Sprawa Banasia. Dlaczego premier milczy? - zdjęcie
28.11.19, 10:23(fot. screen)

Sprawa Banasia. Dlaczego premier milczy?

9

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości był gościem Radia Plus. Jak podkreślał prezes Banaś miał możliwość odniesienia się do różnych zarzutów, ale dzisiaj - jego zdaniem - trudno oceniać ich wiarygodność.
 
"Raport CBA jest już gotowy, myślę, że niedługo będziemy rozmawiali o faktach" - mówił Fogiel w "Sednie Sprawy" Jacka Prusinowskiego.
 
Pytany dlaczego premier już kilka dni czeka na zapoznanie się z raportem, a w tym czasie uczestniczył m.in. w koncercie dziecięcej Eurowizji, odpowiada: "premier ma tych obowiązków dużo. Wyjście na tego typu imprezę (...) to też jest kalendarz premierowski".
 
"Jestem pewien, że premier zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, to musi być wyczyszczone do kości, do samego dna" - dodał Fogiel. 
 
Poseł zdradził też m.in., że umowa koalicyjna jest gotowa i zostanie podpisana w tym lub w przyszłym tygodniu.
 
Pytany o kampanię prezydencką, zapewnia że PiS jest gotowy do jej rozpoczęcia. "Ton i rytm nadaje pan prezydent (...). Jesteśmy w kontakcie z jego urzędnikami, żeby móc odpalić wszystkie działania, kiedy padnie hasło: GO" - mówił rzecznik partii rządzącej.
 
Jacek Prusinowski pytał również o to, czy znana jest już data zabiegu wszczepienia endoprotezy, który ma przejść Jarosław Kaczyński.
 
Fogiel mówił, że daty nie zna, ale zapewniał jednocześnie, że trwająca przerwa w posiedzeniu Sejmu nie ma z tym związku:
 
"Ta przerwa jest zaplanowana, na tym posiedzeniu zrobiliśmy to co do nas należało. Z tego co wiem, plany są takie żeby kolejne posiedzenie było przed świętami, bo tak wypada z kalendarza prac ustawowych" - powiedział poseł.
 

 

bz/YT/Radio Plus

Komentarze (9):

anonim2019.11.29 10:00
Milczy, bo sam jest umoczony, tchórz boi się sprawiedliwości, podobnie jak Kamiński.
robaczek2019.11.28 13:31
BO BANAS MA HAKI NA PIS ;] ot cala tajemnica ;] patuski!!!! tak tak !!! to wasi krystaliczni !! i co? okazalo sie ze sa jeszcze gorsi ? ;] no ale wazne ze wasi nie? oj tylko Polski szkoda ;/
682019.11.28 12:14
WY MACIE PREMIERA ,A KIM ON JEST . ZLOTOUSTY DLA PANCERNEGO PSA JEST NICZYM ,NIE JEMU PODLEGA OLEWA GO CIEPLYM MOCZEM
Laura2019.11.28 11:10
Ej Frondeczko zaczynasz przypominac portal lisiowy na temat
anonim2019.11.28 12:25
A ty Laureczko chciałabyś, żeby wszyscy na około łgali jak pi(e)s.
Albert2019.11.28 10:50
"Sprawa Banasia. Dlaczego premier milczy?" Bo to jest właśnie kasta.
XYZ2019.11.28 10:46
Banaś zagrał pokerowo,wie że nie da się go usunąć ,dlatego PIS musi go wybielić.
NieżywyAKowiecZeznaŻeMiałDobrąOpiekęWBurdelu2019.11.28 10:44
Najważniejsze dla PiSocjalistów teraz, to jak wszczepić Polsce protezę prezydenta Dudę na następna kadencję. Kryształowy Sutener nie zlezie z fotela tak łatwo. Już wiadomo, że ma zgromadzony arsenał obronny i nie zawahał się wnieść go do sejmu. Jednak muszą go uciszyć przed wszczepianiem protezy Dudy. . Ale to człowiek dobrze zorganizowanego półświatka przestępczego, więc łatwo nie będzie. Po prostu PiSocjalistyczny burdel.
JONASIK2019.11.28 10:30
Premier czeka na decyzję szefa.