Ś.P. Poseł dr Artur Górski odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski - zdjęcie
09.04.16, 17:10

Ś.P. Poseł dr Artur Górski odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

1

W uroczystościach żałobnych uczestniczyli prezydent Andrzej Duda oraz przedstawiciele rządu i parlamentu, wśród nich m.in. premier Beata Szydło, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Na początku Mszy świętej prezydent przekazał rodzinie zmarłego przyznany wcześniej Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Andrzej Duda odznaczył zmarłego posła za wybitne osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju działalności państwowej i publicznej.

Rodzina zmarłego prosiła, aby podczas ostatniego pożegnania, zamiast kwiatów, złożyć darowiznę na rzecz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Poseł Prawa i Sprawiedliwości spoczął w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Artur Górski ukończył politologię na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Na tejże uczelni uzyskał również tytuł doktora nauk humanistycznych. Początkowo pracował jako dziennikarz w Polskiej Agencji Prasowej i "Naszym Dzienniku", zaś w roku 1998 porzucił zawód i rozpoczął działalność polityczną. W 2005 roku po raz pierwszy uzyskał mandat posła i od tamtej pory nieprzerwanie zasiadał w ławach poselskich. Był jednym z inicjatorów projektu uchwały sejmowej mającej na celu intronizację w Polsce Chrystusa Króla. Zmarł 1 kwietnia po wieloletniej walce z białaczką. Mimo ciężkiej choroby nie zrezygnował z działalności publicznej. Miał 46 lat.

za: Republika

Komentarze (1):

anonim2016.04.9 17:34
Jako dziennikarz? Jako redaktor naczelny! Jestem dumny, że na jego pogrzebie był prezydent i rząd. RIP.