Sprofanowały świątynię, sąd je uniewinnił - zdjęcie
11.09.14, 20:28

Sprofanowały świątynię, sąd je uniewinnił

3

Półnagie działaczki wtargnęły do świątyni 12 lipca ub.r., wykrzykując antyreligijne hasła. Na zdjęciach widać, jak okładają słynny dzwon katedralny. Dziewięć z nich zatrzymano pod zarzutem wandalizmu.

Sąd jednak uznał, że zarysowania na dzwonie mogły zostać zrobione przez tłum turystów odwiedzających katedrę albo w czasie transportu dzwonu, dlatego uniewinniono działaczki.

Wyrok wywołał oburzenie we francuskim społeczeństwie. Była minister Christine Boutin powiedziała że jest on "świadectwem przyzwolenia na dokonywanie świętokradztwa w miejscach kultu religijnego". Temu absurdalnemu orzeczeniu dziwi się także opozycja, bo zamiast awanturujących się działaczek Femenu, ukarano grzywną ochronę - za stosowanie przemocy, gdy próbowali obezwładnić kobiety w katedrze.

ed/Dziennik.pl

Komentarze (3):

anonim2014.09.11 22:48
Spoko. W odpowiednim czasie, gdy zapłonie sparszywiała Franca pod ciosami wojowniczego islamu, przyjdzie czas na wyrównanie rachunków krzywd. Już tam Służby odrodzonego królestwa Polskiego doprowadzą bluźnierców przed Sądy. nie będa sie bawić w ceregiele, BĘDZIE PIĘKNIE.
anonim2014.09.11 23:31
AjerLol, jeśli Sądy Królestwa Polskiego zakują te femenazistki w dyby i poobcinają za karę nosy i obwisy (przypalając żelazem tu i tam) to będzie to akt Wielkiego Miłosierdzia chroniący te durne squaw przed karą Piekła Ognistego. Juz wiesz dlaczego muslimska inwazja polegnie w starciu z Armia Królewską i Katolicką? Bo ich całe śmieszne "okrucieństfo" to dziecięca zabawa w porównaniu z tym co my im zrobimy - z miłości oczywiście. Nie zawachamy się przed niczym aby uchronić islamistów przed potępieniem. Bo lepiej konać na torturach przez lata niż płonąć w piekle.
anonim2014.09.18 17:44
Gender Diabeł i Bóg wykluczenie! wykluczenie! wykluczenie! cyfro siłę nam daj i mocą swoją rządź szyszynką mózgową masturbacja! masturbacja! masturbacja! cyfro siłę nam daj i mocą swoją gwałć ją gwałć scientio! potężna a za i wżdy policzysz mrówki na Ziemi?