą w pisie. Piotrowicz, Jasiński, Wolski, Karski. Wielu wielu jeszcze. Ale skoro ojciec ziobry był w pzpr to trudno się dziwić podejściu "nadministra"
"My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych"2021.03.2 22:02
j.w.
x2021.03.2 21:37
Tak właśnie rządzi PiS. Nie ruszają swoich bohaterów.
Darek2021.03.2 21:20
Teraz by była ministrem albo sędzią trybunału - Kaczyński docenia takie "zasługi". Prokurator stanu wojennego Piotrowicz, zbrodniarz komunistyczny i syn mordercy Rotmistrza Pileckiego Kryże, syn sekretarza zbrodniczej PZPR Ziobro, sekretarz Urbana rzecznika rządu Jaruzelskiego Krajewski, propagandzista młodzieżówki PZPR Pawłowicz i setki innych komuchów doczekali się nagrody dopiero od Kaczyńskiego.
jackow2021.03.2 21:19
zwłoki leżą,a gdzie dusza!!!
ola2021.03.3 10:24
dusze diabli wzieli
R2021.03.2 21:11
brystygierowa i jej podobni - WON (po rusku żeby zrozumieli) z Polski - z cmentarzy też
Beno2021.03.2 20:53
To czemu tam jeszcze leży. Wykopać i zakopać gdzieś na ugorach, albo spalić.
KATON STARSZY2021.03.2 20:14
Nawrócona czy nie,wywalić natychmiast,tylko nie wiem gdzie,ponieważ jej żydowskie szczątki zatrują wszystko dookoła.W ogóle należy wyrzucić z Powązek wszyskich oprawców komunistycznych i ich mocodawców.
Jahu🐟2021.03.2 20:11
to jest bohaterka lewizny.
głupio prowokujesz, ruski trolu2021.03.2 22:09
:/
Anonim2021.03.2 20:03
Wykopać i wraz z grobowcem wyrzucić za mur cmentarny.
Anonim2021.03.2 20:02
Wykopać i wraz z grobowcem wyrzucić za płot cmentarza.
ONLY PEACE2021.03.2 19:51
Julia brystiger to ponoć jest babcia glonojada z lewicy anny marii ż.
Naiwny2021.03.2 19:13
Moja kobieta złamała nogę. Założyli jej gips do krocza.
czekista2021.03.2 23:37
Powiedz, jak to zrobiles?
PRAWDA2021.03.2 19:05
Czym się rózniła od --Katow Niemickich Adolfa Hitlera trzym ===
ola2021.03.2 19:25
ta wstretna zydowa roznila sie tym , ze przed rostrzelaniem mlodych polakow katowala do nieprzytomnosci
fcuk piss2021.03.2 18:51
a jankowski ktory tez cudzymi genitaliami sie interesowal mial swoje pomniki ,skwerki i nazwy ulic
ola2021.03.2 19:29
nie zmieniaj icek tematu oceniamy teraz zydowskich katownikow
dymerek numerek2021.03.3 7:33
A na pogrzebie dymacza tłumy! Przedstawicielstwo Lasów Państwowych też się zjawiło.
Naiwny2021.03.2 18:29
To też Żydówka?
Darek2021.03.2 18:31
Tak jak Jezus, Morawiecki, Kornhauser-Duda i większość obecnych ministrów. A co?
Naiwny2021.03.2 18:38
Tak jak ci co wydali Jezusa na śmierć, z Jego męczeństwa uczynili festyn ludowy, opluli w talmudzie a dziś zasłaniają się nim bez cienia umiaru, że nie wspomnę już o przyzwoitości?
Rafał A. Ciemkiewicz2021.03.2 19:10
Żadnego festynu nie było. To jakieś apokryfy takich głupców jak ty.
