Spotkanie Putin-Zełenski w Watykanie. Stolica Apostolska: jesteśmy gotowi - zdjęcie
29.04.21, 11:29Fot. Screenshot Youtube - офіс президента україни / Pixabay - Paul Brennan / Kremlin.ru, CC 4.0

Spotkanie Putin-Zełenski w Watykanie. Stolica Apostolska: jesteśmy gotowi

9

Watykan jest gotów do udziału w mediacji między Ukrainą a Rosją, ale byłoby to możliwe tylko w ramach mińskiej grupy kontaktowej - powiedział prefekt Kongregacji Kościołów Wschodnich kardynał Leonardo Sandri.

Słowa Sandriego były reakcją na propozycję prezydena Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, aby rozmowy między Ukrainą i Rosją miały miejsce właśnie w Watykanie. Zełenski wyraził taką myśl w wywiadzie dla włoskiej gazety La Repubblica.

Zdaniem Zełenskiego Watykan byłby „idealnym miejscem” na spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i rozmów na temat sytuacji w Donbasie.

Sandri poinformował, że dotychczas do Watykanu nie napłynęła żadna oficjalna prośba o organizację spotkania prezydentów Rosji i Ukrainy. Stwierdził jednak, że Watykan nie wycofuje się z takiego pomysłu.

- Istnieje już mińska grupa, która pracuje w celach pośrednictwa w uregulowaniu konfliktu ukraińskiego - powiedział Sandri, po czym sprecyzował, że pomoc Watykanu mogłaby mieć miejsce właśnie w ramach prac tej grupy.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział wczoraj, że nie wie, czy Władimir Putin gotów byłby spotkać się z prezydentem Ukrainy w Watykanie. 

Wcześniej Zełenski proponował już Putinowi spotkanie na terenie Donbasu. Putin stwierdził, że jest gotów się spotkać, ale w Moskwie. Powiedział również, że przedmiotem spotkania mogą być jedynie stosunki Rosji i Ukrainy, nie zaś sytuacja w Donbasie. Rosja konsekwentnie twierdzi, że nie jest stroną konfliktu w Donbasie.

jkg/biełsat

Komentarze (9):

SLAWAN2021.04.29 18:03
W Watykanie??? Co za megalomańskie prostaki! To już może lepiej na górze Synaj. Może nowe Tablice dostaną?
Anonim2021.04.29 16:32
TAJNY PLAN Putina?! Europa stanie w OGNIU? Leszek Sykulski o broni atomowej w Iranie! ......... https://www.youtube.com/watch?v=mtNG1tlmjkM
Tak się robi FAKE VIDEOS:2021.04.29 13:59
https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo
A tak wygląda gotowy "produkt":2021.04.29 14:01
https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo
Biden , którty szczeka a jest agentem Putlera2021.04.29 13:39
https://www.youtube.com/watch?v=mtNG1tlmjkM
Jehowe mendy jak "matis89" udają katolików2021.04.29 12:19
𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 jest to najgorszy typ sekciarza. Są odpowiedzialni za tysiące ludzkich istnień odmawiając swym bliskim a szczególnie dzieciom opieki lekarskiej. 𝐖 𝐓𝐘𝐌 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐄𝐊! ........ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to jest ZBRODNIARZ. Ale nie tylko bo ZŁODZIEJ! Oszukują głównie starsze samotne kobiety tak, aby cały majątek tej ich sekcie zostawiła. 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to wróg ludzi i normalnego społeczeństwa. Udają, że są katolikami cytują jakieś brednie - PAMIĘTAJ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to SEKCIARZ i jak KAŻDY SEKCIARZ jest NIEBEZPIECZNY.
matis892021.04.29 11:57
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Grizzly2021.04.29 12:10
nie strasz, nie strasz..........
Grizzly2021.04.30 7:14
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!