Sprawa ,,polskiego Fritzla’’. Uchylono immunitet prokuratorowi - zdjęcie
08.09.20, 14:15Fot. via: Pixabay - vanna44

Sprawa ,,polskiego Fritzla’’. Uchylono immunitet prokuratorowi

8

Rzecznik Izby Dyscyplinarnej SN Piotr Falkowski poinformował, że Izba prawomocnie uchyliła dziś immunitet prokuratorowi w stanie spoczynku Bartłomiejowi K., któremu prokuratura zarzuca zaniedbania w prowadzonym przez niego śledztwie. Chodzi o sprawę Mariusz Sz., który dwa lata więził w piwnicy i gwałcił żonę oraz molestował seksualnie córkę.

Zdaniem prokuratury, poprzez zaniedbania Bartłomieja K. ściganie poważnych przestępstw „zostało bardzo opóźnione”. Rzecznik Izby Dyscyplinarnej podkreśla przy tym, że decyzja o uchyleniu immunitetu nie jest stwierdzeniem winy byłego prokuratora, a jedynie umożliwieniem otwarcia procesu i karnego rozpoznania sprawy.

Wcześniej w I instancji o odebraniu immunitetu Bartłomiejowi K. orzekał, zgodnie z ówczesnymi przepisami, prokuratorski sąd dyscyplinarny, który nie zgodził się na pociąganie go do odpowiedzialności karnej. Decyzję tę zmienił SN.

Mariusza Sz. media okrzyknęły „polskim Fritzlem”. Skazano go na 25 lat więzienia za znęcanie się nad żoną i dwiema małoletnimi córkami. Skazany przez dwa lata więził żonę w piwnicy, gdzie była przez niego gwałcona, bita i głodzona. Do tego umożliwiał popełnianie gwałtów na żonie innym osobom i molestował starszą córkę.

W latach 2011-2013 Prokuratura Rejonowa w Pucku trzykrotnie umarzała śledztwo w tej sprawie. Taką decyzję podjął m.in. właśnie prok. Bartłomiej K. Śledztwo przeciw niemu wszczęto w 2017 roku. Prokuratorzy z Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej zarzucają mu niedopełnienie obowiązków. Podejmowane przez niego decyzje miały być przedwczesne i nieuzasadnione.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (8):

jula2020.09.10 9:37
Mocno ( wynika z irytacji) Tez chodził do tej piwnicy?
Hanys GórnoŚląski2020.09.9 7:00
Do dzisiaj nie byłem świadom tego, że w Polsce sędziowie i prokuratorzy na rentach i emeryturach (w stanie spoczynku) także są objęci immunitetem... Nie rozumiem dlaczego, skoro juz nie sa aktywni zawodowo ?
Jan Radziszewski2020.09.8 16:15
niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ A może to być już 14 września, pojawić się Krzyż na Niebie tzn może nie umrze po Sądzie - ok 2 000 000 polaków w Polsce
am2020.09.9 9:46
Albo jestes czerwonym trolem albe zostaje leczenie - ścisłe , zamkniete i pod nadzorem, ja stawiam na trolla
Randka juz dzis2020.09.8 15:52
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu---- www.erooo.pl -------------------------------------------------------------------------------------------- Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
ks. Stanisław2020.09.8 14:54
PiS popiera takie działania, gwałcił, to Duda ułaskawi.
Eustachy2020.09.9 4:29
Walnąłeś yntelektem. Buhahaha.
Anonim2020.09.10 7:37
Kłamiesz kanalio! nie jesteś ksiądz kłamczuchu obrzydliwy i prezydent nie ułaskawił pedofila! Oskarżony o molestowanie córki odsiedział cały wyrok i wyszedł na wolność, prezydent przychylił się do prośby pełnoletniej już córki o zniesienie zakazu zbliżania się do rodziny.