Srul Perfidniakiewicz2021.03.2 19:14
Każdy ma prawo wierzyć w to co chce. Jeden wierzy w Marksa a inny wierzy w Dobrą Nowinę
Anonim2021.03.2 18:41
zydokomuna, jak ty, przypisuje zydostwo Polakom.... Wildstein też jest pochodzenia żydowskiego a jest przede wszystkim Polakiem, bo myśli po polsku. A nie po judaszowsku, jak choćby michnik, urban, boni, elegelking, trzaskowski, mazowiecki itp podobna zydokomuna
ola2021.03.2 19:40
teraz icek mowimy o zdrajcach i szkodnikach polski typu pokraka brukselska i pozdrow brata
OLA2021.03.2 19:37
teraz w sejmie mamy rowniez mlode zydowki dzialajce na szkode polski
jasko2021.03.2 18:29
Nawrócenie jest szczere z zadośćuczynieniem ofiarom . Było ?
Sprawiedliwy2021.03.2 18:28
Leży na Powązkach po to, aby każdy wiadomo gdzie mógł splunąć a zwłaszcza żujący tytoń. Jej grób to taka nowa forma spluwaczki, tak należy to odbierać.
franek2021.03.2 19:46
ta zydowke nalezaloby przeniuesc na laczke
Leon2021.03.2 18:24
Należy wybrać nowe godne miejsce, należy przenieść tam szczątki naszych patriotów, należy odebrać nazwę Powązki Wojskowe. Niech zostaną na bezimiennym miejscu pochówku od Luny przez Bieruta do Kuronia. Ulica nazwie to miejsce hańby właściwie.
Wawiak2021.03.2 18:16
W PiS zrobiła by zawrotną karierę. Kaczyński ceni takie persony i ich potomków. Kryże, Piotrowicz, Pawłowicz, Ziobro - sama śmietanka stalinowska.
Anonim2021.03.2 18:34
jesteś imbecylem
Wawiak2021.03.2 19:35
Dla Ciebie skazywanie opozycjonistów, torturowanie ludzi i morderstwo rotmistrza Pileckiego to widać zasługi wybitne i też byś pewnie takich ludzi i ich dzieci nagradzał tekami ministerialnymi i stanowiskami sędziowskimi jak to robi Kaczyński.
ola2021.03.2 20:07
Mysle icek, ze za rzadow partii oszustow ta wstretna zydowa zrobilaby niezla kariere.Przez 8 lat wazni swiadkowie byli usmiercani w piatki a dochodzenia zaczynano w poniedzialki.Gineli roznie byli rozstrzeliwani , topieni w wisle wieszani w celach itp.
Darek2021.03.2 21:18
Drogi Mośku, jak na razie to nie PO tylko PiS i Kaczyński nagradzają zbrodniarzy pokroju Bryzdygier - prokurator stanu wojennego Piotrowicz, zbrodzniarz komunistyczny Kryże, syn sekretarza zbrodniczej PZPR Ziobro, sekretarz Urbana rzecznika rządu Jaruzelskiego Krajewski, propagandzista młodzieżówki PZPR Pawłowicz i setki innych komuchów, więc o czym Ty bajdurzysz chłopie?
Pseudo-"Wawiaku.."????2021.03.2 21:59
NIE OŚMIESZAJ SIĘ...! PISZESZ BREDNIE!...ZABOLAŁO CIĘ ZIOMKU LUNY ??? WIDAĆ, ŻE BYLE CO JESZ I BYLE CO PISZESZ...! Pomimo, że chcesz, ale nie uda ci się ugryźć PiSu i Polaków! Spadaj na szczaw!....
pat2021.03.2 18:13
Powinno być zero tolerancji dla syjonistów, satanistycznych chazarskich zboków oraz wszystkich komunistycznych aparatczyków tegoż gatunku w Polsce.
Wawiak2021.03.2 18:17
To chyba podchodzi pod obrazę prezydenta, lepiej uważaj co mówisz, na to są paragrafy.
Alojzy Cedzidło2021.03.2 18:22
Powinno ! A dlaczego niema . ? Tylko nie pisz ,że to wina PiS-u . Chociaż i to słyszałem. . Jest o czym pisać Np . Kto wybrał adoratorów Luny na posłów do Brukseli . ?A Bruksela im prawie brawo bije .
