Sprzątanie po aferze - Rostowski, Sikorski i Arłukowicz odchodzą - zdjęcie
10.06.15, 19:03Prezentacja rządu Ewy Kopacz, wrzesień 2014 r.

Sprzątanie po aferze - Rostowski, Sikorski i Arłukowicz odchodzą

6

Szefowa rządu zapowiedziała, że nie przyjmie sprawozdania Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta i dała do zrozumienia, że spodziewa się jego dymisji.

– Uważam, że jedyna instytucja, która wyjaśni tę sprawę to dobrze działająca prokuratura z nowym Prokuratorem Generalnym – stwierdziła Kopacz. Dodała, że wyciek akt śledztwa dotyczącego afery taśmowej „podważa zaufanie do instytucji prokuratury”. Kopacz nie chce jednak, by afera była wyjaśniona przez komisję śledczą.

– Komisja śledcza w moim odczuciu będzie tylko grą polityczną – oceniła Ewa Kopacz. – Póki jestem premierem, nie pozwolę na grę taśmami w kampanii wyborczej.

Premier poinformowała także o rezygnacji ważnych polityków związanych z Platformą Obywatelską. Rezygnacje na jej ręce złożyli minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, minister sportu Andrzej Biernat i minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński. Do dymisji podali się także wiceministrowie: skarbu państwa Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski oraz gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Ustąpi także szef doradców premiera, były minister finansów Jan Vincent Rostowski, a także marszałek sejmu Radosław Sikorski.

– Wyborcom PO, którzy słuchali ujawnionych nagrań należą się przeprosiny. W imieniu całej Platformy bardzo serdecznie was przepraszam – stwierdziła na zakończenie premier Kopacz.

Nazwiska ustępujących polityków pojawiały się w kontekście afery taśmowej. W warszawskiej restauracji nagrano np. rozmowę Sikorskiego z Rostowskim, podczas której ten pierwszy opowiada o tajnej akcji prowadzonej przez polskie służby specjalne w Afganistanie.

KJ/Telewizjarepublika.pl

Komentarze (6):

anonim2015.06.10 19:29
Banda złodziei musi stanąć pod Trybunałem Stanu!!!
anonim2015.06.10 19:52
Afera podsłuchowa zaczęła się rok temu, a dopiero teraz mamy dymisje ludzi w nią zaplątanych (nie wszystkich). :) To się nazywa spóźniony zapłon. :) Ale Platforma jest mistrzem "refleksu szachisty". Komorowski obudził się po 5 latach tydzień przed wyborami. :) PO mówiąc o nowym otwarciu budzi się po 8 latach. Co za lenie i ściemniacze!!! Do jasnej cholery, jaki trzeba mieć tupet żeby tak ściemniać i jeszcze mówić ludziom, że chcą coś zrobić.
anonim2015.06.10 21:03
Farsa... Farsa... Farsa...
anonim2015.06.10 22:34
oczywiście że farsa-tylko nie nazwał bym tego malowaniem trupa.Jeżeli tyle afer nie położyło PO a teraz jakiś warchoł udostępnia niejawne dokumenty i to powoduje dymisje w rządzie to raczej świadczy o tym ,że prawdziwa bomba jest w tych nie ujawnionych podsłuchach.Chciałbym się mylić ale boję się tego
anonim2015.06.10 23:33
Platformo Obywatelska ! Do tej pory obiecywałaś, kłamałaś, kradłaś, spiskowałaś przeciwko Polsce i Polakom, a teraz chcesz nas ugłaskać, pozbywając się kilku skompromitowanych zer z zapasów swego rynsztoka. Może jeszcze przed zgonem dokonasz jakichś haniebnych czynów, ale nie doczekanie twoje, byś nas zwiodła.
anonim2015.06.11 9:21
Im kury szczać prowadzać, nie rządzić POLSKĄ!.....