Spór o Polski Ład. Müller: Przeprowadziliśmy 20 spotkań z Gowinem  - zdjęcie
28.07.21, 15:50Fot. screenshot - YouTube (Radio Poznań, Kancelaia Premiera)

Spór o Polski Ład. Müller: Przeprowadziliśmy 20 spotkań z Gowinem

5

Czy Porozumienie Jarosława Gowina poprze Polski Ład? Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał na dzisiejszej konferencji prasowej, że w tej sprawie odbyło się już około 20 spotkań na poziomie eksperckim i politycznym.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z ministrami: zdrowia, infrastruktury, finansów oraz rodziny i polityki społecznej, z którymi rozmawiał o przyspieszeniu prac nad najważniejszymi projektami Polskiego Ładu. O rezultatach tych spotkań dziennikarzom na konferencji prasowej opowiedział Piotr Müller. Rzecznik rządu był też pytany, czy udało się wypracować poparcie Porozumienia dla zmian podatkowych przygotowanych w ramach Polskiego Ładu. Müller przekazał, że do tej pory przeprowadzono z Jarosławem Gowinem i jego zapleczem około 20 spotkań na poziomie eksperckim i politycznym.

- „Cześć tych uwag, które zostały zgłoszone, zostało uwzględnionych w ustawie podatkowej”

- podkreślił rzecznik rządu.

Wymienił tutaj obniżenie ryczałtu z 17 na 14 proc. oraz z 15 do 12., w zależności od prowadzonej działalności.

Wciąż jednak, podkreślił, są różnice zdań w tym zakresie pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Porozumieniem.

- „Od tego są konsultacje społeczne i międzyresortowe, aby uwagi zgłosić, ale nie wszystkie z nich mogą być możliwe do zrealizowania z prostej przyczyny - jednocześnie, w tym samym dokumencie, który podpisał wicepremier Gowin, czyli w Polskim Ładzie, są rzeczy związane ze zwiększeniem nakładów na służbę zdrowia”

- mówił.

Zaznaczył, że zwiększenie nakładów na służbę zdrowia byłoby niemożliwe do zrealizowania, gdyby nie zmiana systemu składek. Na tę zmianę jednak inaczej patrzy Porozumienie.

kak/PAP

Komentarze (5):

anatol2021.07.28 19:59
Niech Gowin wreszcie oficjalnie przejdzie do PO. Uprawia ciągłą dywersję na prawicy.
ceramik2021.07.28 18:38
Kiedy ten dywersant wystąpi na jakimś np. koncercie w Gdańsku. I PO zamiatane.
Ant2021.07.28 17:17
Pierwsze słyszę, by kiedykolwiek jakikolwiek rzą prowadził konsultacje społeczne. Mnie, ani nikogo z moich znajomych nikt nigdy o zdanie nie pytał, a każda zgłoszona społecznie ustawa, czy wyniki referendum były ignorowane i wyrzucane na śmietnik. Kolejny zakłamany nierząd kłamie na temat jakichś konsultacji. No chyba, że konsultuje sposób wykonania rozkazów spoza naszego kraju z jakimś zewnętrznym czynnikiem społecznym. Tak czy inaczej przecz z takim rządem. Kasta polityków do wymiany!
Maciej Piwowar2021.07.28 16:20
Piotrze M. co robi w Zjednoczeniu Prawicy ,to BEZIDEOWE ZERO MORALNE.Wykopać Porozumienie wraz z J.Gowinem.
jle_ffm2021.07.28 16:32
Proszę używać pełnego nazwiska rzecznika pisowskiego rządu : Muller (pisane przez 'u umlałt')