łoł2021.03.2 19:04
Mamy w narodzie polskim sporo głupców, którymi można dowolnie manipulować, to widać po ich dzieciach na spędach chazara Owsiaka i Lempart - z piorunkami w łapach.
franek2021.03.2 20:16
mysle, ze nie sa to dzieci polakow lecz zydow
Bartymeusz2021.03.2 17:57
Powązki najbardziej demoniczny cmaentarz
Tak , to byla bestia2021.03.2 17:54
Ci wszyscy kaci tak spektakularnie sie ' nawracaja' ,zwykle na łozu smierci. To ona walczyła z Kosciolem najzacieklej i skazala na wiezienie wielu ksiezy, ale nie tylko, to ona rozbudowala siatke INFORMATOROW (agentow) w naszym kosciele , czego skutki widzimy dzisiaj. Anna Rószkiewicz-Litwinowiczowa mowi rowniez : „Julia Brystygierowa słynęła z sadystycznych tortur zadawanych młodym więźniom, była zdaje się zboczona na punkcie seksualnym i tu miała pole do popisu'
taka uwaga2021.03.2 17:57
Tacy wlasni sa ci - komunisci - aktywisci.
Figo Fago2021.03.2 18:28
No właśnie , Tacy są ... ". Tylko napisz mi jak to jest .że więcej psów wieszają na PiS-e niż na spadkobiercach tych komuchów, . Nie tylko majątku .
sylwe2021.03.2 17:53
a nie można wykopać jej gnatów i w****** na śmietnik ,jak mówi ta skrzecząca su ka z eselde
Peter2021.03.2 17:33
Takie nawrócenie u sióstr to nic niewarte. Powinna chodzić w worze z napisem komunistka i prosić wszystkich o przebaczenie. To miałoby sens. A takie szemrane nawrócenie to raczej spokojna starość w przyjaznym miejscu. Czasem jakiś drobiazg traktują księża jako grzech ciężki, a tu odpowiednik obozowej kapo wielokrotna morderczyni jakże rozgrzeszana. Leży na wojskowym cmentarzu. Wy się Polacy u władzy puknijcie w puste głowy.
Onanizm bez granic2021.03.2 17:43
W jakim worze? Mosznowym?
Lucyfer zdrajca wszystkich.2021.03.2 18:01
Przecież to jest esencją chrześcijaństwa - Miłosierna Samarytanka się zbawi, A czysty Faryzeusz będzie potępiony.
ola2021.03.2 20:12
ana tak sie nawrocila jak czrwony general slugus bolszewicki
Lucyfer zdrajca wszystkich2021.03.2 17:19
Wszystkie służby są takie same - dla prawa żeby wasze córki i żony były ścierwem - dzisiejsze czasy pod płaszczem flagi i pokoju są naprawdę zdolne do wszystkiego. Przypomnę wam jak oficjalnie gdy była wojna w Iraku ok 15 lat temu, było głośno o żołnierce amerykańskiej co więźniom kazała się gwałcić nawzajem, zresztą gwałt to jest częsta tortura stosowana przez patriotyczne służby specjalne wszystkich krajów.
okrutny-2021.03.2 17:14
okrutny minus
Pytanie2021.03.2 16:48
To dlaczego PIS jej nie ekshumuje - mają już wprawę? Wola rodzin się nie liczyła. W czym zatem problem?
Onanizm bez granic2021.03.2 17:44
Może się b(żyd)zą?
Japa2021.03.2 18:36
Co też Ty kombinujesz , Szanowny " Pytanie " . No co " Chociaż jak by się zastanowić to masz rację . Jak rodzina zamiast ojca w trumnie kota chce pochować, lub worek resztkami zwłok innych ofiar , to co komu do tego.
Lucyfer zdrajca wszystkich2021.03.2 16:44
A co myślicie że dziwki tzn kobiety zatrudniane gdziekolwiek np na komisariatach są lepsze? Zawsze mówię że dziwki nie wolno zatrudniać wyżej niż sprzątaczki. Nie ważne po jakiej stronie walczycie wszyscy wierzycie w podejście cywilizacyjne - że kobieta ma prawo wyboru bo to też istota ludzka. Za feminizm - jeśli jesteście żydami jesteście zdrajcami Izraela, jeśli jesteście Polakami - jesteście zdrajcami Polski. Jeśli jesteście z jakiegokolwiek kraju i uważacie że wasza matka co miała więcej niż jednego - to nie dziwka - jesteście zdrajcami Boga.
