14.06.18, 18:20fot. Willem Zijlstra, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr

Szef niemieckiej policji ma dość! ,,Chcę, żeby spłonęli w piekle''

Szef Niemieckiego Związku Policjantów ma dość. Ten wpływowy policjant, który chętnie wypowiada się w mediach, nie ukrywa swojej dezaprobaty dla otwartej polityki migracyjnej. Teraz jednak poszedł krok dalej. ,,Oni powinni smażyć się w piekle. Tego chcę!'' - napisał. Tymi słowami skomentował śmierć 14-letniej Susanny F., Niemki z Moguncji, którą zgwałcili i zamordowali uchodźcy.

Dwóch zbrodniarzy - 35-letni Turek i 20-letni Irakijczyk - przyjechali do Niemiec i starali się o azyl. Mieszkali za państwowe pieniądze w ośrodku dla uchodźców. Mężczyźni nie byli jednak wdzięczni tym, którzy ich ugościli. Postanowili się ,,zabawić''. Napadli na ulicy 14-letnią dziewczynę, Susannę pochodzącą z rodziny żydowskiej. Zgwałcili ją i udusili, a jej zwłoki skrzętnie ukryli w trudno dostępnym miejscu przy torach kolejowych. 

Policja Turka złapała natychmiast. Morderca z Iraku zdołał jednak opuścić Niemcy i wrócić do swojego kraju. Został schwytany dopiero tam.

Rainer Wendt nie ukrywał swoich emocji. Napisał na facebooku między innymi:

Co się stanie z naszym krajem, jeżeli będziemy tolerować, że przyjeżdżają tu ludzie, którzy popełniają wszelkie przestępstwa, nawet straszliwe zbrodnie - a mimo tego poruszają się swobodnie, w każdej chwili gotowi, by uderzyć po raz kolejny?

Co się stanie z naszym państwem prawa, skoro nie jest już w stanie chronić ludzi, skoro zdaje się składać tylko z papieru, prawnych wyjaśnień, postępowań biurokratycznych, cichego i potulnego akceptowania bezprawia wołającego o pomstę do nieba i zagrażających naszemu życiu niebezpieczeństw?

Co stanie się z naszą demokracją, jeżeli ci, których wybrano, uporczywie ignorują wolę tych, którzy przekazali im władzę?

I teraz znowu znane już rytuały, powracające frazesy, zużyte słowa? A potem z powrotem do porządku dziennego? Jak często? Jak długo jeszcze? Co będzie z naszym krajem?

Susanna nie żyje. Moje myśli są z jej rodziną, jej przyjaciółmi, ludźmi, którym zawsze będzie jej brakować.

Ale moje myśli są także ze sprawcami. Czy naprawdę chcę patrzeć, jak stają przed naszym sądem? Z szyderczym grymasem względem ofiary i pogardą dla naszego kraju wypisanymi na twarzy? Czy naprawdę chcę przeżywać, jak radcy i adwokaci relatywizują, banalizją i próbują wyjaśnić coś, czego wyjaśnić się nie da?

Powinni spłonąć w piekle. Tego chcę.

A co na to politycy? Oczywiście przywołują Wendta do porządku i zarzucają mu, że przesadził! Tymczasem wyraził po prostu to, co uważa wielu Niemców: Angela Merkel i jej obóz sprowadzając do Niemiec miliony islamskich uchodźców, w tym bardzo wielu przestępców, popełniła po prostu ZBRODNIĘ na własnym narodzie! I za to powinna odpowiedzieć.

mod/facebook