Spotkanie ws. Białorusi u premiera. Są przedstawiciele wszystkich partii - zdjęcie
26.08.20, 14:09fot. yt/kprm

Spotkanie ws. Białorusi u premiera. Są przedstawiciele wszystkich partii

16

W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rozpoczęło się spotkanie w sprawie sytuacji na Białorusi. Na spotkaniu stawili się przedstawiciele wszystkich klubów partyjnych.

Już w poniedziałek po wystosowaniu w poniedziałek zaproszenia do wszystkich partii, kluby te potwierdziły obecność na spotkaniu organizowanym przez szefa rządu.

Premier Morawiecki w poniedziałek napisał w tej sprawie na Facebooku:

- Choć w wielu sprawach się nie zgadzamy, to w tej odzew na razie jest bardzo dobry. Wygląda na to, że w środę będziemy konkretnie i merytorycznie rozmawiać na temat pomocy naszym sąsiadom

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera poinformował na temat treści spotkania. Powiedział, że będą na nim omawiane działania polskiego rządu na forum krajowym i międzynarodowym. Dyskusja będzie dotyczyć także w zakresie możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji na Białorusi.

 

mp/pap

Komentarze (16):

Seks kamerki2020.08.26 16:25
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
ebz2020.08.26 16:08
Właśnie słyszałam wypowiedź Biedronia o tym , że UE Polsce nie ufa i Polacy nie są jednym z tych zachodnich wilków , którzy myślą o tym jak Białoruś sobie podporządkować . I chwała za to Premierowi i Rządowi . Pomoc humanitarna owszem , ale stanie się jednym z drapieżców nie . Niech nie będzie powtórki z Iraku , Syrii , Libanu . Tam też drapieżcy " tylko " starali się wprowadzić " demokrację " obalając dyktatora . No a Biedroń? No cóż : jest człowiekiem głęboko humanitarnym , chciałby dobra dla wszystkich , ale zbyt płytko myśli . Myśli emocjami . Nie potrafi ogarnąć sedna sprawy jak na polityka przystało . Bałabym się mu powierzyć jakąkolwiek poważniejszą funkcję państwową . Idzie w tym kierunku jaki akceptuje jego odmienność . A w polityce potrzebna jest rozwaga i spojrzenie na sytuację pod różnymi kątami . Tego Biedroń nie potrafi . Kolejne po korona wirusie moje uznanie dla Rządu .
katolik2020.08.26 14:42
medycyna masońska popierana przez profesorów lekarzy ekspertow to sorrosowe i gatesowe szczepionki , które będą wywolywac inne choroby i będą czipem. ALE przy Bożej Opatrznosci ten plan nigdy nie zostanie zrealizowany, a ekspertom zostanie wstyd, że znaja się na medycynie , ale masońskiej
życzę ci yehowy "katoliku"2020.08.26 14:45
abyś ty i twoja jehowa sekta jak jeden złapali koronawirus i zgodnie z waszą jehową sekciarską doktryną ODMÓWILI opieki lekarskiej.
LADYCHAPEL, katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.26 14:29
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka to "człowiek taki ciepły" - oświadczył premier Igor Tusk z Platformy Obywatelskiej po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku. - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział oszolomiony wizyta premier Tusk. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najprzyjemniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził. I TRAKTUJE TO JAKO PRAWDZIWE powiedzial premier Tusk na zakonczenie tej historycznej wizyty.
ladychapel2020.08.26 15:33
Co ma na celu twoje uporczywe zamienianie nazwisk z tyvh PiSowskich na POwskie? Kim jestes - 14-letnim gimbusem czy tez niedorozwinietym nibydoroslym???
pisz po polskiemu2020.08.26 15:43
robotniku rolny w Polszu
ladychapel2020.08.26 16:05
wal sie na ryj razem ze swoja gruba matka i tym idiota- twoim ojcem
katolik2020.08.26 14:27
medycyna masońska popierana przez profesoów, lekarzy ekspertów, to sorrosowe i gatesowe szczepionki, które będą wywoływać inne choroby i będą czipem. Plan masonów nie zostanie zrealizowany , szlag go trafi , a uczonym zostanie wielki wstyd z niewiedzy i znajomosci medycyny, ale masonskiej
życzę ci yehowy katoliku2020.08.26 14:30
abyś ty i twoja sekta jak jeden złapali koronawirus i zgodnie z waszą sekciarską doktryną ODMÓWILI opieki lekarskiej.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.26 14:18
PiSdowatych będzie reprezentował sam żoliborski smierdziel!
DLA PRZYPOMNIENIA!2020.08.26 14:18
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka to "człowiek taki ciepły" - oświadczył marszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku. - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział Karczewski. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził.
katolik, yehowy doradca Kremla i2020.08.26 14:17
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄 : 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 !
katolik, yehowy doradca Kremla i2020.08.26 14:16
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀𝐌𝐈 !!!
katolik2020.08.26 14:12
medycyna masońska popieana przez profesoów, lekarzy , ekspertów, to sorrosowe i gatesowe szczepionki, które będą wywoływac inne choroby i będą czipem, Ale ich plan padnie i dla popierających zostanie wielki wstyd z braku wiedzy
życzę ci yehowy katoliku2020.08.26 14:24
abyś ty i twoja sekta jak jeden złapali koronawirus i zgodnie z waszą sekciarską doktryną ODMÓWILI opieki lekarskiej.