LL2021.03.2 16:43
Czy zauważyliście ,że mordercy Polaków na kresach wschodnich w czasie II wojny światowej i po 1945 r mieli pochodzenie żydowskie? ,a obecnie wszelkie lewactwo nienawidzące kościoła i Polaków jest tamtych pomiotem .
LL2021.03.2 17:53
Dla łapek w dół do wiadomości....Stalinowcy oprawcy zbrodni, represji i terroru w Polsce-Należeli do nich Mieczysław Mietkowski ( Mojżesz Bobrowicki) wiceminister MBP, Salomon Morel funkcjonariusz aparatu bezpieczeństwa w PRL, oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości, Roman Romkowski ( Natan Grynszpan – Kikiel) oprawca rotmistrza Witolda Pileckiego, Józef Różański (Golderg), także Jacek Różański, pierwotnie Józef Goldberg (ur. 13 lipca 1907 w Warszawie, zm. 21 sierpnia 1981 tamże) – polski prawnik, oficer NKWD i MBP, poseł na Sejm Ustawodawczy, zbrodniarz stalinowski, Julia Brystygier (“Krwawa Luna”), zbrodniarka, pułkownik NKWD. Jej specjalnością było przesłuchiwanie młodych mężczyzn, wsadzanie im genitaliów do szuflady i gwałtowne jej zatrzaskiwanie. Jednym z najbrutalniejszych morderców, którzy w latach 50. pacyfikowali białostockich chłopów był pułkownik Józef Czaplicki właściwie Izydor Kurc (ur. 31 sierpnia 1911 w Łodzi, zm. 26 czerwca 1985 w Warszawie) – funkcjonariusz aparatu bezpieczeństwa Polski Ludowej, oficer (pułkownik) Ludowego Wojska Polskiego, członek Państwowej Komisji Bezpieczeństwa. Ze względu na prześladowanie żołnierzy AK otrzymał pseudonim “Akower”. Mało ! to jeszcze dopiszę
LL2021.03.2 18:14
ZBRODNIE W NALIBOKACH KONIUCHACH Zbrodnia w Nalibokach – masakra polskich mieszkańców wsi Naliboki dokonana przez oddziały sowieckich i żydowskich partyzantów 8 maja 1943 roku pod dowództwem Pawła Gulewicza z Brygady im. Stalina, w tym grupa składająca się z osób narodowości żydowskiej (trwa ustalanie czy była to część oddziału pod dowództwem Tewje Bielskiego czy Szolema Zorina).http://www.bibula.com/?p=2061 Tewje Bielski lub Tuwia Bielski i Anatol Bielski (ur. 8 maja 1906 w Stankiewiczach koło Nowogródka, zm. 1987 w Nowym Jorku) – polscy Żydzi, twórcy (wraz z trójką braci) i dowódcy żydowskiego oddziału partyzanckiego w lasach Puszczy Nalibockiej podczas II wojny światowej.Zbrodnia w Koniuchach – zbiorowe morderstwo co najmniej 38 polskich mieszkańców (mężczyzn, kobiety i dzieci; najmłodsze miało 2 lata) wsi Koniuchy (dziś na terenie państwa litewskiego, dawniej w II Rzeczypospolitej w województwie nowogródzkim w powiecie lidzkim) dokonane 29 stycznia 1944 przez partyzantów sowiechich (Rosjan i Litwinów) i żydowskich.
Alojzy Cedzidło2021.03.2 18:52
Do kogo byś Szanowny "LL " te informacje zaadresował . Do mnie? Do Pisowców ? Do totalniaków ? A może do Wałęsy , organizatora " Nocnej zmiany " orędownika grubej krechy ? A może do wyborców posłów do Brukseli Millera i Cimoszewicza . No do kogo ? Część Twojej wiedzy ja tez posiadam . Do mnie nie adresuj . Rad bym poczytać kogo byś widział jako realizatora sprawiedliwości w tych sprawach.
LL do Alojzy2021.03.2 20:08
Do kogo byś zaadresował ??? -do wszystkich kochających prawdę, do wszystkich broniących dobrego imienia Polaków .Trzeba mówić prawdę jak było, bo żydobolszewia zmienia historię ,z ofiar zbrodniczego systemu robi winowajców.Wszystko co dla nich niewygodne zakrzyczą ich geszefciarskim słowem antysemityzm.Odkłamujmy więc historię.Mówmy,mówmy,piszmy po prostu brońmy się bo nas zadziobią ,zniweczą, zniewolą.Nie mówię do pisowców ,nie mówię do totalniaków bo brak słów w języku polskim żeby opisać to bagno. W zamordyzmie Polaków idą ręka w rękę co pokazała ściema pandemii.Na kogo liczę ? na mądrych ludzi ,myślących samodzielnie i ostatecznie na Boga,jak już nie da się tego wszystkiego wytrzymać tak po ludzku.
Alojzy Cedzidło2021.03.2 22:36
Czuję się wyróżniony . Myślę identycznie z pewnym niedosytem . Nie jest wesoło to jasne. Twoja ocena to ocena istniejącej sytuacji . Na taką sytuację pracowali od 89 roku . Kto pracował ? Wszyscy . Ci co wybierali i ci co po wyborach rządzili .Tez ci co takie rządzenie tolerowali. A obok świat si zmieniał . Polska w tym swomi konserwatyżmie została została trochę w tyle . Nie cała . Błędy z lat 89 -2015 dają teraz znać o sobie . Niestety ( moje zdanie ) PiS , nawet gdyby coś chciał , zrobić niewiele może . Może się mylę , ale wszystko albo dużo jest w naszych rękach. Kogo mamy wybrać ? Nie wiem .Zakładając teoretycznie ,że PiS , to nie z poparciem 30 % -wym. Bo znowu jakieś Gowiny i Ziobry po swojemu koalicję będą pojmować . Więc kogo ? Mądrych ludzi , twierdzisz . Pałna zgoda .Tylko jaką mamy gwarancje ,że wybierzemy i mądrych i z honorem patriotów . Trudna sprawa . Widać to doskonale tu , na forach Frondy. Pozdrawiam.
LL2021.03.3 7:34
Alojzy podaję ci łapkę w uścisku. Pozdrawiam
Iga...2021.03.2 22:10
Dzięki za te wiadomości. Nie wiedziałam wszystkiego o oprawcach żydowskich, ukrywających się za polskimi nazwiskami. !
naprawdę2021.03.2 16:42
Widziałem grób tej ludożercyni w Laskach. Przenieśli ja?
icek2021.03.5 23:38
Tak leży koło Mazowieckiego Dicmana
Mauzoleum Polin zaprasza:2021.03.2 16:41
Na wieczór z muzyką (bez tańców) o wkładzie Żydów zażydzających Polskę w zbrodnie na ludzkości. Przed wejściem, na placu okalającym, będzie można nabyć najnowsze wydanie, polskojęzyczne oczywiście, "Mein Kampf".
Po 11 ...2021.03.2 16:35
Panteon – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych też jest na Powązkach. I co?
Jan2021.03.2 16:32
Za opiekę bezpieki, lewactwa kupiła na swoją spokojną starość ta zbrodniarka pewien zakon koło warsiafki. I tam dożyła ostatnich dni. Czy ta żydówka ochrzciła się przed śmiercią?
Czy dla takiej nie ma miłosierdzia?2021.03.2 16:31
Ona jest już na innym Sądzie. Zostawmy ją w spokoju.
Onanizm bez granic2021.03.2 16:28
Podczas tej smutnej lektury przypomniał mi się fragment "Orłów Temidy" z Robertem Redfordem i Demo Moor. Podczas procesu prawniczne wypadły narzędzie wykonane przez więźniów - "Czy wie pani co to jest"? "Zgniatacz jąder"!
A kto to jest "Demo Moor"?2021.03.2 16:32
???
Onanizm bez granic2021.03.2 17:42
Demi, przepraszam. Ale zgniatacz robił wrażenie!
Anonim2021.03.2 14:29
Kulturalnie i cichutko, tę panią należy przenieść do rodzinnego grobowca.
ola2021.03.2 20:23
zydzi zbrodniaza spalili a prochy rozrzucili nad morzem
Cool2021.03.2 14:18
Zabawa w miażdżenie genitaliów"... to chyba odmiana jednej z wielu tożsamosci seksualnych LGBT?!
Onanizm bez granic2021.03.2 16:29
I tak zachowywała się w miarę przyzwoicie. Nie było mowy o instertacji analnej.
Cool2021.03.2 14:12
Bardzo cieszy mnie, że Krwawa Luna leży na Powązkach ... mam gdzie splunąć w czasie spaceru po tym cmentarzu.
Darek2021.03.2 13:00
Jakby nadal żyła Kaczyński by ją zrobił ministrem, albo sędzią trybunału.
Onanizm bez granic.2021.03.2 16:30
Ciekawe jak przesłuchiwałaby np Sławomira Nowaka...
Aleks.....2021.03.2 22:14
"Darek"...vel Lechu K...! Wytrzeżwiej i przestań brać prochy! Nie da się twoich głupot czytać! ...Ale cię boli ten PiS, lewaku-ateisto!!!
F 162021.03.2 12:51
Wykopac i do Czajki.
korzenie miłości do Polaków2021.03.2 12:49
Urodziła się w rodzinie żydowskiej, jako córka Hermanna Preissa, magistra farmacji w Stryju i Berty z Salzerbergów, córki Marjem i Izaaka, właściciela dóbr w Nowym Siole W 1920 roku wyszła za mąż za adwokata i doktora filozofii Chaima Nute Brüstigera. pracowała jako nauczycielka historii w gimnazjum Chaima Epsteina w Wilnie i w żydowskim seminarium nauczycielskim Towarzystwa Kulturalno-Oświatowego „Tarbut”. Po agresji ZSRR na Polskę, okupacji wschodnich województw Rzeczypospolitej przez Armię Czerwoną i aneksji tych terenów przez ZSRR przyjęła obywatelstwo radzieckie.
Anonim2021.03.2 12:34
Trzeba się za nią modlić i tyle. Pewnie w Czyśćcu nadal jest - mam nadzieję, że w Czyśćcu oczywiście. My katolicy winniśmy się modlić za naszych wrogów, to najwyższy stopień w miłości. Zwłaszcza do tych, u których w rodzinie byli więzieni i mordowani AK-owcy i inni patrioci. Ja taką osobę miałem w rodzinie - odsiadka na Zamku Lubelskim w katowni. Ta osoba swojej córce nawet nie mówiła co tam przeszła. To musiał być horror.
rychu2021.03.2 12:50
Mamy sie modlic za tych co żyja i moga zmienic swoje postepowanie a nie za mordercow co umarli i niczego już w swoim życiu zmienić nie moga .Tam ich osądzili i diabli mają ucieche
maximus2021.03.2 12:59
Jakie to u Ciebie proste: "modlić i tyle"! Piszesz z tego świata? Żeby móc modlić się za duszę tej Brystygierowej, to trzeba najpierw modlić się do Boga, żeby dał łaskę, która umożliwi modlitwę za to ścierwo.
Ewa2021.03.2 16:49
Niech za nią wstawią się u Stwórcy jej ofiary!. A my, którzy nie byliśmy w jej łapach, milczmy, najlepiej milczmy na temat przebaczania.
rychu2021.03.2 12:20
Powinna leżec na kirkucie.Ciekawe czy leży czy kuca
Peter2021.03.2 12:03
Absolutnie Powązki nie są miejscem dla tej osoby. Czy kiedykolwik powiedziała ,że czuje się Polką ? Może polski cmentarz nie jest właściwym miejscem. Dlaczego jej nie przeniesiono ?
forn2021.03.2 11:28
w końcu ścierwo żydowsko-sowieckie z chukiem do szamba
to już Polin2021.03.2 11:23
w czasie rządów PIS 2005-2007 organizacje kombatanckie, kombatanci zwracali się do obydwóch Kaczyńskich o pozbawienie wysokiej emerytury bandyty żyda Morel, który za te pieniądze żył sobie w dobrobycie w Izraelu, obydwaj Kaczyńscy byli głusi na ten problem i niechętni aby się nim zajmować, jeden z tych Kaczyńskich na rozkaz żydów przerwał ekshumacje gdyż już po pierwszych 3 dniach wykopów było wiadomo, że ta masakra w Jedwabnym to nie jest dzieło Polaków tylko Niemców,
Anonim2021.03.2 11:25
Jakich Niemców, Żydzi sami się zamknęli w stodole i spalili, żeby potem całą winę zrzucić na polskich patriotów wyklętych. (tłum. dla członków PiS i innych niepełnosprawnych intelektualnie - to sarkazm i ironia)
Tepy goj2021.03.2 12:22
Dzięki za to wyjaśnienie. Nigdy bym nie wpadł na to, że to sarkazm.
rychu2021.03.2 12:27
Ta do gett to tez ich Polacy wsadzali do UB i do NKWD i dyrektorami gułagow zrobili to też Polacy
Darek2021.03.2 13:24
No w sumie trochę racji w tym jest, Feliks Dzierżyński był właśnie Polakiem - niestety.
Anonim2021.03.2 11:20
Niestety, akurat te genitalia które powinny ucierpieć zamiast miejsca w celi dostały nie wiedzieć czemu (?) willę na Żoliborzu, i teraz z tego powodu wszyscy mamy problemy.
NiktNieMaTakiegoOkaDoMęskichGenitaliów2021.03.2 11:16
Podobnie dewiacyjne zainteresowanie męskimi genitaliami oraz okolicami odbytu wykazuje klero-książę doktór profesur Oko. Z tym, że on nie będzie musiał organizować sobie nawrócenia przedśmiertnego, bo siedzi w tym biznesie na stałe.
są w kropeczki2021.03.2 11:27
i dzięki księdzu OKO odkryłeś swoje nowe fascynacje swoją i czyjąś żopą
"Profesor" Engelking2021.03.2 11:14
Być torturowanym przez żydówkę i do tego zdolnego doktora filozofii... Toż to sam zaszczyt! Ależ te polskie goje są niewdzięczne!
Hartman2021.03.2 11:11
Protestuję! Luna była żydówką, więc ten tekst jest antysemicki!
Polak2021.03.2 11:10
Senyszyn i hartman to popłuczyny z nocnika luny!
Anonim i reszta bandy jego klonów2021.03.2 11:09
Moje credo: Mój antypolonizm jest wrodzony i nieusuwalny. Szlag mnie trafia gdy słyszę Polska, a zwłaszcza Kościół. Bo Polska od początku swych dziejów była, nadal jest i zawsze będzie chrześcijańska. A tego nienawidzi mój pan – szatan. Moją metodą jest kłamstwo, krętactwo, bezczelność. Przykład tej metody: każdy ksiądz = pedofil, każdy żołnierz wyklęty = bandyta, każdy Polak = antysemita, każdy głosujący na PIS = faszysta itd. Pojęcie wstydu, honoru i prawdy jest mi z natury obce. W końcu jestem wiernym pachołkiem mego pana. Mam też broń specjalną - zarzut antysemityzmu. Stosuję ją bez wahania w przypadku każdej krytyki.
oficer LWP2021.03.2 11:25
jest mi z tego powodu strasznie wszystko jedno
Anonim2021.03.2 12:20
A co innego ci zostało, nihilisto?
oficer LWP2021.03.2 19:11
z tego powodu też jest mi z strasznie wszystko jedno
BAW SIĘ DALEJ GŁUPKU...!2021.03.2 22:24
" Oficerze LWP"...Lechu Keller, czyli były SB-ku! Tak, byłeś w SB! MYSLISZ, ŻE NIE WIEMY, ŻE SAM SOBIE PISZESZ I SAM SOBIE ODPOWIADASZ POD RÓŻNYMI NICKAMI??? Odbija ci całkiem "...nie dumny geju.."! Używasz tu nawet niektórych starych swoich nicków! Masz ich tu bardzo duuużo! Ponad połowa wpisów jest twoja! Dalej rżnij głupa!
oficer LWP2021.03.3 8:55
wy bolszewicy z PIS-u wiecie, jakie to wspaniałe